Sayfa 513/667 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 4,097 - 4,104 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by Hasan. Yazıyı Oku
    ibkr deneyin.....
    oradan açmıştım zaten sabit aylık 10 usd komisyonu var mış td açayım dedim oda kapalıymış.Bugunde bir sitede okudum sabit komisyon kalkmış diyorlar.gerçekliği nedir onu bilmiyorum

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Kur karı vergisi var o ne olacak peki

8 ken aldık şimdi 13.65 dolar olarak azaldığı halde kar oluşmuş oluyor
    Yanlış anlamadıysam kazancınızı vergiden önce üfeye endeksliyorsunuz. Üfe de aşağı yukarı kur artışına yakın olduğundan aslında kur farkının büyük kısmı vergilendirilmiyor.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by serseri26 Yazıyı Oku
    oradan açmıştım zaten sabit aylık 10 usd komisyonu var mış td açayım dedim oda kapalıymış.Bugunde bir sitede okudum sabit komisyon kalkmış diyorlar.gerçekliği nedir onu bilmiyorum
    o kaldırıldı geçen Temmuz 2021'de.
    Tiered (kademeli ) komisyon seçilerek daha uyguna çekilir
    işlem komisyonu da ülkesine göre değişiyor. 1 usd ve 1 gbp civarı
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

4. Bu işler hep böyle işte... Bunların (tütün hisseleri) yüzüne bakan yoktu. IMB verimi 9% idi ben aldığımda. şimdi 6.7% olmuş. Yine piyasadaki çoğu hisseden yüksek verimi.

Petrol batmıştı bitmişti geçen sene XOM 30-40 dolar falandı. Oralardan alamadım ama 60 civarından girdim ona da.

Neyse artık kaçmışın arkasından ağlanmaz. Ben de yeni sayılırım bu işlere. Öğreneceğiz

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Bu ara temettü için incelediklerimden. Patrick Bateman'in portföyde var sanırım
    Sigara kullanmadığımdan kararsızım yatırım açısından....

https://www.bat.com/group/sites/UK__...bLive/DO6FKEVZ

https://www.imperialbrandsplc.com/in...entations.html
    IMB'yi ben de bilmiyordum. Sitelerine girdim baktım ne satıyorlar diye ki, bir baktım Winston'un üreticisiymiş bunlar. Onu görünce notumu verdim zaten. Ünide iflah olmaz bir winston soft canavarı idim.

Ağzıma sürmeyeli 4 sene oluyor.

ytd

6. MMM ve TXN'den büyük zarar yazdım. Hep de kar etmiyorum tabi. :d TXN'den korkum yok da MMM'e girerken gözden kaçırdığım önemli noktalar olduğunu öğrendim.

3M'in başında 2 tane büyük dava var ve eğer bir çözüm bulunamaz ise şirketin iflasına kadar götürebilir işi.

Mesele baya karışık yazsam sayfalarca tutar. Aynı senaryonun birebir benzerini J&J yaşamış ve şu an son aşamadalar. (İnsanlar kanser olmuş ürettikleri bebek pudrasındaki bir kimyasal yüzünden) Kurtuluş olarak şirketi 2'ye bölüp, davaları alan kısmın iflas vermesi falan bilan üf içim daraldı ya.

ytd

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Ben etik nedenlerle almıyorum. Ama aldığım maden şirketide çevre sorunlarına neden olmuş. Seçim yapmak zor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Bu mantıkla giderseniz yatırım yapacak şirket kalmaz.

türkiye'de maaşlı çalışanlar olarak malesef ihtiyaçlarımız bitmiyor gelirlerimiz yeteri kadar artmadığı için yatırım araçlarında uzun vadeli para tutamıyoruz. 10 aydır abd borsalarında işlem yapıyorum dolar bazında temettü dahil %10 getiri elde ettim. tl bazında %100.

Sayfa 513/667 İlkİlk ... 13413463503511512513514515523563613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •