Sayfa 668/668 İlkİlk ... 168568618658666667668
Arama sonucu : 5342 madde; 5,337 - 5,342 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. Merhaba

Warren buffet 93 yaşında. normalde 93 yaşında adamdan yatırım tavsiyesi almak fantastik olsa da. Nakit varlığını artırması. Elma hisselerinin bir kısmını elden çıkarması ilgi çekici. Biz faizlerin indirilmesi ile hisselerde artış beklerken. Warren Buffet farklı bir şey mi bekliyor. Kafamda yeni alımlar için soru işareti oldu.

Buffet'ın şirketinin kasasında dudak uçuklatan nakit
    ABD'li ünlü iş insanı Warren Buffett'ın (93) şirketi Berkshire Hathaway'in nakit varlığı son çeyrek itibarıyla 167,6 milyar dolarla rekor seviyeye yükseldi.
    https://www.ekonomim.com/kuresel-eko...-haberi-731284

2. Yurt dışı hisse işi tamamen olmasa da büyük ölçüde boş işmiş onu anladım.

Bizdeki iyi bilinen hisselerin neredeyse hepsinin uzun vade dolar ortalaması 45 derece ile çıkan bir çizgiye sahip. Fiyat ortalama çizgiye yaklaşınca mala gömül, uzaklaşınca da istersen sat, canın ne istiyorsa onu al.

Mis gibi taktik. Vergi yok bir şey yok, bir de beklediğin hisse temettü veriyorsa bekleme süren isterse 10 isterse 20 sene olsun.

Hiç gerek yok gavur borsasında risk almaya.

Ha tsla gibi aapl gibi bir hisseyi daha yeni borsaya açılmışken yakalarsın, 100 kat yaparsın ona bir şey diyemem. Böyle bir şeye denk gelirim belki diye 3-5 bir şey tutuyorum artık sırf hesap açık kalsın diye. Onun da çoğunu VUKE ile VUSA olarak bıraktım. Tekil hisselerin çoğunu budadım, sadece 3-4 tanesi kaldı onları da uygun bir yerde bırakayım diyorum ama temettüleri çok iyi kıyamıyorum

3. Gözlemlerime göre millet daha bist endeksine tüm getiri modunda bakmayı bile yeni akıl etti. Öyle bakınca, bir de tabanı dolar yapınca, haaaaa diyorlar ampül yanıveriyor

4. https://www.bbc.com/turkce/articles/cq5nl1z5xrvo

Zengin her yerde zengin

Ancak elde ettiği servetin, topluma olumlu bir etkisi olduğunu, bu gelirle başkalarına istihdam sağlandığını savunuyor:

"Bir dadımız var, bir bahçıvanımız ve temizlikçimiz var… İş olanakları sağlıyoruz. Dolayısıyla topluma ne kadar katkı sağladığımızı es geçmemeliyizâ€

5.  Alıntı Originally Posted by Patrick Bateman Yazıyı Oku
    Yurt dışı hisse işi tamamen olmasa da büyük ölçüde boş işmiş onu anladım.

Bizdeki iyi bilinen hisselerin neredeyse hepsinin uzun vade dolar ortalaması 45 derece ile çıkan bir çizgiye sahip. Fiyat ortalama çizgiye yaklaşınca mala gömül, uzaklaşınca da istersen sat, canın ne istiyorsa onu al.

Mis gibi taktik. Vergi yok bir şey yok, bir de beklediğin hisse temettü veriyorsa bekleme süren isterse 10 isterse 20 sene olsun.

Hiç gerek yok gavur borsasında risk almaya.

Ha tsla gibi aapl gibi bir hisseyi daha yeni borsaya açılmışken yakalarsın, 100 kat yaparsın ona bir şey diyemem. Böyle bir şeye denk gelirim belki diye 3-5 bir şey tutuyorum artık sırf hesap açık kalsın diye. Onun da çoğunu VUKE ile VUSA olarak bıraktım. Tekil hisselerin çoğunu budadım, sadece 3-4 tanesi kaldı onları da uygun bir yerde bırakayım diyorum ama temettüleri çok iyi kıyamıyorum

Ben sıkıcı olduğu için tercih ediyorum. Bizim ülke gündemi çok hareketli oralar daha sakin

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,088
    Ben de VUAA ile devam ediyorum temettu vergisi, beyani vs ile ugrasmamak icin UCITS ve ACC olan versiyonunu sectim.
    Nihayetinde CRS var, bundan kacis yok.
    BIST isi bilene altin madeni.
    Bilmeyen icin gayya kuyusu.
    Tum yarismacilara basarilar dilerim.
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 668/668 İlkİlk ... 168568618658666667668

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz