Special Days Image
Sayfa 634/665 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644 ... SonSon
Arama sonucu : 5315 madde; 5,065 - 5,072 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Banka makası fazla olduğu için, kendi kendime wise.com'dan lirayı dolar olarak göndersem daha mı karlı olur? Türkiye'den Türkiye'ye transfer yapabilir miyim ve karım ne olur? Miktar 4 Milyon TL kadar. TL gönderip dolar almak. Maksimum bir tutar var mı?

2. TL gönderip dolar alın bence. Dolar gönderip dolar çekimde sıkıntı oluyor. Ekşide yazıyor enpara birinin 7000 küsür euro'sunu alıkoymuş açıklamadaki notu beğenmediği için. Hiç bulaşmayın.

ytd

3.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    TL gönderip dolar alın bence. Dolar gönderip dolar çekimde sıkıntı oluyor. Ekşide yazıyor enpara birinin 7000 küsür euro'sunu alıkoymuş açıklamadaki notu beğenmediği için. Hiç bulaşmayın.

ytd
    Teşekkür ederim Sn. Bateman. Başka yorumlar olursa okurum.

4.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    TL gönderip dolar alın bence. Dolar gönderip dolar çekimde sıkıntı oluyor. Ekşide yazıyor enpara birinin 7000 küsür euro'sunu alıkoymuş açıklamadaki notu beğenmediği için. Hiç bulaşmayın.

ytd
    2017 ya da 2018'de, daha ekonomi daha bu kadar kötüleşmemişken ve döviz kıtlığı vs yokken bende bikaç defa daha önceden göndermiş olduğum halde Enpara hesabımı bloke etti. Baya da uğraştırdılar. Sebep olarak meslek(maaşlı çalışanım), gelir düzeyi ile orantısız yurtdışı döviz transferlerini söylediler. Neyse sonra uğraştırdılar baya açıldı ama ben de bir daha direkt usd göndermedim.

5.  Alıntı Originally Posted by Selecta Yazıyı Oku
    2017 ya da 2018'de, daha ekonomi daha bu kadar kötüleşmemişken ve döviz kıtlığı vs yokken bende bikaç defa daha önceden göndermiş olduğum halde Enpara hesabımı bloke etti. Baya da uğraştırdılar. Sebep olarak meslek(maaşlı çalışanım), gelir düzeyi ile orantısız yurtdışı döviz transferlerini söylediler. Neyse sonra uğraştırdılar baya açıldı ama ben de bir daha direkt usd göndermedim.
    Seyahat ederken AB pasaport polisi TC vatandaşlarına nasıl muamele ediyorsa, TC vatandaşının yaptığı yabancı para transferlerine de öyle bakıyorlar. Ülkece sicilimizin geldiği yer malum. Siz dünyanın en tatlı, en çalışkan insanı olsanız da karşı taraf bizi toplumumuzdaki en çürük tip ile aynı kefeye koyuyor kendini garantiye almak için.

Ben parayı asıl gasp edenin enpara olduğunu da zannetmiyorum. Onların üstündeki oluşum ya da işte bu muhabir banka mıdır ne zıkkımdır onlar sıkıntı çıkarıyorlar bence. Sonuçta para AB'nin ABD'nin olduğu için kimin para gönderip gönderemeyeceğine de onlar karar veriyor.

TC'de TL EFT yapıp da parası alıkonulan ben duymadım mesela. Milyonda 1 oluyordur belki haciz borcu vs yüzünden

6. Arkadaşlar merhaba. Bilen bilir - Döviz krizi daha gelmeden ben 15 yıl önce krizi öngörüp ABD'de konut araştırıyordum (Tr'de krizin geleceğini biliyordum.). Property manager'ları eskiden beri çok araştırdığım için reklam geldi, şurayı buldum, İstanbul'da:

https://www.trusa.com.tr/

Her property manager gibi vergi-tadilat- kiracı çıktı, alım satım işleriyle kendileri uğraşıyor - her şey otomatik, siz hiç bir şey yapmıyorsunuz. Kiracı garantisi de var. Sigortalı.

ABD'de emlak amortisman süresi 9 - 10 yıl kadar yakalarsanız. TR'de bu oran 20 yıl. Yani ABD'de kiraya verseniz, dolar yarıya inse yine TR'de olan aynı fiyatta kira getirisi sağlarsınız. Ayrıca, TR'de property management diye bir şey yok. Kurulu bir düzen ve büyük bir kolaylık. Emlak aldıktan sonra tapu üzerinize ve property manager'ı değiştirip istediğiniz zaman şahsen satarsınız. Her şey sizin üzerinize.

Röportajları için (Youtube):

https://www.trusa.com.tr/basinda-biz

7. https://www.investing.com/equities/k...ge-tankers-ltd
    Golden Ocean Group Ltd (GOGL) hissesinden temettü almaya hak kazandım. Fakat vergi kesilmiyor. Bu konuda bilgisi olan var mı?
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

8. Merhaba. Revolut'a hesap açamıyorum. Yaşadığım yerler listesinde Türkiye yok. Revolut'tan hesap açabilir miyim Türkiye'den - yoksa Delaware şirketi numarası ile açabilir miyim?

Sayfa 634/665 İlkİlk ... 134534584624632633634635636644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •