Sayfa 642/667 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 5,129 - 5,136 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Bence siz 71.593 dolar alırsanız düzelecektir. Çünkü eksi olan USD. Gereksiz fazla olan ise TL. Şu an 71.593.42 görünüyor değil mi?
    Fakat yine de fikrimi sorduğunuz için söylüyorum. Lütfen siz de sakince düşünüp karar verin. USD almayı planlıyorsanız şu saatte çok yüksek emir vermeyin. Bence 2 dolar komisyonu gözden çıkarın 3-5 bin dolarlık bir deneme işlemi yapın. Hem yukarıdaki excess liq'i de takip edersiniz. Düşürürseniz devam edersiniz işleme.

2.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. ABD'de bir hesaba 147.000 USD yollayacağım.

Swift yerine ne kullanabilirim?

Wise.com belli bir tutarın üzerine denetim var.

Bana bankada ne kullanabileceğimi açıklayabilecek olan var mı? Sadece gönderen banka değil intermediary ve correspondent bankalar da ücret kesiyor.

En hesaplı yöntem nedir ve ne kadar öderim?

Teşekkürler.
    Hocam ben USA'dan Türkiye'ye sizinki kadar miktar gönderdiğimde maksimum 2600 TL ödedim SWIFT için. Bankanın üst sınırı buydu. Amerika yönüne bilemeyeceğim. Alıcı bankanın sayfasında yazmalı maksimum ücret. ABD'deki bankanın sayfasına baktınız mı?. Yüksek miktarlar için SWIFT daha uygun sanki. Wise çok daha fazla komisyon çıkarmıştı bana. Aradaki muhbir bankalar da ücret kesiyor dediğiniz gibi. Fakat onunla ilgili net bir bilgi vermiyor kimse. Neticede her şey dahil ben 2600 TL ödemiştim yapı krediye aldığım USD SWIFT için.

3. TRY'den 5k USD dönüşümü yapmak sitediğimde aşağıdaki gibi uyarı geldi ekrana

"BUY 5K USD.TRY Forex" Your order is rejected. Your account has negative Net Liquidation Value, and is subject to liquidations. If you wish to place a closing trade please contact the Trade Desk.

4.  Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    TRY'den 5k USD dönüşümü yapmak sitediğimde aşağıdaki gibi uyarı geldi ekrana

"BUY 5K USD.TRY Forex" Your order is rejected. Your account has negative Net Liquidation Value, and is subject to liquidations. If you wish to place a closing trade please contact the Trade Desk.
    Evet işleme müsaade etmemiş maalesef. Benim aklıma başka bir çözüm gelmiyor. Fikri olan başka bir arkadaş olabilir belki.

5. Ama naim hocam sonuç itibariyle takas gününe kadar işleyecek faizleri dışarıda tutarsak;
    TL bakiyeniz +4 milyon TL,
    USD bakiyeniz ise -71 bin USD.

Takas işleri bittiğinde net olarak kalan cash 105 bin USD karşılığı civarında olacaktır diye düşünüyorum ben.

6.  Alıntı Originally Posted by Shiva Yazıyı Oku
    Ama naim hocam sonuç itibariyle takas gününe kadar işleyecek faizleri dışarıda tutarsak;
    TL bakiyeniz +4 milyon TL,
    USD bakiyeniz ise -71 bin USD.

Takas işleri bittiğinde net olarak kalan cash 105 bin USD karşılığı civarında olacaktır diye düşünüyorum ben.
    Hocam takas tarihini nereden görüyoruz? Bende aktif bir işlem de gözükmüyor. Yönlendirebilir misin beni sana zahmet olacak?

7.  Alıntı Originally Posted by naim_39kk Yazıyı Oku
    Hocam takas tarihini nereden görüyoruz? Bende aktif bir işlem de gözükmüyor. Yönlendirebilir misin beni sana zahmet olacak?
    Naim hocam kurcalıyorum ben de menüyü ama şimdilik bulamadım. Hatta bu işlemin takası ile ilgili bilgim de yoktu senin mesajlarındaki şu aşağıdaki bilgiden öğrendim.
    BKR'de bu tarz fx işlemleri için takas bakiyesi mantığı çalışıyormuş. Yani USDTRY işlemi için T+1, GBPTRY için ise T+2 gün beklemek gerekiyormuş
    Sen bu bilgiyi müşteri hizmetlerinden mi aldın?

8. Ya trading desk’e yazın ya da 2 gün bekleyin artı bakiye olan trynin takasa düşmesini ve tekrar deneyin.

Önünüzde 2 seçenek var ya dışardan 71 bin usd getirip faiz ödemeyeceksiniz. Ya da try bakiyenizin settle olmasıni bekleyip usd alıp kapatacaksınız bu sürede de belirli bi tutarda faiz ödeyeceksiniz.

Bu arada tez zamanda cash hesabına geçin belli ki bu işlerden anlamıyorsunuz. Kafanız rahat olur eksi bakiye derdiniz olmaz.

Sayfa 642/667 İlkİlk ... 142542592632640641642643644652 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •