Sayfa 388/666 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon
Arama sonucu : 5326 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Teşekkürler bilgi için temettü versin istiyorum bilerek kark tahsil edelim ne olur ne olmaz , ingiltere de bir çok seçenek bakıyoruz baya şirket var

https://www.lseg.com/markets-product...stock-exchange

Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Bu REIT'lerin temettü dağıtmayıp da parayı içeride tutan, başka mülkler satın alan versiyonları vardır belki. Varsa öylelerine yatırmak daha mantıklı olabilir.

Aynı mantık UK dışındaki hisseler içinde geçerli. BRK.b misal temettü vermez ama istikrarlı çıkıyor sürekli fiyatı.

Bir de AAPL gibi temettü vermesine rağmen uçan kaçan hisseler var. Vergiden kaçmak için illa temettü vermesin diye diretmek de çok sağlıklı olmayabilir. Amaç sadece kira/temettü toplamak ise ama evet çok mantıklı değil.

ytd

2.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi için temettü versin istiyorum bilerek kark tahsil edelim ne olur ne olmaz , ingiltere de bir çok seçenek bakıyoruz baya şirket var

https://www.lseg.com/markets-product...stock-exchange
    UK'de sadece şirket hisseleri vergiden muaf. REIT'ler değil.

ekleme: şirket UK merkezli olacak bir de. Örnek veriyorum, bizde DoCo mesela fazla temettü vergisi kesiyor çünkü merkezi Avrupa'da. (Avusturya mıydı?)

Aynı şekilde ABD merkezli ama LSE'de listelenen şirket de vergi kesecektir temettüden.

ytd
    Son düzenleme : Patrick Bateman; 04-07-2021 saat: 19:34.

REIT'lerde genel olarak dikkat etmek lazim. Her REIT ayni mevzuatte olmayabiliyor ve cok daha fazla vergi cikabilir.
    Diger taraftan cifte vergi anlasmalarinda da genelde emlak gelirlerinden vergi alma yetkisi, emlagin bulundugu ülkeye aittir.
    O yüzden kira gelirlerindeki vergilendirme degiskenlik gösterebilir ve buda REIT temettülerine yansiyabilir.

4. Biraz daha işin içine girince accumulated etflerde varmış temettü dağıtmayan fiyata ekleyen. Temettü vergisi için mantıklı olabilir.
    Örnek, Ubsin luxembourg merkezli isvicre etfi usd cinsinden.

https://www.ubs.com/ch/en/asset-mana....basedata.html

Ytd

ekleme: şirket UK merkezli olacak bir de. Örnek veriyorum, bizde DoCo mesela fazla temettü vergisi kesiyor çünkü merkezi Avrupa'da. (Avusturya mıydı?)

Aynı şekilde ABD merkezli ama LSE'de listelenen şirket de vergi kesecektir temettüden.

ytd

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    En onemli soru bu esasinda.
    Hisseler havuzda araci kurum adina saklanir.
    Bizi kimse tanimaz.
    Midas satip kacsa ne olacak?
    Syg,
    Midasa şu soruları sordum 1 gün içinde cevapladılar.

1-Midas aracılığıyla aldığımız hisse senetleri Türkiye'de takasbankta olduğu gibi sizde nerede tutulup saklanıyor?
    2-Saklanan hisseler kendi şahsi adımıza mı yoksa midas şirketi adına mı kayıtlı tutuluyor?
    3-Midas'ın kapanma durumunda hisse senetlerimiz ne olur?

'' Midas’la Borsa İstanbul’da gerçekleştirdiğin yatırımlar 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında Takasbank güvencesinde saklanır.
    Amerikan Borsalarında gerçekleştirdiğin yatırımlar ise, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Securities and Exchange Commission) tarafından yetkilendirilmiş bir saklama ve takas kuruluşu tarafından güvence altında saklanır. Hisse senin adına alınır.
    Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Kurumu'nun (SIPC- Securities Insurance Protection Corporation) bir üyesi olan Alpaca Securities LLC (Alpaca), menkul kıymetler hesabınızın koruyucusu olarak görev yapacaktır. Alpaca’ nın başarısız olması ve Menkul Kıymet Yatırımcılarını Koruma Yasası uyarınca tasfiyeye girmesi durumunda; SIPC, üyelerinin menkul kıymet müşterilerini 500.000 $'a kadar (nakit talepler 250.000 $ limitlidir) korur.
    Ayrıntılar için lütfen www.sipc.org adresini ziyaret ediniz.''

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by mfy94 Yazıyı Oku
    Midasa şu soruları sordum 1 gün içinde cevapladılar.

1-Midas aracılığıyla aldığımız hisse senetleri Türkiye'de takasbankta olduğu gibi sizde nerede tutulup saklanıyor?
    2-Saklanan hisseler kendi şahsi adımıza mı yoksa midas şirketi adına mı kayıtlı tutuluyor?
    3-Midas'ın kapanma durumunda hisse senetlerimiz ne olur?

'' Midas'la Borsa İstanbul'da gerçekleştirdiğin yatırımlar 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu kapsamında Takasbank güvencesinde saklanır.
    Amerikan Borsalarında gerçekleştirdiğin yatırımlar ise, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (Securities and Exchange Commission) tarafından yetkilendirilmiş bir saklama ve takas kuruluşu tarafından güvence altında saklanır. Hisse senin adına alınır.
    Menkul Kıymetler Yatırımcı Koruma Kurumu'nun (SIPC- Securities Insurance Protection Corporation) bir üyesi olan Alpaca Securities LLC (Alpaca), menkul kıymetler hesabınızın koruyucusu olarak görev yapacaktır. Alpaca'nın başarısız olması ve Menkul Kıymet Yatırımcılarını Koruma Yasası uyarınca tasfiyeye girmesi durumunda; SIPC, üyelerinin menkul kıymet müşterilerini 500.000 $'a kadar (nakit talepler 250.000 $ limitlidir) korur.
    Ayrıntılar için lütfen www.sipc.org adresini ziyaret ediniz.''

Merak edenler için de Alpaca Menkul Değerler kimdir? linki ekliyorum. https://alpaca.markets/

FINRA'ya kayıtlı olması önemli.
    www.finra.org
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Güncel durum Ib de salı hesap açıldı.parayı bugün gönderdim sabah, citibank üzerinden gece geçti. Göndermeden base currency gdp görünüyor onu dün dolara çevirdim ama hala total bakiye gdp üzerinden gösteriyor.
    Herneyse bu saatte 8.67den tlleri dolara çevirdi 17.24tl komisyon kesti (2$ sabit convert ücreti var heralde) komisyonuds pcden göremedim birtürlü telefondaki IBnin uygulamasından gördüm anca..

Şimdi tradestationdan aktivasyon bilgisi bekliyorum. Tradeststionda salı günü IB hesabınız açıldı 1000$ üzeri atın hesabınızı aktif edelim diye mail atmıştı. Dediklerini yapmıs olduk.

Ytd.
    Süreç tamamlandı , Tradestation bilgileride email ile geldi. Ben yine de Interactive userımla IB uygulaması üzerinden kullammaya devam edeceğim. İlk etf alımıyla 1.5$ komisyon aldı. IB ye göre 0.5$ fazla.
    Bakalım dedikleri gibi inactivity fee 0 olacak mı bir kaç ay sonra güncellerim
    YTD

8. IB'den 1 Temmuz'dan itibaren $10 kesinti yapılmayacaktır diye mail gelmiş.
    Genel bir uygulama mı kullanan diğer arkadaşlar da kontrol edebilir mi...

Sayfa 388/666 İlkİlk ... 288338378386387388389390398438488 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •