Sayfa 646/667 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 5,161 - 5,168 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1. midasta hesap açtım, oldukça kolay oldu. komisyonlar işlem başına 1,5 dolar. akyatırımda ve işyatırımda binde 2,5 alıyorlardı. ayrıca işyatırımda etfler için min alım tutarı 30 bin dolardı. bir güzelliği de midasa pek çok bankadan dolar aktarılabilmesi (aslında midasin ilgili bankadaki hesabına aktarıyorsunuz) ve midas'tan pek çok banka hesabına para aktarılabilmesi. pseudo-swift gibi kullanılabilir sanırı bu özellik.
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

2.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    bir güzelliği de midasa pek çok bankadan dolar aktarılabilmesi (aslında midasin ilgili bankadaki hesabına aktarıyorsunuz) ve midas'tan pek çok banka hesabına para aktarılabilmesi. pseudo-swift gibi kullanılabilir sanırı bu özellik.
    edit. silinebilir.

3. merhabalar. bilgisi olan arkadaşlar belki vardır. Akyatırımdan usa hisselerimi IBKR ye virman yapabiliyor muyum? İş yatırım yapılabiliyor sanırım, eğer öyleyse Ak yatırımdan iş yatırıma, sonra da IBKR ye taşımak mantıklı mıdır? şimdiden çok teşekkürler.

4. Merhaba. Yurtdışı broker'ımın SEPA hesabı var. Broker'a dolar para göndermek istiyorum. 10.000 dolar kadar göndereceğim. Bankada Liraya çevirip Wise aracılığı ile İsviçredeki hesabıma Euro olarak göndersem, banka da Euro'yu broker'ın hesabına SEPA'dan Euro olarak gönderse, Broker'da USD'ye çevirse, Wise ile göndermem swifte göre karlı mı olur? İsviçre'deki hesabımı kullanma sebebim, broker Aracı firmadan para yatırma kabul etmiyor. Benim adıma olan hesaptan gelmeli. Ancak Türkiye'de sepa yok. SEPA'yı bilmeyenler için: Ücretsiz Euro transfer sistemi.

Wise ile gönderirsem fazla ücret almıyor. Ancak Dövize çevirme işlemlerine komisyon ödeyeceğim. Türkiye'de dolar'ı TL'ye, Broker'da da Euro'dan dolara. Broker fazla almaz makastan diye tahmin ediyorum. Ne de olsa forex broker'ı.

5.  Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Merhaba. Yurtdışı broker'ımın SEPA hesabı var. Broker'a dolar para göndermek istiyorum. 10.000 dolar kadar göndereceğim. Bankada Liraya çevirip Wise aracılığı ile İsviçredeki hesabıma Euro olarak göndersem, banka da Euro'yu broker'ın hesabına SEPA'dan Euro olarak gönderse, Broker'da USD'ye çevirse, Wise ile göndermem swifte göre karlı mı olur? İsviçre'deki hesabımı kullanma sebebim, broker Aracı firmadan para yatırma kabul etmiyor. Benim adıma olan hesaptan gelmeli. Ancak Türkiye'de sepa yok. SEPA'yı bilmeyenler için: Ücretsiz Euro transfer sistemi.

Wise ile gönderirsem fazla ücret almıyor. Ancak Dövize çevirme işlemlerine komisyon ödeyeceğim. Türkiye'de dolar'ı TL'ye, Broker'da da Euro'dan dolara. Broker fazla almaz makastan diye tahmin ediyorum. Ne de olsa forex broker'ı.
    Sorun çözüldü. Türkiye'de uption varmış. Parayı İsviçre hesabına aktarmaya gerek kalmadı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Phaed Yazıyı Oku
    merhabalar. bilgisi olan arkadaşlar belki vardır. Akyatırımdan usa hisselerimi IBKR ye virman yapabiliyor muyum? İş yatırım yapılabiliyor sanırım, eğer öyleyse Ak yatırımdan iş yatırıma, sonra da IBKR ye taşımak mantıklı mıdır? şimdiden çok teşekkürler.
    merhaba,
    yapılmıyor biliyorum. İş yatırım kendi adına Saxo bankta saklıyor.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,350
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    merhaba,
    yapılmıyor biliyorum. İş yatırım kendi adına Saxo bankta saklıyor.
    ben akyatırıma sordum... orda toplu malım yapacaktım amd de ..virmana yok dediler...belkide vardır ama sağlıklı bilgi vermiyorlar
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by sathyz Yazıyı Oku
    Sorun çözüldü. Türkiye'de uption varmış. Parayı İsviçre hesabına aktarmaya gerek kalmadı.
    neden btc yi kullanmıyorsunuz ki.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 646/667 İlkİlk ... 146546596636644645646647648656 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •