Sayfa 300/980 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon
Arama sonucu : 7837 madde; 2,393 - 2,400 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Neler duydum bu sayfalarda neleeer

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Yükselmez isen yan aynalarını sökecem otokar
    Gerisini sen düşün..

Bu haftaki kapanışı 135 istiyorum..
    Ha gayret naz yapma...

Batuhan
    Hissemiz naz yapmaya devam ediyor. Haftalık kapanış 132 TL oldu.
    Kağıtta pek kyde yok, yazan çizen 3 kişiyiz ( çalı arkasından izleyenler varsa bilmem )

İyi taraftan bakarsakta, hissenin aşağıya salmasına da izin verilmiyor. Fiyat aralıkları sıkıştırılıyor..Hacim iyice azaldı. Fırtına öncesi hamleler bunlar.. Yukarıda olabilir aşağıda olabilir.

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

3. Teknikçi arkadaşlar hissede yükselen takoz olduğunu ve genelde aşağı kırıldığını yazmışlar aynı zamanda rsi da negatif uyumsuzluk olduğunu yazmışlar. Kısaca olumsuzlar. Ben tam tersi olumlu taraftayım. Düşüş olursa ek alım yaparım

4.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Teknikçi arkadaşlar hissede yükselen takoz olduğunu ve genelde aşağı kırıldığını yazmışlar aynı zamanda rsi da negatif uyumsuzluk olduğunu yazmışlar. Kısaca olumsuzlar. Ben tam tersi olumlu taraftayım. Düşüş olursa ek alım yaparım
    Otokar Hocam , Hissede hem yükselen takoz var hem de geçmişten gelen yükselen kanalın direnci var. Fiyat, ikisi ile de mücadele veriyor. Yükselen takozların genellikle aşağı kırdığı yaygın olarak bilinse de , yukarı kırdığı durumlarda mevcuttur.

Önemli olan otkarın temeli nasıl ona bakmamız lazım. Bugün itibari ile pd/dd değeri 6,5 olarak gözükmektedir.
    Pd/dd geçmişe göre primli olduğu söylenemez ancak şu an itibariyle bu piyasada ucuz da değil..

Ancak, 2019/9 dönemi net karı tahminim olan 315 milyon tl civarında gelirse, pd/dd 5,4'e kadar düşecektir ve yıl sonu kar artışı beklentisi ile, piyasanın Otokar pd/dd değerini tekrar 6,5 civarına çıkarıcağına düşünüyorum.. Bu değerde 160 civarına denk geliyor ki bu değer şirketin grafiğindeki yapmış olduğu tobo hedefinin bile altında gözüküyor.

Bu durum benim gözümde, 2020-03 dönemi sonuna kadar, şirketin temelinin, şirketin tekniğini desteklemeye devam edeceğini gösteriyor.

Şirketin karlılığının artması ve hissedeki ivmenin sürmesi amacıyla yeni otobüs satışı ve özellikle tulpar satış haberlerinin olması gerekiyor. Ben satış haberlerini alacağımızı umuyorum diyelim.

Tabiki bunlar sonuçta analiz,olur olmaz bilemem. Piyasa her daim kısa vadede haklıdır.Benim oyun planım şimdilik beklemeye devam etmek. İlerde planımız değişir yada yeni fırsatlar çıkarsa onu da değerlendiririz.

İnşallah hep beraber kazanırız

Batuhan
    Son düzenleme : batu34; 21-09-2019 saat: 16:34.
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5. Takip edemeyen arkadaşlar için saat 17.30 hisse fiyatı 129.40 izleyelim bakalım kapanışa doğru gene toplayıp 132 den kapanacak mı klasik yaklaşık bir haftadır yaptığı hareket yatırım tavsiyesi değildir Tabii ki

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by sularınprensi Yazıyı Oku
    Takip edemeyen arkadaşlar için saat 17.30 hisse fiyatı 129.40 izleyelim bakalım kapanışa doğru gene toplayıp 132 den kapanacak mı klasik yaklaşık bir haftadır yaptığı hareket yatırım tavsiyesi değildir Tabii ki

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bence manidar bir rakam 131 kapatacak

7. Pek tadı yok gibi bu aralar

8. 131 ci Otokar mesaj vermeye çalışıyor

Sayfa 300/980 İlkİlk ... 200250290298299300301302310350400800 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •