Sayfa 638/667 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648 ... SonSon
Arama sonucu : 5336 madde; 5,097 - 5,104 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

1.  Alıntı Originally Posted by kentuf Yazıyı Oku
    o işler öyle değil
    merdiven altı kurum olsa eyvalllahta İb broker abi karşında abd kanuınları var.
    enseyi karartma bekle ben kurumuma sordum

yüksek olasılık takas faizlerinden de sana uyarı vermeden nasıl yürümüşsün o garip.
    ödeyeyim de insaflı bir şey olsun bari abi. -$65K hiç insaflı değil. daha da artar mı bilmiyorum da.

2. Hocam geçmiş olsun. 4milyon masraf çıkartıp hesabı -65k ya getirdiklerine göre anapara 100k falan olması lazım. O kısım da haybeye gitmiş gibi görünüyor. Yapılan tüm kesintilerin dökümlerini çektiniz mi Ibkrden

3. Çok geçmiş olsun ama enterasan bi durum bu kadar faiz çıkması.

Ben de çarşamba günü tryden EUR sonra tekrar TRY tekrar Euro yaptım gün içinde ama hiç faiz işlenmedi. Sizin hesap türünden dolayı olabilir mi ? Ya da kaldıraçlı pozisyon mu açtınız ?

4.  Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Hocam geçmiş olsun. 4milyon masraf çıkartıp hesabı -65k ya getirdiklerine göre anapara 100k falan olması lazım. O kısım da haybeye gitmiş gibi görünüyor. Yapılan tüm kesintilerin dökümlerini çektiniz mi Ibkrden
    Evet, hesabı $105k'ya çıkarmıştım. perşembe akşamından sonra hiç işlem yapmadım bu olayları görünce.
    Ekstrelerde sadece komisyon var. Activity Statement kısmında interest accruate kısmında gözüküyor TRY faiz tahakkukları.
    Zaten Portföy--> cash report kısmında 377K TRY ve $89K toplam $105K yerine artık 4.1 M TRY ve -$71,5K toplam $105 gözküyor şu an. İşlem kapama bildirimi geldi müşteriyi korumak için yapıyoruz demişler.

5.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Çok geçmiş olsun ama enterasan bi durum bu kadar faiz çıkması.

Ben de çarşamba günü tryden EUR sonra tekrar TRY tekrar Euro yaptım gün içinde ama hiç faiz işlenmedi. Sizin hesap türünden dolayı olabilir mi ? Ya da kaldıraçlı pozisyon mu açtınız ?
    Margin hesap benimki. kaldıraç sıfır. aynısı yapmışısız belli ki. Acaba ben USD-GBP-TRY-USD yaptığım için mi farklı oldu? anlamadım ki.

6. Seçim sürecinde bazı Fx platformları Tl işlemlerde kısıtlamaya gitmişti acaba onun bir etkisi olmuş olabilir mi ?

7. yıllık %200 ve %116 faiz uygulamışlar öyle diyordu çağrı merkezindeki kişi. TRY işlemleri settlement date yani takas gününe uyulmadığı için sürekli her işlem kredili işleme dönmüş, benim 70-80 mio TL ile nasıl kredim olur anlamadım. Her işlemi sürekli biriktirince böyle saçma bir kredi çıkmış.

8. Hocam kaldıraçsız işlem dışında bu faiz mümkün değil. Kaldıraçlı işlem yapmış olabilir misiniz?

Sayfa 638/667 İlkİlk ... 138538588628636637638639640648 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •