Sayfa 275/980 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon
Arama sonucu : 7837 madde; 2,193 - 2,200 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by sularınprensi Yazıyı Oku
    Herkezin beklediği gibi benimde beklentim p.tesi coşkulu bir bist.bankalar öncü olacaktır.insallah bizim hissede 118 li rakamlara gelirse bal kaymak olur ki 124.80 direncimiz.ytd.izlemeye devammm

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Arkadaşlar, 2019 1. çeyrek yatırımcı sunumunda bir konu dikkatimi çekti. Taktik tekerlekli zırhlı ve paletleri araçlar kategorisinde 2019 ilk çeyrekte hiç ihracat cirosu yok. 29 mln TL satış geliri var ve bunların hepsi yurtiçi satıştan geliyor. İncelemeniz için aşağıdaki linki kopyalıyorum. Bir yandan da BAE projesinde sevkiyatların başladığından bahsediliyor. Sevkiyatlar başlamasına rağmen satış geliri yazılmamasını nasıl yorumlarsınız? Acaba, Otokar Türkiye Otokar BAE'ye fatura kesiyor ve fatura karşılığı nakit girişi henüz gerçekleşmediği için mi ilk çeyrekte hiç zırhlı ihracatı görünmüyor.

https://www.otokar.com/tr-tr/yatirim...9_Sunum_TR.pdf

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, 2019 1. çeyrek yatırımcı sunumunda bir konu dikkatimi çekti. Taktik tekerlekli zırhlı ve paletleri araçlar kategorisinde 2019 ilk çeyrekte hiç ihracat cirosu yok. 29 mln TL satış geliri var ve bunların hepsi yurtiçi satıştan geliyor. İncelemeniz için aşağıdaki linki kopyalıyorum. Bir yandan da BAE projesinde sevkiyatların başladığından bahsediliyor. Sevkiyatlar başlamasına rağmen satış geliri yazılmamasını nasıl yorumlarsınız? Acaba, Otokar Türkiye Otokar BAE'ye fatura kesiyor ve fatura karşılığı nakit girişi henüz gerçekleşmediği için mi ilk çeyrekte hiç zırhlı ihracatı görünmüyor.

https://www.otokar.com/tr-tr/yatirim...9_Sunum_TR.pdf
    İki iyi haber;

- Fincan kulpun hedefi olan 117,xx'i yüksek hacimli gördü ve şimdilik geçti, inşallah üzerinde kapanış yapar,
    - 58.650.000 USD bedelli dahilde işleme izin belgesi almış Mayıs'ta herhalde BAE sevkiyatları için, ikinci çeyrek bilançoya yansıyacak diye tahmin ediyorum.

4. 7 lot hacim. Sabahleyin bilerek düşük hacimle düşürüyorlar. Eğer küçük yatorımcı değilse.

5. sabırrrrrr

6. * * OTKAR: Otokar’ın toplam satışları Haziran ayında bir önceki yıla* göre %16 artarak 143 adete yükselmiştir. Şirketin satış dağılımı ise* kar marjı yüksek olan zırhlı araç satışlarındaki artış ile birlikte,* olumlu yönde gelişmiştir. Otokar’ın Yurtiçi satışları %8 oranında* gerilerken, ihracat satışları %71 oranında yükselmiştir. Otokar, 2018* yılı Haziran ayında hiç satış yapmadığı fiyatı ve karlılığı yüksek* olan zırhlı araçlardan 2019 Haziran’da 23 adet satış yapmıştır. Diğer* taraftan şirketin Romanya ile yapmış olduğu otobüs ihracatı* kontratındaki teslimatların tamamlanması ile birlikte, otobüs ihracat* hacminin normalize olduğunu görüyoruz (Haziran’da 23 adet ihracat* gerçekleşmiştir). Otokar’ın satışları 2Ç19’da yıllık bazda %11* oranında artrak 544 adete ulaşmıştır. Bu çeyrekte kar marjı yüksek* ihracat satışları %217 oranında artarak 311 adet olurken Yurtiçi* satışları %41 oranında gerileyip 233 adet olmuştur. Otokar’ın satış* dağılımındaki olumlu gelişmenin şirketin satış gelirlerine ve* karlılığına 2Ç19’da olumlu yansımasını bekliyoruz.
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

7. Haberler güzel.teknik (+) çalışıyor.ancak hacim yerlerde.daha öncede belirttiğim üzere tulpar tankı haberini bekliyorum ki bir önceki açıklamalara bakarak 2019/2 bilançomuzu bu ay içerisinde fiyatlamaya başlarız kanısındayım.ytd

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 275/980 İlkİlk ... 175225265273274275276277285325375775 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •