Sayfa 664/664 İlkİlk ... 164564614654662663664
Arama sonucu : 5308 madde; 5,305 - 5,308 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by tcspirit Yazıyı Oku
    ABD hisselerinden elde edilen karlarda muafiyet alt limiti var mı yoksa kar ne olursa olsun bildirim gerekiyor mu?
    Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan"MENKUL SERMAYE İRADI ELDE EDEN MÜKELLEFLER İÇİN VERGİ REHBERİ" nin (*) 9. sayfasında yazdığına göre 2023 içinde elde edilen gelirler için 8400TL istisnası var gibi görünüyor.

(*) https://www.gib.gov.tr/sites/default...ermaye2024.pdf

2.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba.

İsviçre'de bir yatırım hesabı aktive edebilmek için 1 dolar swift yapmam gerekli.

Vakıfbank'la görüştüm, muhabir banka 10.5 dolar, Vakıfbank ise 50 dolar alıyormuş.

Muhabir banka ile ilgili hiç bir şey yapamam. Ancak 1 dolar göndermek için 60 dolar komisyon kesilecek. Kendi adıma kayıtlı bir bankadan göndermem gerekli.

Hangi banka Swift ücretinden masraf almaz?

Yardımcı olursanız sevinirim.
    Geçmişte bir ara araştırmıştım ancak almayan yoktu diye hatırlıyorum ancak şimdi değişmiş olabilir tabi.
    Bu arada internetten hızlıca bir kaçına baktım, bankaların resmi internet sitelerinde de yazıyor gibi.

3.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Geçmişte bir ara araştırmıştım ancak almayan yoktu diye hatırlıyorum ancak şimdi değişmiş olabilir tabi.
    Bu arada internetten hızlıca bir kaçına baktım, bankaların resmi internet sitelerinde de yazıyor gibi.
    Teşekkür ederim Sn. Argus.

4.  Alıntı Originally Posted by Argus Yazıyı Oku
    Gelirler İdaresi Başkanlığı'nın resmi internet sitesinde yer alan"MENKUL SERMAYE İRADI ELDE EDEN MÜKELLEFLER İÇİN VERGİ REHBERİ" nin (*) 9. sayfasında yazdığına göre 2023 içinde elde edilen gelirler için 8400TL istisnası var gibi görünüyor.

(*) https://www.gib.gov.tr/sites/default...ermaye2024.pdf

Hocam teşekkürler.

Sayfa 664/664 İlkİlk ... 164564614654662663664

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •