Sayfa 289/664 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Ne olur ne olmaz şuraya soracağım haftaya. Sizi de bilgilendiririm Vergi Affı konusunda.

https://onlinevergidanismani.com/

2. Yakında bu sinemada (mı acaba) :

https://www.kendris.com/en/blog/arge...contribution-0
    Son düzenleme : Epicurist; 19-10-2020 saat: 16:52. Sebep: Yanlış Link
    Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku

Olan bize olur yine. Parası 3-5 kuruştan fazla olana.

4. Bir mali müşavirle görüştüm. Varlık barışından faydalanabiliyormuşum. En nihayetinde başvururum. Olmazsa da kabul edilmedi olur. Vergisini verir getiririm.

5. Vix (sarı) ile S&P (yeşil) arası yine açılıyor.

Saygılar.

6. Merhabalar,
    Amerika piyasasından 30 tane Reit hissesi belirledim. Reit seçmemdeki neden fiyatlarının pandemiden kaynaklı tarihi diplerde olması ve geçmiş temettü verimlilikleri. Örneğin; Whitestone Reit WSR) . 2019 yılında verdiği temettü ve bugünki fiyatlarına göre brüt % 18.7, vergi sonrası ise %11.9 oranında temettü verimine sahip. Bunun gibi 30-40 tane Reit var. 2020 yılında temettüleri dramatik şekilde düşmüş. 2021 ve 2022 yıllarında da çok düşük veya hiç temettü veremeyecekler. Ama pandeminin etkisi bitip, eski temettü rakamlarına ulaştıklarında tahminim 2022 sonrası çok yüksek ve düzenli temettü gerisine sahip olmayı planlıyorum. Ama bunların fiyatları çok acayip düşmüş, acaba piyasa bunların batacağını mı fiyatlıyor? WSR özelinden bilançosuna bakıp risk değerlendirmesi yapabilecek biri varsa çok sevinirim.

CPH2125 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Dolar grafik ne diyor ki?

USDTRY ABD DOLARI / TÜRK LIRASI, 7.93096 seansı kapattı. Performans olarak bir bakalım:

1 haftada yüzde −0.01
    1 ayda yüzde 3.05
    3 ayda yüzde 15.54 yüzdelerini görmekteyiz.
    Bu sene performansı yüzde 33.45 kar/zarar oranında bulunuyor.
    USDTRY ye dair indikatörlerin raitingi Sat sinyali veriyor.

Müthiş osilatör 0.17943215 N seviyesindedir. Stokastik %K (stoch) çizgisi yüzde 62.99 N seviyesindedir.
    Kısaca, başka bir ekonomi ve gündemdeki gelişmelere bağlı olarak genel anlamda Al sinyalleri alınmaktadır.

Yurt dışında işlem yapmak Dolar / Nasd** / SP500 Dow Jones olsun (daha birçok endeks var, Bitcoin Foreks var) Yurt dışı işlem adresinde alt tarafta işlem paneli / trading panel var. Oraya tıklayıp aracı kurum/broker'ınızın giriş bilgileri ile işlem yapabiliyorsunuz diye biliyorum

8. Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Alıntı Originally Posted by metroman Yazıyı Oku
    Merhabalar,
    Amerika piyasasından 30 tane Reit hissesi belirledim. Reit seçmemdeki neden fiyatlarının pandemiden kaynaklı tarihi diplerde olması ve geçmiş temettü verimlilikleri. Örneğin; Whitestone Reit WSR) . 2019 yılında verdiği temettü ve bugünki fiyatlarına göre brüt % 18.7, vergi sonrası ise %11.9 oranında temettü verimine sahip. Bunun gibi 30-40 tane Reit var. 2020 yılında temettüleri dramatik şekilde düşmüş. 2021 ve 2022 yıllarında da çok düşük veya hiç temettü veremeyecekler. Ama pandeminin etkisi bitip, eski temettü rakamlarına ulaştıklarında tahminim 2022 sonrası çok yüksek ve düzenli temettü gerisine sahip olmayı planlıyorum. Ama bunların fiyatları çok acayip düşmüş, acaba piyasa bunların batacağını mı fiyatlıyor? WSR özelinden bilançosuna bakıp risk değerlendirmesi yapabilecek biri varsa çok sevinirim.

CPH2125 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ben de reit sektörünü takip ediyorum. Henüz hiç yok ama portföyümün max %25’ine kadar alacağım. Hiçbir zaman tekil hisse ya da reit almam, her zaman etf tercih ediyorum.
    Reit ETF’i olarak REET(iShares Global REIT ETF) alacağım. Öncelikle Fon yönetim gideri düşük ayrıca sadece ABD değil global olarak çok sayıda ülkeden reit’ler var(gerçi ağırlık yine de ABD ama kısmen de olsa coğrafi çeşitlendirme sağlıyor) ve sektör dağılımı da var(yani ofis, konut, ticari, avm vs her türlü gayrimenkul var portföyde).

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Sayfa 289/664 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339389 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •