Sayfa 400/981 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Zarar açıklamasının özel bi nedeni yok hocam sipariş üzerine çalştığı için gerekli hammade ve ürünler ilk çeyreklerde alınıyor teslimatlar da genelde son çeyrekte bilançoya yazıldığı için ilk çeyrek bilançolarda zayıflık veya zarar görünebiliyor son çeyrek bilançolarda ii görünüyor diye düşünüyorum farklı birşey varmıdır bilmiyorum.

2. Ne idüğü belli olmayan şirketler tavan tavan gidiyo 50-60 fk da fiyatlanıyor bizim spekte 10 fk da aylardır yerinde sayıyor bizdeki lotları almak istiyosa o biraz zor.

3.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Zarar açıklamasının özel bi nedeni yok hocam sipariş üzerine çalştığı için gerekli hammade ve ürünler ilk çeyreklerde alınıyor teslimatlar da genelde son çeyrekte bilançoya yazıldığı için ilk çeyrek bilançolarda zayıflık veya zarar görünebiliyor son çeyrek bilançolarda ii görünüyor diye düşünüyorum farklı birşey varmıdır bilmiyorum.
    Teşekkürler.

4. İş Yatırım Strateji Raporundan:

Otokar (OTKAR.IS): Otokar’ın devam eden yurtdışı askeri araç teslimatları (US$218mn) ve Gürcistan’a otobüs siparişleri (€19mn) ile
    ilgili olarak 1Y20 sonu itibariyle 1.6 milyar TL bakiye sipariş tutarı bulunuyor. Bu tutara Ağustos ayında kesinleşen İzmir Belediyesi’nin
    476 milyon TL tutarındaki otobüs siparişleri de eklendiğinde bakiye sipariş tutarı 2.1 milyar TL’ye ulaşıyor. Otokar’ın 1Y20 sonu
    itibariyle US$218mn bakiye siparişi tutarı bulunan yurtdışı askeri araç teslimatlarının 2021 de de devam edeceğini düşünüyoruz.
    Gürcistan otobüs teslimatlarının 4Ç20’de başlayıp 1Ç21’e kadar, İzmir Belediyesi otobüs teslimatlarının ise yine 4Ç20’de başlayıp
    2021’de tamamlanması bekleniyor. 2Y20’da Otokar’ın satış gelirlerinde otobüs teslimatları ve TL’deki değer kaybının etkisiyle yıllık
    bazda %25 artış öngörüyor, ancak emtia fiyatlarındaki artış ve kur kaynaklı maliyet artışları nedeniyle FAVÖK artışının %6 ile sınırlı
    kalacağını tahmin ediyoruz. Ortalamada düşüş kaydeden borçlanma oranları neticesinde 2Y20 net kar rakamında ise %12 büyüme
    hesaplıyoruz. Kesinleşen otobüs teslimatlarına ek olarak turizm sektörüne ilişkin ertelenen ticari araç segmentinde 2021’deki olası
    canlanma beklentimiz nedeniyle şirketin satış gelirlerinde ve FAVÖK rakamında 2020’e kıyasla sırasıyla %30 ve %24 büyüme
    öngörüyoruz. Ancak artan borçlanma oranlarının finansman giderlerine olumsuz etkisi sonucu şirket net kar rakamında sınırlı %3 artış
    tahmin ediyoruz.
    OTKAR için çarpan analizi ile ulaştığımız hisse başına 160.0TL hedef fiyatımız %15 getiri potansiyeline işaret ediyor. Hisse için TUT
    tavsiyemizi koruyoruz. Otokar için %57 kar dağıtım oranı tahminimizle, 2020 karından 2021’de 200 milyon TL temettü dağıtacağını
    öngörüyoruz. Temettü tahminimiz %6 temettü verimine işaret ediyor. Potansiyel askeri zırhlı araç siparişleri hisse için katalizör olabilir

5. Komedi gibi hedef fiyat vermişler. Çok iyi niyetli görmüyorum. Ben özellikle not alıyorum takip ettiğim hisselere hangi aracı kurum kaç hedef vermiş diye. Mesela tofaş için 14 ağustosta en çok önerilen hisseler listesinden çıkardılar fiyat 21.4 tü sanırım. Bugün 23.6 şirket yurtiçinde rekor satış yapıyor nerdeyse birkaç aydır. Artık farklı rakamları görelim spek efendi baskıladıkça lot kaptırıyon

6. Bu arada brent petrol 40 ın altına indi. Vaka sayıları artıyor hem ülkede hem dünyada. 2.dalga loading mi acaba. İlk dalga kadar baskı olmaz belki çünkü bol para basıldı ilk dalga sonrası ve ülkeler tam kapanmadan dolayı ciddi ekonomik sorun yasadı. Otokar ı satış anlamında çok etkilemeyebilir bu durum sipariş üzerine çalıştığı için daha çok fakat fabrika üretime ara verirse üretim kaybından gol yeriz. Ve genel bir baskı olursa borsada otokar da bundan nasibini alır. Şu bela biran önce defolup gitsin dünyanın başından. Dünyanın en zor şeyi son zamanlarını yakınlarından uzak yalnız geçirmek. Kimse böyle ölmeyi haketmiyor.

7. Kuzey koreli hackerlar şirket çalışanlarının mailine saldırı haberi
    https://twitter.com/Medyascopetv/sta...503650305?s=19

8. Esas saldırı hşssemize boğazlıyorlar.

Sayfa 400/981 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500900 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •