Sayfa 271/664 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon
Arama sonucu : 5311 madde; 2,161 - 2,168 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,925
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Yurtdışı varlıklar için vergiden kaçınılmak (kaçırmak değil) isteniyorsa :
    Crs imzalamayan ülkelerde para tutmak,
    Bölgesel vergi alan ya da düşük vergi alan ülkelerden oturum almak,
    Varlık barışından yararlanmak,
    Türkiye'de de vergiye tabi olmayan yatırımlarda tutmak,
    Cryptolarda tutmak,

denenebilir.

Saygılar.
    CRS imzalamayan ulke pek kalmadi bildigim kadari ile...
    Dusuk vergi alan ulkelerden bir oturum aldik diyelim mesela Gurcistan ama bu defa da bir takvim yilinda en az 183 gun orada oturmamiz gerekiyor..
    Vergi tahakkuk ettikten sonra bizi vergi barisindan faydalandirmazlar..
    Turkiye'de vergiye tabii olmayan yatirimlar hisse senedi alim satim kazanclari, temettu vergiye tabiidir..
    Yurtdisindaki hisselere yatirim yapan fonlar alim satim kazancindan %10 keserler ve bu nihai vergi olur.
    Beyan limiti altinda kalacak sekilde eurobond da olur ucuz alinmis dolar varsa.
    Cryptolara aklim ermez..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2. Russell Napier'a göre dünyada önümüzdeki 10 yılın hikâyesi "financial repression"

Bunun unsurları :

Sermaye kontrolleri

Faizden yüksek enflasyon

Yükselen vergiler(özellikle zenginler için)

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    CRS imzalamayan ulke pek kalmadi bildigim kadari ile...
    Hala CRS'e imza atmamış ülkeler var, bir kısmı hiç bir zaman imza atmayabilir. Getiri götürü meselesi. Asıl soru bu ülkelere para gönderilir mi? Çoğu finansal olarak zayıf ülkeler.

Alıntı Originally Posted by Dudu
    Dusuk vergi alan ulkelerden bir oturum aldik diyelim mesela Gurcistan ama bu defa da bir takvim yilinda en az 183 gun orada oturmamiz gerekiyor..
    183 gün Türkiyede olmamak lazım, diğer ülkeler için arka kapı çözümleri var.

Vergi tahakkuk ettikten sonra bizi vergi barisindan faydalandirmazlar..
    Doğrudur.

Turkiye'de vergiye tabii olmayan yatirimlar hisse senedi alim satim kazanclari, temettu vergiye tabiidir..
    Yurtdisindaki hisselere yatirim yapan fonlar alim satim kazancindan %10 keserler ve bu nihai vergi olur.
    Aslında hisse senedi alım-satım kazançları Türkiyede vergiye tabi. Stopaj nihai vergi ve oranı 0. Aynı durum eurobond faizleri için de geçerli(beyan sınırı altında kalmak şartıyla). Bu sıfır stopaj meselesinin sadece yurtdışından elde edilen gelirlerden vergi almak için konulduğunu sanıyorum. Aynı tip yatırım ürününün Türkiye kaynaklısından vergi alınmazken yabancı kaynaklısından alınıyor ama bu metodla Türkiyeye farklı yurtdışına farklı bir sistem(bir taraftaki vergiye tabi diğer taraftaki vergiye tabi değil şeklinde) olmamış oluyor.

Benim yukarıda bahsettiğim yatırımlar hisse senedi, temettü vb. değil, vergi tablosunda hiç olmayan yatırımlar.

Yabancı hisselere yatırım yapan fonlar çok ciddi komisyon alıyorlar. Uzun vadeli yatırım yapmak isteyen için önemli bir handikap.

Cryptolara aklim ermez..
    Benim de ermiyordu ancak gelecek ile ilgili beklentilerim sebebiyle bir zorunluluk olarak görmeye başladım
    Son düzenleme : Epicurist; 09-08-2020 saat: 15:53.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
    o yüzden Tefas'ta işlem gören AFT fonu ile BES'te işlem gören ALR fonuna (%44 ü yabancı) sıkı sıkıya sarılmaktan başka çare kalmıyor...
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    o yüzden Tefas'ta işlem gören AFT fonu ile BES'te işlem gören ALR fonuna (%44 ü yabancı) sıkı sıkıya sarılmaktan başka çare kalmıyor...
    syg.
    AFT’nin yıllık fon işletim gideri %2.9’muş. Soygun resmen, hele UV’de de korkunç yüksek.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

7.  Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    AFT’nin yıllık fon işletim gideri %2.9’muş. Soygun resmen, hele UV’de de korkunç yüksek.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Toplam gidere de bakmak lazım, sonuçta onu kesiyorlar. %3,65 aft için.

Saygılar.
    Saygılar.

Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Toplam gidere de bakmak lazım, sonuçta onu kesiyorlar. %3,65 aft için.

Saygılar.
    Tam cikaramadim, ama sanirim bu AFT icerik degisimine ugramis.
    Acaba bu islemde bölünme falan oldu mu?
    Eger bölünme olmamis sa, kuruldugundan beri olan perfomansi EUR bazinda felaket kötü Nasd** ETF'si ile karsilastirildiginda.

Sayfa 271/664 İlkİlk ... 171221261269270271272273281321371 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •