Special Days Image
Sayfa 12/980 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 89 - 96 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    F/k sı 54 oldu
    Piyasa Değ. / Defter Değ. 9,88

belki de şu an borsanın en pahalı hissesi konumunda. oranları daha yüksek olan var mı bilemedim. belki vardır.
    aselsanın
    F/K Oranı 17,12 Piyasa Değ. / Defter Değ.4,73

ki Aselsanın bu oranları bile şu anki borsada yüksek kaldı, varın siz düşünün otokarın oranlarını.
    zırhlı desen 5 işin 3 ünü bmc alıyor. kalan 2 işte rakip fnss katmerciler. oran çok düşük.
    piyasa otobüs fiyatına getirir dediğimde kızmıştınız. ama piyasa affetmez. tank yoksa, otobüs fiyatına getirir ki bu oranlar Allah kolaylık versin.
    hisse 105 de iken kuuşlu sitede atılan tviti paylaşıp uyarmıştım. hemen atak olmuştu. sonuç ortada.
    F/K Oranı 53,90 Piyasa Değ. / Defter Değ. 9,88
    ya şirket bişeyler açıklar, bi adım atar bişeyler yapar ya da piyasa otobüs fiyatına getirir.
    yatırım tavsiyesi değildir.
    Yani kısaca STUTTGART

2.  Alıntı Originally Posted by polatalemdar Yazıyı Oku
    Borsadan para kazanma devri bitti yatırdığımız parayı kurtarma devri başladı

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Aynenn katılıyorum kardeşim.
    Kağıt maliyetinden %40 geri gelmiş
    Maliyetime gelmesi için %63 artması lazım.
    Vay bize vaylar bize.
    artık ne kadar bekleriz Allah bilir.
    Bizi tek kurtaracak bedelsiz olur ama oda bu hissede zor gibi.

RNE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    F/k sı 54 oldu

belki de şu an borsanın en pahalı hissesi konumunda. oranları daha yüksek olan var mı bilemedim. belki vardır.
    aselsanın

ki Aselsanın bu oranları bile şu anki borsada yüksek kaldı, varın siz düşünün otokarın oranlarını.
    zırhlı desen 5 işin 3 ünü bmc alıyor. kalan 2 işte rakip fnss katmerciler. oran çok düşük.
    piyasa otobüs fiyatına getirir dediğimde kızmıştınız. ama piyasa affetmez. tank yoksa, otobüs fiyatına getirir ki bu oranlar Allah kolaylık versin.
    hisse 105 de iken kuuşlu sitede atılan tviti paylaşıp uyarmıştım. hemen atak olmuştu. sonuç ortada.
    ya şirket bişeyler açıklar, bi adım atar bişeyler yapar ya da piyasa otobüs fiyatına getirir.
    Arkadasim ilk ceyrek zarar yazdigi icin fk si uctu.sende senet varmi bunu bi cevapla lutfen.senedin varsa insanlara yatirim tavsiyesi olsun diye "satin dahada dusecek" imasinda bulunuyorsun.ha elinde senet yoksa burada gelip ben demistim demenin bir faydasi yok.burada kalanlar ortalama yuzde 30-40 arasi zararda olanlar.bu yuzdende satip cikma luksu olmayanlar.ama arada bir cikip da ben demistim.bak gordunuzmu demen kimseye birsey kazandirmadigi gibi sinir bozuyor.bu kagidi otobus firmasi fiyatina getireceklerine adın gibi eminsen cekil kenara bekle istedigin fiyata gelince alirsin olur biter.millete ben demedimmi dahada gidecek demek sana birsey kazandirmaz.her gun yuzde 2-3 gidiyor zaten gelir 50 tl ye alirsin.alma niyetin yoksada burda gelip ben demedimmi demenin anlami yok.sana hak verdiklerinde mutlu mu olacaksin? Harbiden sen demistin biz dinlemedik helal olsun mu denmesini bekliyorsun? İnsanlar bunu göze alip bekledi ve beklemeye devam ediyor.kol kesecek konumda degil kimse burada.borsa zaten 1 aydir soluksuz dusuyor.ortam su an kotu.satip ciksan hangi kagittan cikarabilirsin bu zarari?hicbirinden.cunku tum kagitlar en dip seviyelerinde.secim sonrasi borsa toplar otokar en az 2 yila toplar.satabilecek olan buyursun satsin ama kimse tavsiyeye gore satmayacaktir mevcut zararlarla.

Yatirim tavsiyesi degildir.

ASUS_T00J cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by sensitive Yazıyı Oku
    F/k sı 54 oldu

aselsanın

Teşekkürler.

2017 yıllık bilançoya göre F/K oranı yüksek olan şirketler aşağıdaki linkte;

https://kanalfinans.com/raporlar/bor...-ucuz-hisseler

Bugün F/K oranı yüksek olur yarın tekrar kara geçer sektör ortalamalarına gelir. Sorun yok.

5. Kusura bakma abi,sen haklıymışsın,biz hata ettik vs yazdım birine işe yaradı galiba. Siz de deneyin bence. Bi şekilde mutlu oluyorlar .zevk meselesi.

6. Otokar 'ın elinde 2.342.000.000 TL (yazı ile 2 milyar 342 milyon TL) değerinde kesinleşmiş sipariş var, bunları 6 senede yapacağını düşünürsek(BAE ile anlaşması o şekildeydi) senede 390 milyon ciro eder, bunun çok büyük kısmı savunma sanayi projeleri, en az yüzde 20 kar etse senelik 80 milyon TL sadece şu an elinde bulunan kesinleşmiş siparişlerden kar edecek. Aslında bilindiği gibi Otobüs işlerinin vadesi daha da kısa. Hiç iş almasa dahi bunlar var şu an elimizde.
    Yukarıdaki 2.342 milyonluk değerin daha fazla olma ihtimali de yüksek, kamuoyuna 660 milyon USD 'lik ihale olarak duyurulmuştu, yatırımcı ilişkileri yayınında ise 440 milyon olarak açıklanmış, yani daha artış olacak.
    Bu şirket bileğinin hakkı ile daha çok ihale alır..

7. Romanyanın 100milyon euro otibis işi var. Bu yıl teslim.yüzde 5 kar desek.5 milyon euro. Çarpı 5 etti 25 milyon tl net kar. O bu deel de bi savunma işi alması lazım ortaklar. Şirketin sermaye artıracaa yoh. Olan bize oliiii. Gelen çakii giden çakiii. Kızılçam kerestesine döndük.

8. Tuhaf bir takas var citi 132.000 satmış doche bir o kadar almış.
    İlginç işler oluyor. Kafayı yedik vesselam

RNE-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 12/980 İlkİlk ... 210111213142262112512 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •