Special Days Image
Sayfa 283/980 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Önemli olan bu karlılığın devam edip etmeyeceği. Yılı ne kadar karla kapacağız. Cironun büyük bölümü dışarıya satış. İç piyasada faiz indirimiyle hareketlenir otobüs satışları ikinci yarıyılda. Bükreş teslimatları bitti. Bae siparişler 5 yıla yayıldı diye biliyorum. Bi süredir sipariş haberi gelmiyor. Ben çok kararsız olduklarını sanmıyorum. Bugün fiyatı yükseltmeden aldılar malı diye düşünüyorum.
    Otokar'ın en önemli sorunu yurtiçine neredeyse hiç askeri ürün satışı yapamıyor olması. Birkaç yıl içerisinde mevcut siyasi otoritenin gitmesiyle bu konuda da şartların lehimize döneceğini düşünüyorum. BMC'ye peşkeş çekilen Altay tankı projesinde BMC'nin fabrikası yoktu ve üzerine bir de tank palet fabrikası verildi. Oysa ki Otokar şu an bile sadece %17 kapasite ile çalışıyor. %50 kapasite ile çalışsa ortaya çıkabilecek karı düşünün.

Bugünün takasını atabilecek bir arkadaş varsa müteşekkir olurum.

2. Bae siparişlerinin devamı gelecektir diye düşünüyorum. Farklı ürünlerde alacaklardır. Ankara ve istanbul gibi belediyelerden iyi oranda otobüs siparişi de alabilirler. Ürün gamı geniş. Test merkezi argesi. Benim bistte 4 yıl önce aldığım ilk hisseydi. Çok büyük getirisi olmasada 2015 yılına göre bu hisseden vazgeçemedim. Yanına ttrak ford ekledim zamanla. Ford u satıp ttrak duruyor. Ttrak ı verip ford ve otokarla devam etmeyi düşünüyorum. Genel analizlerime göre bana en cazip duran uzun vade tutabileceğim iki hisse olarak bunlara karar verdim

3. Yarın haftanın kapanışı yapılacak beklentim 128 civarı 😁 yarın olmazsa haftaya şiddetli,
    gitmek zorunda gibi sesli düşündüm.
    Bende ortağımiz otokar gibi düşünüyorum.ytd

Batuhan

4.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Önemli olan bu karlılığın devam edip etmeyeceği. Yılı ne kadar karla kapacağız. Cironun büyük bölümü dışarıya satış. İç piyasada faiz indirimiyle hareketlenir otobüs satışları ikinci yarıyılda. Bükreş teslimatları bitti. Bae siparişler 5 yıla yayıldı diye biliyorum. Bi süredir sipariş haberi gelmiyor. Ben çok kararsız olduklarını sanmıyorum. Bugün fiyatı yükseltmeden aldılar malı diye düşünüyorum.
    Sn otokar,
    Kimin malını aldılar? Kim sattı ki??.Bu hissede ky kalmadı ki.

Bende bunu anlamıyorum. Ortada bir yükselmenin olması için ky mal satmalı.

Yada citi kendi çalıyor kendi oynuyor.

5. Belediye meclisleri otobüsleri otokardan aldırmaz. Yanlış bilmiyorsam tabi.

6. Açığa satış yapılmış görünüyor bugün

7. Hocam kim satmış kim almış takas falan bakmıyorum ben çok da anlamam. Hisse fiyatı kısada düşer çıkar borsada olağan durumlar. Orta vade için (6 ay) bu karlılıkla otokarı aşağı basacaklarını pek düşünmüyorum. Yeni zirveler gelecektir diye düşünüyorum. Kısa vadede küçük yatırımcı üç kazanıyosa genelde 5 kaybediyor.

8. Kaç yıldır 70-80 milyon civarı kar açıklayan şirket bu yıl tek çeyrekte 196 milyon kar yazmış benim için önemli kısım burası. Üç beş günlük düşüş olsa nolur olmasa nolur hocam hisse fiyatında. Sonuçta trader falan değiliz. Alıp beklediğimde kar yazıcak. Temettü dağıtacak bunlar yeterli benim için

Sayfa 283/980 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333383783 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •