Sayfa 611/666 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661 ... SonSon
Arama sonucu : 5322 madde; 4,881 - 4,888 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Temettü iyi hos da, sadece temettü veren sirketler ile büyümeyi yakalamak zor. Iyi arastirma, analiz yapabilmek lazim.
    Yapabilen icin cok iyi bir durum tabii.

Asagida hisse aramaktan üsendigim icin sadece 3 ETF'in karsilastirmasi var.
    GB endex, S&P500 ve temettü ETF'i.
    Baktigimizda son 10 yilda S&P500 (aslinda icindeki büyüyen hisseler götürüyor isi) hepsini solda birakmis.
    Böyle devam edecek mi? Kim bilir.

Bu yili (yillik baz da) temettü hisselerim artida (Apple haric), ETF'lerim ekside bitirecek. Gecen sene ETF'lerim cok iyi gitmis, hisselerim ETF'lerin altinda kalmisti.
    Seneye daha da degisken olabilir.
    Sonucunda ortalama %3,xx temettü aliyorum ve genelde portföyüm zamanla büyüyor.
    Sahsen yolumu temettü, büyüyen hisse ve ETF ile buldum.
    Hepimizin yolu degisik.

https://de.extraetf.com/etf-comparis...6,IE00B9CQXS71

2.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    REIT ile ilgileniyorsanız iyi bir temettü getirisi olan SL Green'i de önerebilirim. %10 temettü. ABD'de gökdelenlerden kiraya veriyor.
    Almanyadakiler daha iyi geldi gözüme 1yılda %75 düşmüş Tag immobilien Defter değeri 20€, 5.5€dan fiyatlanıyordu hafta başı şimdi 6 oldu gerçi giremeden

Riskler nakti yok ev satarak nakte geçebilir ama ev satışlarıda düşüyor galiba
    Polonyada inşaat vs yapıyorlar paralelde. Pazarı anlamaya çalışıyorum inşaat maliyetleri artarken evler %50 düşemez heralde.d 2020 ortasındaki petrol hisseleri havası var. Faizler tepe ise buralar mantıklı
    Ytd

3. Gayrimenkul şirketleri için erken değil mi ? Önce mortgage faizlerinin yükselmesi ve devamında fiyatların normalleşmesi gerekmez mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

4. BT GROUP PLC 'yi inceleyen oldu mu? Temettü verimi fena değil.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

5. Selamlar sayın forumdaşlar.

Finansal özgürlük yolunda eşimle kendime bir pasif gelir portföyü oluşturmak istiyordum. Bu portföye temettü ödeyen yurtdışı şirketlerden de almak istedim. Gördüğüm kadarıyla İngilterede temettü kesintisi (0%) yok. Doğru mudur? İngiltereden kesintisiz temettü alan forumdaş var mıdır?

https://www.spglobal.com/spdji/en/do...dex-values.pdf
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

6.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Selamlar sayın forumdaşlar.

Finansal özgürlük yolunda eşimle kendime bir pasif gelir portföyü oluşturmak istiyordum. Bu portföye temettü ödeyen yurtdışı şirketlerden de almak istedim. Gördüğüm kadarıyla İngilterede temettü kesintisi (0%) yok. Doğru mudur? İngiltereden kesintisiz temettü alan forumdaş var mıdır?

https://www.spglobal.com/spdji/en/do...dex-values.pdf
    Doğrudur temettü kesintisi yok

7.  Alıntı Originally Posted by Westwind Yazıyı Oku
    Gayrimenkul şirketleri için erken değil mi ? Önce mortgage faizlerinin yükselmesi ve devamında fiyatların normalleşmesi gerekmez mi ?

ben de böyle düşünüyordum ama beklenti zaten fiyatlandı gibi geliyor bu hisselerde. kimse dibi kestiremiyor malesef. VNA, LEG i de takip ediyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Temettü iyi hos da, sadece temettü veren sirketler ile büyümeyi yakalamak zor. Iyi arastirma, analiz yapabilmek lazim.
    Yapabilen icin cok iyi bir durum tabii.

Asagida hisse aramaktan üsendigim icin sadece 3 ETF'in karsilastirmasi var.
    GB endex, S&P500 ve temettü ETF'i.
    Baktigimizda son 10 yilda S&P500 (aslinda icindeki büyüyen hisseler götürüyor isi) hepsini solda birakmis.
    Böyle devam edecek mi? Kim bilir.

Bu yili (yillik baz da) temettü hisselerim artida (Apple haric), ETF'lerim ekside bitirecek. Gecen sene ETF'lerim cok iyi gitmis, hisselerim ETF'lerin altinda kalmisti.
    Seneye daha da degisken olabilir.
    Sonucunda ortalama %3,xx temettü aliyorum ve genelde portföyüm zamanla büyüyor.
    Sahsen yolumu temettü, büyüyen hisse ve ETF ile buldum.
    Hepimizin yolu degisik.

https://de.extraetf.com/etf-comparis...6,IE00B9CQXS71
    Ağabey selamlar, bir türlü görüşemedik nefessiz çalışıyorum arabam da gelmedi...

Hangi aracı kurumdan işlem geçiyorsun Almanya'da?

Vergi sistemi çok saçma değil mi? %50 enflasyon var, ne hakla sermaye gelirinden %26 kesiyor? %50 karın üstüne ettiğim kardan kesinti yapmalı bana göre.

Etrafından dolanmanın ihtimali yok sanırım... Bu nedenle Almanya'da hiç yatırım yapmayayım sürekli borç yapayım diyorum ne dersin mantıklı mı?

Sayfa 611/666 İlkİlk ... 111511561601609610611612613621661 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •