Sayfa 172/665 İlkİlk ... 72122162170171172173174182222272 ... SonSon
Arama sonucu : 5313 madde; 1,369 - 1,376 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Evet CHF ile İsviçre Borsası...
    yurt dışında mı yaşıyorsunuz? yada hangi aracı kurumundan işlem yapıyorsunuz? işlem masrafları, eft, saklama ve diğer masraflar nasıl, bilgi verebilir misiniz.

2.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    yurt dışında mı yaşıyorsunuz? yada hangi aracı kurumundan işlem yapıyorsunuz? işlem masrafları, eft, saklama ve diğer masraflar nasıl, bilgi verebilir misiniz.
    Denizyatırım.....(Saklama ücreti bir çok aracı kurumda var,Denizyatırımda alım satımın içinde ekstra ücret yok olarak anlaştım)

Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Denizyatırım.....(Saklama ücreti bir çok aracı kurumda var,Denizyatırımda alım satımın içinde ekstra ücret yok olarak anlaştım)
    sanırım ilaç sektöründe çalışmaktaydınız. yavaş yavaş mı poz artırıyorsunuz? şirket şüphesiz geliri olmadığından zarar açıklıyor. bedelli sermaye artırımına gidebilir mi? düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz.

4.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    sanırım ilaç sektöründe çalışmaktaydınız. yavaş yavaş mı poz artırıyorsunuz? şirket şüphesiz geliri olmadığından zarar açıklıyor. bedelli sermaye artırımına gidebilir mi? düşüncelerinizi öğrenebilir miyiz.
    Sn şef,
    Evet ilaç sektöründe çalıştım.
    İlaç sektörü dinamikleri de planlı programlı ve yavaş yavaş şekillenir.Evet bende yavaş yavaş pozisyon alıyorum(Ortalama yakalamak için de en mantıklısı olarak değerlendiriyorum)
    Bedelli konusunu sanmıyorum çünkü nakit akışı kuvvetli bir yapı.(Olabilir de,bunu kimse şimdiden bilemez)
    Bedelsiz konusu (Actelion'da yaşandı ,Idorsia için benzer olabilir)
    İlerde karlılık konusu söz konusu olunca temettü de söz konusu olabilir.
    Bugün mesela hisse +%4,5 bu demek değil ki sürekli böyle olacak...(2018 yazında -%7 gördü)

Sevgi ve saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

6.  Alıntı Originally Posted by dublerakı Yazıyı Oku
    Ben hisselerde değilim.(Hissedeyim)
    Takip ettiğim sektör İlaç sektörüdür.(Geçmişte de burada yazdım)
    sadece idorsia mı alıyorsunuz hisse ??

7.  Alıntı Originally Posted by zaftolga Yazıyı Oku
    sadece idorsia mı alıyorsunuz hisse ??
    Evet.....
    ABD'de takip ettiğim Novelion vardı,hisse 1 usd altına zaman zaman düşebiliyor bu sefer de aracı kurum pozisyon kapatın diyor(1 usd altında aracı kurumların böyle bir uygulaması varmış)
    YTD.....

Sevgi ve saygılarımla

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,934
    Super yazi imis..
    Herkes okumali..
    Tskler,
    Syg,