Sayfa 384/980 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon
Arama sonucu : 7836 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Gülmekten öldüm. Ama haklısın 2050 de gelir.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Bu malın ismi OTOKAR. Adamı meletir, meletir, meletir...

Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    sermayesi düşük şirketler gurubunun tamamı , işi iyi olsun olmasın mükemmel yerlere geldi. kent gıda-bosh fren-jantsa-petrokent turizm-ttrak vs.. say say yerinden kalkmayan bir tek bu kaldı. hepsinden karı yüksek, kategori olarak iyi durumda. sıra bunda diye düşünüyorum.bu açıdan da değerlendirmek lazım. şahsi görüşümdür. ytd
     Alıntı Originally Posted by Devir Yazıyı Oku
    Nekadar sıkarsa sıksınlar birileri bu kadar beklenti varken bu kağıdı alır götürür baskı baskı nereye kadar benden zırnık yok kendime faydam yok ytr tv deildir.
     Alıntı Originally Posted by kepezmesut Yazıyı Oku
    zamanı gelecek , yaklaşıyor sabır, spekülatör petrokent turizm-bosh fren-kent-jantsa vb lerinin yakasını bıraktığında ilk adres burası..
     Alıntı Originally Posted by samilkafkasya Yazıyı Oku
    Gülmekten öldüm. Ama haklısın 2050 de gelir.

Sn. şamilkafkasya, arkadaşlar yeni herhalde

Ben de Otokar'ın yukarıda yazılı manipülatif hisseler gibi bir çıkış yapacağına zerre ihtimal vermiyorum. Bırakın Kent gida, Bosch gibi 5-10 katına gitmesini, 2 katına bile gitmeyecektir.

Sizler de bir ay içerisinde bunu anlayıp satıp çıkarsınız. Biz de yine biz bize kalırız

4. Otokar 660 milyon dolarlık siparişte bile düşmüş bi hisse. Bu sipariş tutarı şirketin piyasa değerinden fazla çok gecmeden 100 milyon euro luk bükres otobüs siparişleri almıştı. Gidecek olsa o süreçte giderdi. Şirketin ederinin ne olduğu değil spekülatörün ne fiyat biçeceğine göre gidiyo. Tüpraşın özelleştirme bedeli belli. Sadece 3 milyar dolar üstüne rup yatırımı var şirketin piyasa değeri şu anda 3 milyar dolardan düşük.

5. Çok heyecan yapmaya gerek yok. Piyasanın böyle fiyatlamsı kötü şirket olduğunu da göstermez aksine çok ii şirket

6. Bugün sistem değişikliğine gittim arkadaşlar. Portfoydeki karda olan şirketlerden türk traktörü ve fordu sattım. Anaparanın bi kısmıyla tüpraş alımı yaptım. Kar kısmıyla otokar aldım. Türk traktör maliyetim 38 liraydı bu yıl 1.60 tl temettü yü düşersek 36.4 maliyet. Ford da maliyet 60 liraydı 2.65 ve 1.10 tl temettüleri düşersek 56.3 maliyet. Arada karları realize edip kar kısmını otokara nakit kısmıyla yeni hisse alarak devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra karı realize etmediğimde hisseler düşmeye başlayıp kar eriyor ve boşa kürek çektiğimi düşünüyorum. Birde jants vardı 1-2 hafta önce sattığım onun karını da otkara attım. Hayırlısı artık fikirleriniz almak için yazdım yorum yaparsanız müteşekkir olurum

7. İnşallah gönlünce olur Sn. Otokar. Bu hissede yıllarını veren arkadaşlarımın okadar çok kazanmasını istiyorum bir bilseniz. Bende ha bugün ha yarın derken çıkmadım. Geçen 174 geldiğinde aha gidiyor dedim ama yine olmadı. Bundaki paramı altına yatırsaydım %50 kardaydım. Geçen zamanıma acıyorum.

Sn. Mzfr ne yapsak şimdi çıksakmı bilemedim. Görünürde zerrece ışık yok. Bedelsiz açıklasalar o bile bizi rahatlatırdı.
    Bana kızmayın ama Koç ailesinin hisselerine bulaşmam artık.

Allah sabır versin dostlar.

8. Hakkında hayırlı olmasını umarım, bana göre yaptığının riski şu olabilir, çıkan hisse daha da çıkabilir, düsen ve ucuz diye aldigin hisse daha da düşebilir veya yatay kalabilir. Karda otur derler. Tüpraş hissem var, malum covid ce buba bağlı olarak ilk çeyrek gelen berbat bilanço ortada ve büyük yabacı fon çıkışı hala sürüyor. Tüpraş her zaman tuprastir ancak zaman alacağı ortada, yenilenebilir enerji alanında tuprastan bir hamle bekliyorum (ibrahim yelmenogluda bu yönde açıklama yapmıştı) bu yazdıklarım kendi fikrim bir petkim mağduru olduğumu dikkate alırsanız zaten yatırım tavsiyesi olmadığı daha açık olur. Bununla birlikte otokar hakkında daha doğrusu hisse hareketleri konusunda bilgi almak isterim, islem hacmi hep böyle düşük mu oluyor bu hissenin, beklentileri yüksek iveco ile 2021 yılında ortak üretim anlaşmaları ve cirsoubun yaklaşık %70 ini lhracattan sağlayan bir koc hissesinde hacim neden bu kadar düşük, birde bu hissenin tahtacisinin davranışları nasıl?
     Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Bugün sistem değişikliğine gittim arkadaşlar. Portfoydeki karda olan şirketlerden türk traktörü ve fordu sattım. Anaparanın bi kısmıyla tüpraş alımı yaptım. Kar kısmıyla otokar aldım. Türk traktör maliyetim 38 liraydı bu yıl 1.60 tl temettü yü düşersek 36.4 maliyet. Ford da maliyet 60 liraydı 2.65 ve 1.10 tl temettüleri düşersek 56.3 maliyet. Arada karları realize edip kar kısmını otokara nakit kısmıyla yeni hisse alarak devam etmeyi düşünüyorum bundan sonra karı realize etmediğimde hisseler düşmeye başlayıp kar eriyor ve boşa kürek çektiğimi düşünüyorum. Birde jants vardı 1-2 hafta önce sattığım onun karını da otkara attım. Hayırlısı artık fikirleriniz almak için yazdım yorum yaparsanız müteşekkir olurum
    SM-A307FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 384/980 İlkİlk ... 284334374382383384385386394434484884 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •