Sayfa 653/666 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 5,217 - 5,224 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by borsa_takip Yazıyı Oku
    Amerika ve İngiltere Borsalarından alınan payların saklaması hakkında bilgisi olan var mı?
    Yada daha önce bu konu ile açıklama varsa linkini paylaşa bilir misiniz?
    Örneğin Midas tan alınan bir hisse senedi nerede saklanıyor ?
    Aracı kurumun batması durumunda sahip olunan hisselerin durumu ne oluyor?

YTD
    Midas alpaca da sakliyormus.

https://www.getmidas.com/destek/mida...luklari-neler/

2.  Alıntı Originally Posted by bozdogan82 Yazıyı Oku
    Teşekkür ederim.
    Bu mesajda paylaştıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.

3. 20 Eylülde İş yatırımdan, yurdışı temettüden gelen parayı ülkedeki hesabıma transfer talimatı verdim. Bugün 27 Eylül saat 10:23
    itibarı ile hala hesabıma yatırılmadı.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

Daha önce İş Bankası TL hesabımdan IBKR Türkiye (citibank) hesabına TL olarak para gönderdim.
    Türkiye deki aynı İş Bankası hesabıma IBKR hesabımdan TL olarak para çekmek istedim.
    Daha önce bu hesaptan bize para gönderilmemiş gerekçesiyle paranın gönderileceği hesaba onay vermediler. Gönderdiğim paranın dekontunu istediler.
    Dekontu gönderdim.
    Paranın gönderileceği İş Bankası TL hesabımı onaylamak için 3 gündür bekletiyorlar.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu
    Kasa her zaman kazanır.

iş bankası benide uğraştırıyor.

yurt dışından gelen ödemelerde sürekli...
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6.  Alıntı Originally Posted by AU-1 Yazıyı Oku
    Daha önce İş Bankası TL hesabımdan IBKR Türkiye (citibank) hesabına TL olarak para gönderdim.
    Türkiye deki aynı İş Bankası hesabıma IBKR hesabımdan TL olarak para çekmek istedim.
    Daha önce bu hesaptan bize para gönderilmemiş gerekçesiyle paranın gönderileceği hesaba onay vermediler. Gönderdiğim paranın dekontunu istediler.
    Dekontu gönderdim.
    Paranın gönderileceği İş Bankası TL hesabımı onaylamak için 3 gündür bekletiyorlar.
    Böyle bir sorunla karşılaşan oldu mu
    2-3 sene önce Varlık Barışı varken af kapsamında bildirim de bulunup tüm paramı USD olarak Ziraat Bankası'ndaki USD vadesiz hesabıma çekme talimatı vermiştim , 2-3 saat içinde gelmişti. Ben talimatı Türkiye Saatiyle sabah vermiştim, akşam olunca yani ABD'de sabah olunca işleme alınır falan diye düşünüyordum ama öğlen hesabıma geçti. Hatta hiç bir kesinti olmadı, swift masrafı vs kesilir diyordum ama ne çektiysem aynen Ziraat hesabıma geldi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    2-3 sene önce Varlık Barışı varken af kapsamında bildirim de bulunup tüm paramı USD olarak Ziraat Bankası'ndaki USD vadesiz hesabıma çekme talimatı vermiştim , 2-3 saat içinde gelmişti. Ben talimatı Türkiye Saatiyle sabah vermiştim, akşam olunca yani ABD'de sabah olunca işleme alınır falan diye düşünüyordum ama öğlen hesabıma geçti. Hatta hiç bir kesinti olmadı, swift masrafı vs kesilir diyordum ama ne çektiysem aynen Ziraat hesabıma geldi.
    çok güzel. Ben TEB'e telefonla sordugumda muhabir keser demişti.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Dolayisi ile en iyi yurtdisi islemleri icin MIDAS ve Interactiv Broker mi diyoruz ?
    Saving-Accumulation-Investment
    In God We Trust

Sayfa 653/666 İlkİlk ... 153553603643651652653654655663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •