Sayfa 272/665 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon
Arama sonucu : 5319 madde; 2,169 - 2,176 arası.

Konu: Yurtdışı Borsalarında Hisse Senedi İşlemleri

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    o yüzden Tefas'ta işlem gören AFT fonu ile BES'te işlem gören ALR fonuna (%44 ü yabancı) sıkı sıkıya sarılmaktan başka çare kalmıyor...
    syg.
    bi arkadassa tavsiye ettim , adam 70-80 bin tl lik aldi galiba aldigindan beri %40 kazandi bende tekil hisseler secerek hala basa bastayim apple ve MSFT beni sevindirdi digerleri kotu

bu arada hatirlarsan bi ada 200 TL aft almistim dene amacli simdi o para 600 TL oldu

2. Uygulanan 2,9. Azami sinir 3,65.

AFT fon iyi ama pasif bir fon. Yeni teknolojiler başlığı altında ama yeni bir şey olmuyor kolay kolay.

Sadece Nasdq üzerine nur yağmasından nemalandik sayesinde.
     Alıntı Originally Posted by Epicurist Yazıyı Oku
    Toplam gidere de bakmak lazım, sonuçta onu kesiyorlar. %3,65 aft için.

Saygılar.

3.  Alıntı Originally Posted by matac Yazıyı Oku
    Uygulanan 2,9. Azami sinir 3,65.

AFT fon iyi ama pasif bir fon. Yeni teknolojiler başlığı altında ama yeni bir şey olmuyor kolay kolay.

Sadece Nasdq üzerine nur yağmasından nemalandik sayesinde.
    Uygulanan %3,65 onu bile tutturamamışlar. Azaminin üstünde görünüyor 6 aylık giderler. %2,9 yönetim komisyonu yani üstünü ben almıyorum diyor. 3,65-2,9 = %0.75 sırf masraf yüzdesi bile etf'in komisyonunun üzerinde.
    Saygılar.

4.  Alıntı Originally Posted by samreit Yazıyı Oku
    Tam cikaramadim, ama sanirim bu AFT icerik degisimine ugramis.
    Acaba bu islemde bölünme falan oldu mu?
    Eger bölünme olmamis sa, kuruldugundan beri olan perfomansi EUR bazinda felaket kötü Nasd** ETF'si ile karsilastirildiginda.
    Bölünmeyi bilmiyorum. Çalakalem bir hesap yaptım 5 yılda 100 liranız 553 olmuş yani 453 kazandırmış, 66 lira para kesmiş toplam gider olarak.
    Bunun yerine nasd** takip eden bir sentetik bir etf yaptır. Yönetmene gerek kalmadığına göre yönetim komisyonunu çek %1'e, fonu da döviz fonu yap. İşte şimdi cazip oldu. Tabi o zaman aşağıdaki parayı kazanamazsın.
    Şu an fonun toplam değeri 1 milyar TL güya yönettikleri için yılda 30.000.000 TL'ye yakın alıyorlar. Üstüne 7.500.000 TL diğer masraflar.
    Saygılar.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    Bölünmeyi bilmiyorum. Çalakalem bir hesap yaptım 5 yılda 100 liranız 553 olmuş yani 453 kazandırmış, 66 lira para kesmiş toplam gider olarak.
    Bunun yerine nasd** takip eden bir sentetik bir etf yaptır. Yönetmene gerek kalmadığına göre yönetim komisyonunu çek %1'e, fonu da döviz fonu yap. İşte şimdi cazip oldu. Tabi o zaman aşağıdaki parayı kazanamazsın.
    Şu an fonun toplam değeri 1 milyar TL güya yönettikleri için yılda 30.000.000 TL'ye yakın alıyorlar. Üstüne 7.500.000 TL diğer masraflar.
    Fonun eski ismi BRIC ülkeleri fonuydu.Onun üzerine bunu kurmuşlar.
    Fonun yüksek giderinde en önemli kalemi işlem maliyetleriden geliyor:
    https://www.akportfoy.com.tr/docs/iz...T-izahname.pdf

"Yurt Dışı Pay Senedi Piyasası İşlemleri Komisyonu:
    Yabancı ortaklık payları ve diğer yurtdışı sermaye piyasası araçları için tarifeler yatırım
    yapılan ülkeye göre aşağıda yer alan aralıklarda değişmektedir.
    - Yabancı Pay Senedi Alım Satım Komisyonu (USD) : Onbinde 2.50 - Onbinde 12
    (Bank of America Merrill Lynch ve Morgan Stanley)
    - Amerikan ve Global Depo Sertifikaları (ADR/GDR) Alım satım Komisyonu : Onbinde
    2.50 - Onbinde 12
    (Bank of America Merrill Lynch ve Morgan Stanley) "
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Son 4-5 senesi fena degil Ishares'in bir ETF'i ile karsilastirdigim zaman. Yaptigim 4 senelik bir karsilastirmada vergiyi de hesaba kattiginizda (%10 veya %30) fark o kadar cok degil (toplamda Ishares %10 fazla getiri getirmis cikiyor).
    Ama 2010 yilindaki kurulusundan beri karsilastirirsam cok kötü bir performans cikiyor bölünmemis se.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by richardbozkurt Yazıyı Oku
    bi arkadassa tavsiye ettim , adam 70-80 bin tl lik aldi galiba aldigindan beri %40 kazandi bende tekil hisseler secerek hala basa bastayim apple ve MSFT beni sevindirdi digerleri kotu

bu arada hatirlarsan bi ada 200 TL aft almistim dene amacli simdi o para 600 TL oldu
    aynen zamanlama önemli fonda.
    Ekstra vergiye olmaksızın yatırım yapan T.C. yerleşikler için "mecburi" en iyi (!) seçenek

Temmuz Raporu
    https://www.akportfoy.com.tr/docs/po...foydagilim.pdf
    Son düzenleme : Trade Shark; 13-08-2020 saat: 12:00.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051

Sayfa 272/665 İlkİlk ... 172222262270271272273274282322372 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •