Sayfa 286/664 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon
Arama sonucu : 5311 madde; 2,281 - 2,288 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by enkahramanrıdvan Yazıyı Oku
    Yaoamazlar. Tüm nasd** i rtalbcilar işgal eder. Türk senetlerinden kaçar herkes.

TA-1033 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    zaten en merak ettiğim tarafı orası.
    Sanırım ABD'den belli hisseler için geçerli olur.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    hadi bakalım SPK , Midas menkulu onayladı
    Komisyon-suz yurtdışı hisse senedi yatırım hizmeti vereceğini söylüyor. Artık eski tarz hantal aracı kurumlar yeni düzene uyum sağlayacaktır.
    https://www.getmidas.com/
    https://inceleme.co/komisyonsuz-hiss...inda-aciliyor/

https://spk.gov.tr/Bulten/Goster?year=2020&no=59
    B. YENİ FAALİYET İZİNLERİ
    2. Midas Menkul Değerler A.Ş.unvanlı aracı kurum kuruluşuna izin verilmesi başvurusu III-39.1 sayılı Yatırım
    Kuruluşlarının Kuruluş ve Faaliyet Esasları Hakkında Tebliğin 63 üncü maddesi uyarınca olumlu karşılanmıştır.
    Burada da hisseler kimin adina nerede saklaniyor sorusu geliyor aklima

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Burada da hisseler kimin adina nerede saklaniyor sorusu geliyor aklima

Syg,
    Ankara kalesinin altı diye biliyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

4. Bu tür yeni kurulan kuruluşlara temkinli girmek gerekir. Sistem oturana kadar tüm sıkıntıları ilk giriş yapanlar çeker. Aynı zamanda sistemin devamlılığı bir soru işareti olur.

Son günlerin en iyi örneği KOCA! halkyatırım neredeyse bir yıl önce kullanıma açtığı yurtdışı piyasalar tarafını ekim sonu itibariyle kapatacağını açıkladı. Ne yazık ki bir kez daha bizi şaşırtmadı. Bu ve buna benzer olaylar nedeniyle ülkemize yatırım yapma konusu gerçekten büyük bir soru işareti.

katkıda bulunan tüm arkadaşlara teşekkür ederim
    ben de yabancı hisse senetleri olarak ; regi... mycronic publ...plus500...somero... novo nordisk.... mastercard... logitech... market axess...horizon finance..... ve tabii ki berkshire hathaway hisselerini beğeniyorum...belki incelemek isteyen arkadaşlar olur diye paylaşmak istedim...
    benim bulduğum eft ler performans olarak burada paylaşılan arkk ve vdet eftlerinden daha geride olduğu için özellikle bu eftleri öğrenmek iyi oldu
    bunun yanında bizdeki aft ve eurobondlar da çeşitlendirme açısından önemli bence ..
    malesef borsa istanbulun 2009-2014 arasındaki performansı son beş yılda yerini dolar bazında diplere bıraktığı için özellikle türkiyede temettü yatırımına başlamanın çok anlamı kalmadı... yabancılar gittiğinde algolar piyasada yatırım yapmayı imkansız hale getirdi... kur zararı ve enflasyon da cabası .. 2000 model bir arabanın bistteki pek çok şirketten daha iyi getirisinin olduğunu kabul etmek gerekiyor... bir çok şirketten daha sağlam temelinin olduğunu da...
    inşallah bu midas güzel bir platform yapar da rahatlıkla ve uygun masraflarla işlem yapabiliriz ...
    çeşitlendirme için yabancı hisselerin .. eftlerin... aft gibi fonların eurobondların çok önemli olduğunu düşünüyorum...
    tüm arkadaşlara paylaşımları için teşekkür eder iyi haftasonları dilerim... saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

6.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    benim bulduğum eft ler performans olarak burada paylaşılan arkk ve vdet eftlerinden daha geride olduğu için özellikle bu eftleri öğrenmek iyi oldu
    Arkk getirisi dalgalı bir fon, ben performans volalitesi düşük fon tercih ederim. Yüksek getiri isteyen tercih edilebilir ama neye girdiğini bilerek. Mesela kategori ortalaması 37 iken, fonun F/K'sının 87 olduğunu bilelim.
    Fon UCITS de değil, vergi ile ilgili farklı durumunu da hesaba katmak gerekir.
    Saygılar.

7. Arkk etf aktif olarak yönetilen bir etf. Cathie Wood tarafından 2014 yılından beri yönetiliyor. Son dönemin en kazançlı aktif fonu diyebiliriz.

Özellikle bu tarz etf lere yatırım yapmak isteyenlere TEKNİK ANALİZ öğrenmeyi tavsiye ederim. Çünkü bu tarz etfler zaten TEMEL ANALİZ işini hallediyorlar.

Arkk etf F/K yüksek olduğunu belirtmişsiniz ancak başta S&P olmak üzere abd endeksleri yüksek fk ile işlem görüyor. Arkk etfİ yılın başından beri %83 getiri elde etmiş durumda. 5 yıllk ortalamasının %35 olduğunu biliyoruz o nedenle bir düzeltme beklemeliyiz.

Ucits konusu ile yine bir vergi kabusu söz konusu olmuş. Alım satım kazancının vergisi ucits olması veya olmaması arasında bir fark var mıdır? yoksa temmetü için mi yazdınız?

Eğer temmetü için ise problem olacağını sanmıyorum çünkü verimlilik çok düşük. Ancak alım satım kazancındaki ucits durumunda farklılık varsa bizi aydınlatırsanız sevinirim.

Saygılar.
    Son düzenleme : mr.investor; 26-09-2020 saat: 23:17. Sebep: hatalı yazım

8. F/k sını kategorisindeki f/k ile kıyasladım.
    Onlar da abd'de.
    Kategorisindeki performansının bir yıl ilk %1'lik dilimde , bir başka yıl %98'lik dilimde olması benim için kırmızı bayrak.
    Bu performansının belli koşullara bağlı olduğunu gösteriyor.
    Ben, belirttiğim gibi, performans konusunda daha az oynaklık tercih ederim, ancak benimki doğrudur diye bir şey yok. Tercih meselesi.

Vergi konusunda Sn kirk7'nin ayrıntılı paylaşımları var önceki sayfalarda.
    Asıl sorun veraset vergisinde ortaya çıkıyor.
    Veraset vergisinin limiti ile sorunu olmayan için önemsiz olabilir.

Saygılar.
    Saygılar.

Sayfa 286/664 İlkİlk ... 186236276284285286287288296336386 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •