Sayfa 401/981 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 3,201 - 3,208 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. İlk borsa yıllarında birlikte hisseleri tartıştığımız arkadaşlarım genelde sığ temettüyle işi olmayan bilançoda zarar mı kar mı var bakmazlardı. Kendine hayrı olmayan şirketlerin kaç fk da olduğu da çok umurlarında olmazdı. 6-7 yılın sonunda haklı olduklarına karar verdim. Çünkü bu 6 yıllık süreçte alıp sattıkları hisseler çok farklı fiyatlara gitti. Bense düzenli kar eden kurumsal temettü dağıtan şirketlere yatırım yaptım. Kazandımmı evet fakat ben 1 kazandıysam arkadaşlarım 10 kazandı. Bu yüzden benim de kimi zaman aklım karışıyor. Otokar da veya temettü de fazla mı ısrar ediyorum veya koç grubunda veya yatrm tarzımda. Otokar dan para kazandımmı evet ama otokar dışında alıp sattığım hisselerde daha kısa sürede daha fazla kazandım. Otokarı satmayı nerdeyse hiç aklıma getrmezdim fakat son zamanlarda ederi dediğim yeni zirveler geldiğinde sat gitsin diyorum kendime. Bu yasadıklarımdan dolayı da hisse soran biri olursa kesinlikle fk sı yüksek zarar ediyo çok gitti sığ spekülatif gibi olumsuz birsey demiyorum. Giden gidiyo karmı açıklamış zararmı açıklamış fk sı 1000 mi olmuş çok da önemli değil sanırım

2. Cümleten herkese selamlar..

Burda Otokarla yapılan analizler, paylaşılan bilgileri ve yorumları ilgiyle okuyorum emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum...
    Otokar elbette ki temelli, mali yapısı sağlam bir hisse bundan hiç birimizin şüphesi yok ancak, şahsın adına 168,00 aldığım 2 aydır buradayım ve bekliyorum daha ne kadar beklerim onuda bilmiyorum.....
    Kurum tavsiyesiyle üzerine aldım fakat gol yedim diye düşlüyorum.....
    Arkadaşın dediği gibi aracı kurumlarının tavsiyelerini iyi niteli görmüyorum ve hedef fiyata verdiyseler o hisseden kendi adıma uzak durmak gerektiği düşlüyorum.....
    Otokar şu aracı üretti,bu bu ihaleyi aldı, şu kadar yatırım desteği aldı gibi haberler sonu yok zaten uzayıp gidiyor... Bana ne bundan demek geliyor içimden, basit düşünce benim cebime giren birey yok...
    Borsa işlem yapan biri olarak olarak şu anladım, tahtanın adam gibi adam hissenin yapıcısını yoksa, gerisi hedef fiyatları, F/K hepsi bomboş oluyor...
    Borsa, hissiyle aşk yaşanacak yer değil bunu bilirim bunu söylerim...
    Zarar eden şirketler tavan tavan gidiyor, sebep tahtanın Spk var... En kısa zamanda adam gibi bir tahta yapıcısı gelirde Otokarı da hakkettiği fiyatlara taşır...

3. Karlılıkta sıkıntı yok. Pandemiden çok etkilendiğini söylemek doğru olmaz. Sektördeki pekçok şirket daha yüksek fk ile fiyatlanıyor. Ford ttrak jants karsan asuzu egeen fmizp oto veya oto yedek parça fkları otokardan yüksek. Döviz yükselişi olumsuz etkilememeli çünkü geçen yılki ihracat oranı yüzde 82. Borç oranı yüksek bi şirket otokar fakat faizler düşük denecek seviyede bu da çok etkilememeli fakat spek yürü demeden gitmiyor işte. Bekleyeceğiz sabır

4. Lamisi cimisi yok... savunma ve toplu taşıma araçları üreten Böylesine bir şirket 449 ml USD olamaz...bu akla ve mantığa aykırı...gerisi hikaye bana. Göre..

5. günlük otkar grafiği . y t d

6. Sermayenin 25 milyon olması da çok güzel... Düşünsenize elinde 1 milyon kötü olan OTOKARIN 1/25 İNE SAHİP DEMEKTİR

Sayfa 401/981 İlkİlk ... 301351391399400401402403411451501901 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •