Sayfa 388/402 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon
Arama sonucu : 3209 madde; 3,097 - 3,104 arası.

Konu: POLHO - Polisan Holding

1.  Alıntı Originally Posted by secomedia Yazıyı Oku
    Şu sorumun mantıklı cevabını verecek varmı ?

şirket ortağı neden burada malını satar? yani isteseler bu hisseyi 4 tl nın üstüne atabilirler çok rahat, orada da satabilir
    yada hisse yukarı taşınırken malı dağıta dağıta gidebilir değil mi?

ama sanki adama ya burada sat yada daha da düşüreceğiz dediler,
    yada bir tahta yapıcı ile anlaşıp yalandan pay satımı yapıp yatırımcıyı korkutmaya çalışıyorlar
    Bu büyüklükteki bir rakamı eskiden satmak isteselerdi 3000 5000 lotluk kademeler varken zor satarlardı,borsadaki ralli bu tarz bir rakamın satışı için olanak sağladı.Buda akıllara bedelli sermaye artışı olacağını getiriyor..!

Bilgiye dayalı sağlıklı analizler ekonomik okur yazarlığa katkı sağlayabilir.

2.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Bu büyüklükteki bir rakamı eskiden satmak isteselerdi 3000 5000 lotluk kademeler varken zor satarlardı,borsadaki ralli bu tarz bir rakamın satışı için olanak sağladı.Buda akıllara bedelli sermaye artışı olacağını getiriyor..!

Bilgiye dayalı sağlıklı analizler ekonomik okur yazarlığa katkı sağlayabilir.
    Daha 6 ay oldu bedelsiz artirdi sen bu işi bilmiyon bi dolaş yarin elinde varsada sat

3.  Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    Daha 6 ay oldu bedelsiz artirdi sen bu işi bilmiyon bi dolaş yarin elinde varsada sat
    Sayın arkadaşım,borsa beklentileri alır gerçekleri satar,,Ben risk iştahının olduğu bir dönemde şirket ortaklarının yüklü miktarda satış yapmaları neticesinde olası bir ihtimali yazdım ..!bir yıl önceki genel kurul kararı bir sonraki yılı bağlamaz.. ihtiyaç duyulması halinde 2019 yıl sonu genel kurul toplantısında böyle bir karar alırlarsa bana yazdığını şirket sorumlularına yazarsın.... böyle bir ihtimalin olmayacağını söylüyorsan işi bilmiyorsun gibi boş laflar yerine gerekçeni yazarsın bizde öğrenmiş oluruz...

bilgiye dayalı sağlıklı paylaşımlar ekonomik okur yazarlığa katkı sağlayabilir.

4.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    Sayın arkadaşım,borsa beklentileri alır gerçekleri satar,,Ben risk iştahının olduğu bir dönemde şirket ortaklarının yüklü miktarda satış yapmaları neticesinde olası bir ihtimali yazdım ..!bir yıl önceki genel kurul kararı bir sonraki yılı bağlamaz.. ihtiyaç duyulması halinde 2019 yıl sonu genel kurul toplantısında böyle bir karar alırlarsa bana yazdığını şirket sorumlularına yazarsın.... böyle bir ihtimalin olmayacağını söylüyorsan işi bilmiyorsun gibi boş laflar yerine gerekçeni yazarsın bizde öğrenmiş oluruz...

bilgiye dayalı sağlıklı paylaşımlar ekonomik okur yazarlığa katkı sağlayabilir.
    Hisselerin çogu ellerinde zaten % 105 bedelsiz arttirmis niye bidaha arttirsin bedelli olarak bunu niye yapsinki hissenin fiyati daha bolundugü yere gelmemis yillik kazanç eksi 10 hisse 5 olur hissede çok yatirimci olur yaparsin bu hissenin hangi gurupta oldugunada bak yatirimci sayisi nekadar bedelli olucaksa bunu 4 üzerinde düşün anlaşalim ozaman tamam derim.

5.  Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    Hisselerin çogu ellerinde zaten % 105 bedelsiz arttirmis niye bidaha arttirsin bedelli olarak bunu niye yapsinki hissenin fiyati daha bolundugü yere gelmemis yillik kazanç eksi 10 hisse 5 olur hissede çok yatirimci olur yaparsin bu hissenin hangi gurupta oldugunada bak yatirimci sayisi nekadar bedelli olucaksa bunu 4 üzerinde düşün anlaşalim ozaman tamam derim.
    yüzde 50 yada yüzde 40 veyahut yüzde 25 bedelli yapamazmı?illaki yüzde 100 sermaye arttıracak diye bir kuralmı var?ben spk mevzuatına göre bir engel olmadığından bahsettim ,illaki yapar demiyorum,bu risk iştahı varken temeli gayet iyi bir hissede yüklü miktarda ortak satışı olması ilginç diyorum.bu adamlar böyle bir ortamda para kazanmak varken neden hisse satıyorlar??

bilgiye dayalı sağlıklı paylaşım ekonomik okur yazarlığa katkı sağlayabilir.

6. Babası sattı ,kızı satacak, kuzeni yeğeni satıyor haberleri çıkmaya başladı.bence güzel haberler bunlar. bir haftadan beri her gün
    5 -10 k toplamaya başladım.Orta vadede çok iyi yerlere geleceğini umuyorum.Borsanın alınabilecek en ucuz 3-5 kağıdından biri. Üstelik bu kriz ortamında üç çeyrekte de kar açıklamış.

7.  Alıntı Originally Posted by MANAMASUPER Yazıyı Oku
    yüzde 50 yada yüzde 40 veyahut yüzde 25 bedelli yapamazmı?illaki yüzde 100 sermaye arttıracak diye bir kuralmı var?ben spk mevzuatına göre bir engel olmadığından bahsettim ,illaki yapar demiyorum,bu risk iştahı varken temeli gayet iyi bir hissede yüklü miktarda ortak satışı olması ilginç diyorum.bu adamlar böyle bir ortamda para kazanmak varken neden hisse satıyorlar??

Adam belki garanti parayi seviyor az para degilki milyon bu buna kafa yormaya gerek yok belki iyi bi hisseden daha cok kazanacak oraya taşiyo %100 kazanmak varken burda kaç yükselecegini biliyozmu siz olsanizbu durumda böyle bi kazançla beklermiydiniz satarmiydiniz onuda düsunmek gerek

8.  Alıntı Originally Posted by KARTAL41 Yazıyı Oku
    Adam belki garanti parayi seviyor az para degilki milyon bu buna kafa yormaya gerek yok belki iyi bi hisseden daha cok kazanacak oraya taşiyo %100 kazanmak varken burda kaç yükselecegini biliyozmu siz olsanizbu durumda böyle bi kazançla beklermiydiniz satarmiydiniz onuda düsunmek gerek
    Ortaklar başka hisseye geçmek için hisse satıyor diyorsun..sen bu işi bayağı iyi biliyorsun sayın arkadaşım ben arada sırada değişik formasyonlar oluşturan hisseler gördüğümde fikir olsun diye yorumlarda bulunurum,,,bu hisse için daha önce teknik tablo ile ilgili olası yol haritasına dair naçizane bir yorum yapıp nasıl bir hareket sergileyeceğini yazdım...istersen o yorumuma bir göz at ..o iş senin dediğin gibi olmaz,şirket ortakları borsa ile ilgili olacaksa her şeyini bildiği kendi şirketi varken kapalı kutu hisselere yatırım yapacak kadar macera peşinde koşmaz....POLHO birkaç deneme yapıpta 2,86,,,2,89 seviyesini hacimli bir şekilde aşamazsa ilk etapta 2,64,,2,66 seviyelerine sarkma ihtimali devreye girer..Teknik olarak bu olasılık devam ediyor.

Son düzenleme : MANAMASUPER; 10-12-2019 saat: 00:11.

Sayfa 388/402 İlkİlk ... 288338378386387388389390398 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •