Sayfa 152/664 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 1,209 - 1,216 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Hisse tercihini nasıl yapıyorsun üstadım
    zamanim oldukca hisse secip liste yapiyorum
    misal Divident Kings diye listem var , begendigim hisseleri PE sine bakiyorum sirketin pazarina bakiyorum, ileride ne olur ,
    misal o listede su firmalar var JNJ, Disney, Next Era ,Daimler, Nestle , Inditex,..etc...

elime para gectikce listeden kafama gore aliyorum, cokta oyle kafa patlatmiyorum, listeye bakinca goreceginiz gibi bu firmalar zaten canavar , yuzlerce milyar dolar sevyesinde profesyonel yonetiliyor , divident vermeside guzel

2. Merhabalar sayın forum üyeleri,
    Epey zamandır uğraştığım bir konu hakkında tam bir çözüme ulaşamadığım için bilen kişilerden yardım istiyorum. Nasdaq daki hisselerin intraday 1 dakikalık barlarının o,h,l,c ve hacim bilgilerini excele atarak üzerinde çalışma yapmak istiyorum. Pek çok şey denedim ama bir sonuca ulaşamadım. Bir türlü excele çekemiyorum verileri. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Saygılarımla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by dupont Yazıyı Oku
    Merhabalar sayın forum üyeleri,
    Epey zamandır uğraştığım bir konu hakkında tam bir çözüme ulaşamadığım için bilen kişilerden yardım istiyorum. Nasdaq daki hisselerin intraday 1 dakikalık barlarının o,h,l,c ve hacim bilgilerini excele atarak üzerinde çalışma yapmak istiyorum. Pek çok şey denedim ama bir sonuca ulaşamadım. Bir türlü excele çekemiyorum verileri. Bana bu konuda yardımcı olabilecek var mıdır acaba? Saygılarımla.
    slm,
    bi kaç dolar karşılığında şu site sağlıyor > https://eoddata.com/default.aspx
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    Sadece o mu spk

SPUTNIK TÜRKIYE - 17 Dakika Önce

SPK, 'hisse senetlerine spekülatif etki' şikayeti üzerine JP Morgan hakkında inceleme başlattı
    Sermaya Piyasası Kurulu, JP Morgan hakkındaki spekülasyon hareketini inceleyeceğini bildirdi.
    SPK'dan yapılan açıklamada şunlar kaydadildi: "22.03.2019 tarihinde JPMorgan Chase & Co. tarafından yayımlanan raporun yanıltıcı içeriği nedeniyle başta bankacılık hisseleri olmak üzere Borsa İstanbul A.Ş.’de işlem gören hisse senetleri üzerinde spekülatif etki yarattığına yönelik olarak Kurumumuza iletilen şikayetler çerçevesinde, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında inceleme başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

5. Hocam çok sağolun, site açılıyor ama içindeki bağlantılara giremiyorum. Teknik bir mesela sanırım onunla uğraşıyorum. Ama bu siteden hisselerin dakikalık verileri çekilebiliyor gibi. İşimi göreceğini düşünüyorum. Bağlantıyı sağlayabilirsem tekrardan bilgilendiririm sizi. Sağolun

6.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    slm,
    Hocam çok sağolun, site açılıyor ama içindeki bağlantılara giremiyorum. Teknik bir mesela sanırım onunla uğraşıyorum. Ama bu siteden hisselerin dakikalık verileri çekilebiliyor gibi. İşimi göreceğini düşünüyorum. Bağlantıyı sağlayabilirsem tekrardan bilgilendiririm sizi. Sağolun

7. Portföyü aşağıdaki gibi oluşturdum arkadaşlar, fırsat buldukça alıma devam ediyorum bakalım, görüşünüz nedir, düzenli temettü geliri ve yine temettüyü yatırıma çevirmek için sizce mantıklı mıdır? Ekleme ya da çıkartma tavsiyeniz var mı?

KO, EVT, ATVI, T, AAPL, ADBE, AMZN, O
    Son düzenleme : ihsanaktas; 25-03-2019 saat: 22:51.

8.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    slm,

Teşekkür ediyorum tekrardan. İşimi gördü. Ücretsiz olarak bulmak gerçekten çok zordu çok uğraştım ama bir sonuca varamamıştım. En azından bu şekilde de olsa çözüldü. İyi günler.

Sayfa 152/664 İlkİlk ... 52102142150151152153154162202252652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •