Sayfa 214/664 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon
Arama sonucu : 5310 madde; 1,705 - 1,712 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,895
     Alıntı Originally Posted by ibrahim Yazıyı Oku
    Bigun ilk bitcoin alimini yaptim. İnsallah birgun bitcoin sayesinde vergi bildirimi, hesap isletim ucreti vs. sorunlar olmadan abd hisselerine ulasabilirim...
    Onun da caresini bulurlar..

Vergiden kacinmak kolay degil.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,895
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Ziraatın dünya borsaları için Zdünyada hesap açacaktım. 10$komisyon avantajı ile.

Bankadaki MTnin bilgi yoksunlugu, imzalayacağım 75sayfa kagıdı okumak istemem ve bir nüsnasını elden aldım yazmam istenip kağıt israfı için verilmeyeceğini mail atarsanız diyince de atamam dedikleri için vazgeçtim.

TDameritrade
    Just2Trade
    TradeStation var aklımda max 5000$ yatırıcam sadece, 3ünden birini seçip ilk adımı atacağım.
    Kayıt yaptırınca tekrar bilgi veririm
    Yatırım tavsiyesi değildir.
    Saklama ucreti almiyor diye qnb'de hesap acmistim ama o da almaya baslayacakmis baslamadan bitti yurtdisi maceram.
    Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Onun da caresini bulurlar..

Vergiden kacinmak kolay degil.

Syg,
    Bitcoinle hisse aliminda en onemli problem guven sorunu olacaktir. Digeri acikca cok problem ilacagini dusunmuyorum..

4. Vergiden kaçınmak çok zor. Benim gördüğüm kadarıyla önce parayı yurtdışına çıkartırsanız, sonra düşük vergi oranlı Karadağ gibi bir ülkeden ya da sadece ülke içinde elde edilen gelirlerden vergi alan Gürcistan gibi bir ülkeden oturum alıp, parayı da asla (vergi barışı hariç) Türkiye'ye getirmezseniz vergiden kaçınabilirsiniz. İki soru var; yaptığınız masrafa/emeğe değer mi ve yukarıda saydığım veya benzer ülkelerdeki vergi mevzuatı aynı kalır mı?
    Saygılar.

Duhul
    Jun 2017
    İkamet
    источник света
    Gönderi
    79
    Bu yılın başında vergi meselesinden dolayı Amerika'daki hisselerimi satmıştım.

Şimdilik en iyi çözüm için, yabancı hisse senetleri fonu almayı planlıyorum, yönetim ücretinin fazla olmasının dışında yatırım fonlarının başka dezavantajları var mı? Yabancı yatırım fonlarıyla ilgili görüşleriniz neler?
    Yatırım tavsiyesi değildir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,895
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Vergiden kaçınmak çok zor. Benim gördüğüm kadarıyla önce parayı yurtdışına çıkartırsanız, sonra düşük vergi oranlı Karadağ gibi bir ülkeden ya da sadece ülke içinde elde edilen gelirlerden vergi alan Gürcistan gibi bir ülkeden oturum alıp, parayı da asla (vergi barışı hariç) Türkiye'ye getirmezseniz vergiden kaçınabilirsiniz. İki soru var; yaptığınız masrafa/emeğe değer mi ve yukarıda saydığım veya benzer ülkelerdeki vergi mevzuatı aynı kalır mı?
    Bence degmez.
    Yeterli miktarda paraniz varsa ozel fon kurdurup katilim paylarini sadece siz satin alirsiniz.
    Fon yonetim ucretini pazarlikla %1 altina cektirirsiniz.
    Beyanname ve gelir vergisi yok.
    Sadece fon katilim belgesi satisinda kardan %10 stopaj var.
    Uyar mi?

Syg,

Alıntı Originally Posted by Sorrow Yazıyı Oku
    Bu yılın başında vergi meselesinden dolayı Amerika'daki hisselerimi satmıştım.

Şimdilik en iyi çözüm için, yabancı hisse senetleri fonu almayı planlıyorum, yönetim ücretinin fazla olmasının dışında yatırım fonlarının başka dezavantajları var mı? Yabancı yatırım fonlarıyla ilgili görüşleriniz neler?
    Dolardaki değer artışını işlemi tl yaptığınız için %10 stopaj olarak ödüyorsunuz diye biliyorum. Bir yanlışım varsa düzeltin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bence degmez.
    Yeterli miktarda paraniz varsa ozel fon kurdurup katilim paylarini sadece siz satin alirsiniz.
    Fon yonetim ucretini pazarlikla %1 altina cektirirsiniz.
    Beyanname ve gelir vergisi yok.
    Sadece fon katilim belgesi satisinda kardan %10 stopaj var.
    Uyar mi?

Syg,
    Param yetmez, aile içinde birleştirsek belki. Çok güzel bir yöntem olmakla birlikte beni en çok korktuğum riskten korumuyor. Türkiye riski.

Saygılar.
    Saygılar.

Sayfa 214/664 İlkİlk ... 114164204212213214215216224264314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •