Sayfa 527/669 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon
Arama sonucu : 5346 madde; 4,209 - 4,216 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. arkadaşlar yabancı ETF'ler ve emtialar en düşük komisyonla / işlem ücretiyle ve mümkünse vergisiz hangi aracı kurumdan alınabiliyor acaba?

2.  Alıntı Originally Posted by TyphoonTrader Yazıyı Oku
    SP500 EPS grafiği, logaritmik skalada. Eylül bilançoları ile pay başına 175$ EPS değeri var SP500'ün. 4470 üzerinden hesaplayınca PE=25.5 oluyor. Fakat grafiğe bakınca EPS'nin son dönemde teşvikler nedeniyle çok hızlı arttığı ve ekonomi soğuduğunda EPS'nin kendi trendinin altına veya ortalamsına geldiğinde 140 ve 120'li değerlere gelebileceği görülüyor. Bunu bir not edelim.

https://www.hizliresim.com/tqh869j

Bir de PE grafikleri var. Burada da PE değerlerinin düşük olmadığı görülüyor. Özellikle Schiller PE çizgisi çok yüksek değerlerde. TTM PE de son düşüş ile yüksek diyemesek de ortalama üstü değerde. Sorun da bu şu an bir faiz artırımı dönemine girdik, EPS değeri zaten yüksek şirketler en iyi dönemlerini yaşıyor, üstelik çarpanları da ucuz değil. Bu durumda hisse alırken ne bekliyoruz, zaten yüksek olan EPS'lerin rekorlar kırarak daha da yükseleceğini veya yükselen faiz ortamında çarpanların yükseleceğini mi? Böyle bakınca ABD hisse senetlerinden sanki pek hayır gelmeyecek gibi duruyor önümüzdeki 1-2 sene. Tek şüphem, pandemi dönüşü sıradışı şeylerin yaşanması ve eve kapanmışlığın etkisi ile insanların tüketim ve seyehat çılgınlığına girmeleri. Ancak bu kurtarır gibi duruyor şu an ABD hisse senetlerini. Çakılıp çakılmayacaklarını bilmem ama çok da hayır gelecek gibi durmuyor.

https://www.hizliresim.com/jkh4iht
    Harika bir inceleme olmuş hocam. Sizi zaten takipteyim. Dediğiniz durumun da benim gibi maaştan arttırarak yatırım yapanlar icin 2-3 güzel pay arttırma fırsatı olarak gördüm şahsen.

3. Rus fonu alanlardan son durum bilgisi alabilir miyiz bugün nasıl etkilendi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Rus fonu alanlardan son durum bilgisi alabilir miyiz bugün nasıl etkilendi.

Benim aldığım fonda 4marttan sonra tahtası kapandı bekliyoruz.d

En azından bacası tütüyor şirketlerin

YTD

5. Interactive Brokers heabımla 2021 yılında, Shell hissesi almıştım.Bugün Amerikadan Vergi mektubu gelmiş.Şaşırdım açıkvası,mektup gelen var mı aramızda?

6.  Alıntı Originally Posted by kaan7 Yazıyı Oku
    Interactive Brokers heabımla 2021 yılında, Shell hissesi almıştım.Bugün Amerikadan Vergi mektubu gelmiş.Şaşırdım açıkvası,mektup gelen var mı aramızda?
    Ne yazıyor ?
    Bana gelen bir şey yok

7.  Alıntı Originally Posted by kaan7 Yazıyı Oku
    Interactive Brokers heabımla 2021 yılında, Shell hissesi almıştım.Bugün Amerikadan Vergi mektubu gelmiş.Şaşırdım açıkvası,mektup gelen var mı aramızda?
    Vergi mektubu derken? IB'nin size verdiği vergi beyannamesi mi? IRS'ten gelmemiştir herhalde. IB adınıza şu kadar vergi kesildi ABD'de diye bir beyanname yollamıştır.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by kaan7 Yazıyı Oku
    bana da Midas'tan vergi mektubu geldi. temettüden %20 kesinti olduğunu ayrıntısını gösteriyor.
    Alpaca securities llc imzalı.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 527/669 İlkİlk ... 27427477517525526527528529537577627 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •