Sayfa 188/664 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon
Arama sonucu : 5308 madde; 1,497 - 1,504 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    https://merakneguzelsey.blogspot.com/
    Gönderi
    4,354
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Yakinda parayi da cikarttirmayacaklar.
    1980 oncesi gibi 2 yilda bir yurtdisina cikma hakki getirirler.
    200 dolar bankadan resmi kurdan 1800 dolar da karaborsadan alir donumuzda saklar oyle cikardik yurtdisina.
    Syg,
    çok kötü gidişat sonumuzu göremiyorum işin garip tarafı uyanmayan insan sayısı hiç te az değil
    AT yarışı Gibi borsa dan Tüyo bekleyenlere yatırım tavsiyesi içermez yazdıklarım öngörülerim arkadaş sohbeti düşünmek gereklidir almak satmak size aittir çünkü para sizindir ..

Alıntı Originally Posted by ata_306 Yazıyı Oku
    çok kötü gidişat sonumuzu göremiyorum işin garip tarafı uyanmayan insan sayısı hiç te az değil
    Türkiye uyanıklar ülkesi herkes uyandıda birbirine çaktırmıyor büyü bir süre devam etsin diye. Alıştığı hayat tarzından çıkmak zor geliyor insanlara

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. o kadar uğraşıp hesap açtık, doların değerlenmesinin vergiye konu olarak görülmesi ne saçma? sonuçta ben oraya dolar gönderiyorum hesabıma da dolar gelmiyor mu? 10 bin dolar gönderdim misal 2 yıl sonra 11 bin dolar olarak geri döndü kazancım 1.000 dolar, TL nin değer kaybını doların değerlenmesini bunu hangi merci nasıl hesaplayacak ki? yani benim bankada duran 10 bin dolarımla yurtdışına gönderip sonra geri getirdiğim 10 bin doların arasında ne fark var? bankada duran tüm dolarlardan değer kazancı alınsın o zaman..

4.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Hocam siz yurt dışı borsalarda yatırıma devam ediyor musunuz?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,049
     Alıntı Originally Posted by baydisiplin Yazıyı Oku
    Hocam siz yurt dışı borsalarda yatırıma devam ediyor musunuz?
    ne yazıkki vergiden dolayı durdurdum. Sadece Londra Borsası vergisiz olduğu için uygun.
    Tek çare, yabancı banka ve yabancı aracı kurumda hesabı açıp yatırım yapmak en rahatı olacaktır.
    Bu da yabancı bir pasaport üzerinden olacaktır.Yani çifte vatandaşlık gerekir.
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by ihsanaktas Yazıyı Oku
    Nasıl ispatlayacaz yine konsolosluktan onay mı alacaz
    Ekstreden gorunur..
    Bu kolay..
    Zor olan oradaki temettu stopajlarini burada mahsup ettirmek.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,808
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    ne yazıkki vergiden dolayı durdurdum. Sadece Londra Borsası vergisiz olduğu için uygun.
    Tek çare, yabancı banka ve yabancı aracı kurumda hesabı açıp yatırım yapmak en rahatı olacaktır.
    Bu da yabancı bir pasaport üzerinden olacaktır.Yani çifte vatandaşlık gerekir.
    syg.
    Cifte vatandaslik degil de bir yerde bir oturum alip "tax resident" olmak yeter..
    Vergiyi de orada odersiniz..
    Hic burasi ile ugrasmazsiniz..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Vergi işi Türkiyede çok sorunlu. Düzeltme için doğru noktalara odaklanmak lazım.
    Abd'de goldman sachsa ait bir şirkette(zenginlerin vergi, yatırım, emeklilik işlerini yöneten bir firma) çalışan arkadaşıma sordum. Orada nasıl oluyor diye, Şunları yazdı. Sadece isimler yerine ben ve o diye yazıyorum.

[5/29, 15:46] Ben: ... sana bir sorum var, diyelim bir abd vatandaşı euro bazında bir eft aldı 2 yıl sonra %10 karla sattı. Bu arada euro dolara %20 değer kazandı. Irs vergiyi euro üzerinden mi, alır yoksa ben doları bilirim deyip 10+20 =30 üzerinden mi
    [5/29, 15:47] Ben: 2. Soru; abd de etf aldım 10 yıl sonra sattım enflasyon 10 yıl içinde %20 arttı enflasyonu kardan düşmek için bir mekanizma var mı?
    [5/29, 15:53] O: 1. 30 üzerinden alır. IRS hicbir firsati kacirmaz. Benzer durumda bizim vergi departmani currrency exchange ratelere bakar income ona gore ayarlar.
    [5/29, 15:54] O: 2. Yok oyle 3 kofte 500. O zaman her kardan enflasyonu dusmek gerekir
    [5/29, 15:55] Ben: 2. soru için söylüyorum, o zaman ben her yıl sat al yaparım, niye çünkü 10 yıl beklersem daha yüksek bir tax bracket e girerim
    [5/29, 16:00] O: Eger 1 sene icinde al sat dan kazanc olursa short term capital gain olur oda %20 degil marginal ordinary tax rate in neyse onun uzerinden vergilendirilir. Oda %37 ye kadar cikar. Sen bu yollardan giderken IRS donuyor sen ne hinlik dusunduysen IRS onu cokdan dusunup acigi kapatmistir.
    [5/29, 16:00] Ben: Tamam 2 yıl içinde yaparım bir yıl sonrası hepsi %20 değil mi
    [5/29, 16:03] O: Evet 366 gun yaparsan %20 ama onda da sonra verecegin vergiyi simdi veriyorsun her 366 gunde cebinden vergi parasi cikiyor compounding impact kotu sana bir katkisi olurmu emin degilim.
    Saygılar.

Sayfa 188/664 İlkİlk ... 88138178186187188189190198238288 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •