Sayfa 313/980 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 2,497 - 2,504 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Arkadaşlar bir el atın şu bizim kağnıya. Bütün kağıtlar uçtu bu ekside. Endeks %1.62 artıda

2. Yapma böyle şakalar, yakışmıyor

Arkadaşlar hissemiz ne üzdü ne sevindirdi. Gerçek bu.

4.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Otokar Hocam , Hissede hem yükselen takoz var hem de geçmişten gelen yükselen kanalın direnci var. Fiyat, ikisi ile de mücadele veriyor. Yükselen takozların genellikle aşağı kırdığı yaygın olarak bilinse de , yukarı kırdığı durumlarda mevcuttur.

Önemli olan otkarın temeli nasıl ona bakmamız lazım. Bugün itibari ile pd/dd değeri 6,5 olarak gözükmektedir.
    Pd/dd geçmişe göre primli olduğu söylenemez ancak şu an itibariyle bu piyasada ucuz da değil..

Ancak, 2019/9 dönemi net karı tahminim olan 315 milyon tl civarında gelirse, pd/dd 5,4'e kadar düşecektir ve yıl sonu kar artışı beklentisi ile, piyasanın Otokar pd/dd değerini tekrar 6,5 civarına çıkarıcağına düşünüyorum.. Bu değerde 160 civarına denk geliyor ki bu değer şirketin grafiğindeki yapmış olduğu tobo hedefinin bile altında gözüküyor.

Bu durum benim gözümde, 2020-03 dönemi sonuna kadar, şirketin temelinin, şirketin tekniğini desteklemeye devam edeceğini gösteriyor.

Şirketin karlılığının artması ve hissedeki ivmenin sürmesi amacıyla yeni otobüs satışı ve özellikle tulpar satış haberlerinin olması gerekiyor. Ben satış haberlerini alacağımızı umuyorum diyelim.

Tabiki bunlar sonuçta analiz,olur olmaz bilemem. Piyasa her daim kısa vadede haklıdır.Benim oyun planım şimdilik beklemeye devam etmek. İlerde planımız değişir yada yeni fırsatlar çıkarsa onu da değerlendiririz.

İnşallah hep beraber kazanırız

Batuhan
    Geçmiş ortaklık günlerimden bir yazı..

Hayırlı olsun 315 tahmin ettik 297 gelmiş

Belki yollarımız tekrar kesişir...

Batuhan
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

5. *yatırım finansman, otokar için hedef fiyatını 130,0 tl'den 173,1 tl'ye, tavsiyesini 'endeksin üzerinde getiri'ye yükseltti
    Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

6. Hacim iyi görünüyor.

7. Altay hayal kırıklığı..

8. Neden gitmiyor arkadaş 145 üzerine at git kendini

Sayfa 313/980 İlkİlk ... 213263303311312313314315323363413813 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •