Sayfa 305/664 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 2,433 - 2,440 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

abnb düşer mi yoksa yükselir mi?

Bu arada ABNB’nin TESLA gibi NASD**’ta yerini alması ve teknoloji şirketlerinin Covid’e rağmen ortalama üzerinde bir performans sergilemesi makro anlamda olumlu sinyallere dikkat çekiyor. Bir çevrimiçi kiralama şirketi olan Airbnb 145 $ ‘dan halka arz olmuş (IPO) ve birkaç gün düşmüştü. Şimdi ise 178$ ‘dan işlem görmekte.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    Ben önceki hafta bistten sıkıldım artık dedim, hem 18.00 de bitiyor. Gece 12 ye kadar borsa devam etmeli dedim ve Amerikan borsasına giriş yaptım. İŞCEP ile.

1-İŞCEP TE ÖNCE DOLAR HESABI AÇIP DOLAR ALMAK GEREKİYOR. (Bu işlemleri gündüz yapın, gece marjlar çok açık, pahalı satıyor)
    2-İŞCEP YATIRIM HESABI-YURTDIŞI İŞLEMLER MENÜSÜNDEN SÖZLEŞMELERİ ONAYLA. (3 ADET GALİBA. ANKET GİBİ BİR FORM VAR, ONU DA DOLDUR)
    3- SIRASIYLA ; YATIRIM HESABI-YURTDIŞI İŞLEMLER- PARA YATIRMA MENÜSÜNE TIKLA . DOLAR HESABINDAN ALIŞ YAPACAĞIN KADAR DOLAR YATIR (Sabahtan öğlen 13.00 e kadar bu işlemi yapın)
    4- AYNI SIRA İLE YURTDIŞI İŞLEMLER MENÜSÜNDEN ALMAK İSTEDİĞİN HİSSENİN ADINI GİRİP ADET FİYAT GİR VE ONAYLA
    5-NOT: 10 BİN DOLARA KADAR 25 DOLAR İŞLEM ÜCRETİ ALINIYOR. YANİ 100 -200 DOLARLIK İŞLEMLER UZUN VADELİ DEĞİLSE AKIL KARI DEĞİL.

Hiç bir bilgim olmadan trtrading de bist için yaptığım tarama methodu ile küçük şirketler arasında tarama yaptım. Diplerde olup dönüş sinyali vermiş ve büyüme potansiyeli olan hisselere baktım.
    4-5 şirket kalmıştı ve 0.1850 fiyatı ile CTRM Castor Maritime tam bana göre dedim. İlk hissem kumar hissesi olsun dedim ve 0.19 alış verdim. Neyse sonra 0.21 den yine aldım. Ertesi gün o ne? 0.47 görüp 0.20 lere düşmüş. Aaaa dedim günlük marj da yokmuş. )
    Neyse hiç incelemeden daldım ya, öğreniyoruz. Baktım bir haber gelmiş. 180 gün süre vermişler 1 USD üzerine çıkması gerekiyormuş. İyi mi kötü mü bilemedim. Sonra bilmem kaç adet hisse satışı vs.
    Bu arada atladım galiba bir de gemi alım haberi geldi. İyi iyi büyüme yolunda dedim vs vs
    Neyse dün bugün güzel çıktı 0.20 maliyetli hissem, 0.30 larda . Uzun vade satmam artık, ya batsın ya çıksın, 5 sene dursun fikrindeyim.
    Ocakta 18 Yaşına giren oğluma da hesap açıp bistten EPLAS hisse aldırdım. Girdin madem Amerikayı da keşfet dedim, 200 USD lik CTRM hissesi ona da aldık. Üniversite bitene kadar satmama fikrinde. 10 dolar olursa 100 dolar olursa diye hesaplar içinde. )
    0.20 CTRM maliyetlerime ilave 0.30 lardan da aldım.
    Yorumları takip etmeye çalışıyorum. Deniz navlunlarında iş artışı ve fiyatlarda yükseliş olduğunu söyleyip olumlu bakanlar olduğu gibi hissenin geri çekilme yaşayacağını söyleyenler de mevcut.

Bu arada sağlam hisse almak için araştırdığımda , gözüme takılan iki şirket var.
    Birisi pandemide sipariş kaybı yaşayan uçak üretim firması BOEİNG (204 USD) ve Sağlık seköründe hizmet veren MGLN -MAGELLAN HEALTH (94,55 USD)

Başka önerisi olan arkadaş varmı?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    İşcep dahil saxocapital altyapısını kullananlara:
    100-200 usd aldım uzun vade bekleyim derseniz , her ay 5 euro ( 5,5 dolar) saklama masrafı ödeyeceksiniz. Saxocapitalda minimum 10 eur şu an , alt limit bizde düşük ama gelecekte değişebilir TR de.
    syg.

https://www.isbank.com.tr/contentman...on-tablosu.pdf
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    İşcep dahil saxocapital altyapısını kullananlara:
    100-200 usd aldım uzun vade bekleyim derseniz , her ay 5 euro ( 5,5 dolar) saklama masrafı ödeyeceksiniz. Saxocapitalda minimum 10 eur şu an , alt limit bizde düşük ama gelecekte değişebilir TR de.
    syg.

https://www.isbank.com.tr/contentman...on-tablosu.pdf
    Ben iscep kullanarak Boeing alıp sattım
    142 den alıp 217 den sattım
    Bir kaç ay kaldı
    Her ay 0.08 dolar gibi komik bir rakam saklama ücreti kesiyorlar

5 Euro değil ama sizin bahsettiğiniz farklı bir şey olabilir

Daha satalı iki hafta olmamistir

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Bu arada ABNB’nin TESLA (IPO) gibi yeni bir kar teknoloji devi olacak mı. Şimdi ise 169$ ‘dan işlem görmekte ve yakın takibe almak gerek.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by ademdoger Yazıyı Oku
    Ben iscep kullanarak Boeing alıp sattım
    142 den alıp 217 den sattım
    Bir kaç ay kaldı
    Her ay 0.08 dolar gibi komik bir rakam saklama ücreti kesiyorlar

5 Euro değil ama sizin bahsettiğiniz farklı bir şey olabilir

Daha satalı iki hafta olmamistir

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İlginç.
    Açıkçası bu uygulama tüm saxocapital kullanan TR kurumlarında Ağustos 2019'dan itibaren başladı. (İş-Ak-Garanti-YKB-QNB)
    sanırım işcep ile işyatırımın yurtdışı hesapları arasından fark var. Bundan olabilir
    syg.

--Saxomarkets resmi sitesinden--
    https://www.home.saxo/en-gb/rates-an...ks/commissions
    Other costs > Custody fees
    "A fee of 0.12% p.a. (classic/platinum accounts) or 0.08% (VIP accounts) is charged on accounts with open Bond, Stock and/or ETF/ETC positions, with a minimum monthly fee of EUR 10 (or account currency equivalent). Fees are calculated daily but debited on a monthly basis."
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Bu arada ABNB’nin TESLA (IPO) gibi yeni bir kar teknoloji devi olacak mı. Şimdi ise 161$ ‘dan işlem görmekte ve deestek noktaları test edilmektedir.

Sayfa 305/664 İlkİlk ... 205255295303304305306307315355405 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •