Sayfa 425/981 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 3,393 - 3,400 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Bedelsiz yapmaz bir de ilerde beklenti olusturuldu demesin kimse seyretmek lazim bakalim sirketler napacak onumuzdeki yillarda...

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Otokar ın son düşüşünde canı yanan arkadaşlar var muhakkak ki fakat teknik olarak güzel oluşumlar var. Biraz zamana ihtiyacı var.
    https://twitter.com/BorsaDipAvcisi/s...857018370?s=19
    Twitterda bi arkadaş böyle bişey çizmiş.
    Bunun dışında pandemii öncesi 172 pandemi de 100 ve tekrar 175 yaparak büyük bi çanak yaptı. Son çıkışın yarısını aldı 133 e düşerek. 133 ü dip yapabilirse 175 e tekrar gidip fincan kulp yapmış olur ve farklı fiyatlamalar görebilir. Sonrasında önce küçük çanak yukarı katlanır haber akışına göre de büyük çanağı yukarı katlayabilir diye düşünüyorum. Vade belirtmek çok doğru olmasa da otokar asıl çıkışlarını genelde ekimden sonraki 4 ayda yapar. Yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak almayın. Borsada her fiyat mümkün
    133 lü fiyatlardayken bahsettiğimiz fincan kulp olayı gerçekleşmiş oldu

3. Bundan sonra ne yapabilir. Fincan kulp tamam aynı zamanda buralar tarihi zirve direnci. 130 lardan alanlar veya önceden elinde tutanlar buralarda satmak isteyebilir. İlk hedefimiz 175 i kırmak ve biraz üstüne gidip sonrasında onay almak için tekrar 175 e gelmek olabilir. Eğer 175 i kırıp onay alırsak ilk hedef küçük çanağın yukarı katlaması olacaktır. 175-133=42 175+42=217 lira küçük çanak hedefi. 175 i kıramazsak düzeltme güç toplama için aşağı sarkacaktır. Borsada çoğu hissenin yeni zirve yaptığı bir dönemi yaşıyoruz. Bu yüzden yeni zirve ihtimali bana daha olası görünüyor. Yeni zirve tazeleyen veya iyi prim yapan çoğu şirketten otokarın rasyoları daha iyi duruyor. Fakat bu şirkette spekülatör ne derse o olur. Kimsenin gazına gelmeyin. Aklınız mantığınız al diyorsa alın. Duygularınızla hareket etmeyin. Yazdıklarımı yatrım tavsiyesi olarak görmeyin otokar maliyetim sıfır. Düşsede umrumda olmaz çıksada. Herkese bol kazançlar

4. Bedelsiz yaparsa bende mutlu olurum fakat koç grubu şirketlerinde bu alışkanlık yok. Tahta derinlik kazanır ii olur. Tl bazlı her ne kadar zirvedeysekte dolar bazlı fiyatı hala uygun yerlerde. Bist30 dışında pekçok şirket iyi primler yaptı. Borsa için tehlikeli olan düşüncelerin yaygın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Pekçok şirket tavan tavan gidiyor. İnsanlar hiç çekinmeden tavandan hisseler alıyor. 3 kat 4 kat veya daha fazla çıkmış hisselerde daha da yukarı gideceği söylentileri ile çok rahat alışlar yapılıyor. Bedelli yapan şirketlere muhteşem bi rağbet var. Her ne kadar teknik olarak borsa geneli güzel görünsede bu davranışlar beni ürkütüyor. Bahsettiğim tavan tavan şirketler veya 3-4 kat giden şirketler daha yukarılara da gidebilir fakat rüzgar terse dönerse çok can yanar. İnsanlara yıllık bileşik getrim yüzde 50 diyorum beğenmiyolar. Haliyle böyle bi dönem beni ürkütüyor

5. 300-400 lerde alış yaptığımız egeen 1000 lira. Jantsı 70 liralarda alıp 2 hafta sonra 125 liraya satmıştım 200 lira. Ford 45 liralardaydı pandemide benim maliyetim 58 di 87 de satmıştım 99 lira gördü. Arçeliği 13 liralardan alıp belli bi karla satmıştım 27 lira oldu. Tofaş 15 lira gördü pandemide 28 lira bunun hala büyük kısmını elimde tutuyorum. Ttrak 38 den alıp 102 liraya satmıştım 120 lira suanda. Elimde gitmeyen bir tek tüpraş var. Otkar 100 liraya düşmüştü pandemide şimdi 170 lira. Yazdıklarım sağlam olarak bilinen şirketler ve bunlar bile yüzde 100 üstü getri yapmış çoğu. Ve bu şirketlerin çoğunun bilançoları sağlam bi hikayeleri var karlılıkları iyi. Hatta bu fiyatlara gitmeleri bile normal karşılabilir. İyi şirket olmalarına rağmen fiyat kazanç oranları pahalı denebilecek yerlere geldi. Yıllardır Doğru düzgün kar açıklamayan yıllardır yatrımcısına bi getrisi olmamış pekçok şirket çok daha yukarılara gitti. Ve insanlarda borsada ne alırsan gidiyor havası oluştu. İnsanlar borsada bedava para dağıtılıyor sanıyorlar.

6. https://youtu.be/KbdRElJZngo
    Haftalık olarak incelemiş birisi de burda. Paylaşımlarımdaki temel hedef hissedarı olduğum şirketlerin hisselerini alıp tutan veya satan insanlarla birlikte karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak. Düşerken korkuyla veya çıkarken coşkuyla alsat yapmaktan ziyade insanlara şirket ortağı gözüyle bakıp şirketin değişimini gelişimi izlemek.

7.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Bedelsiz yaparsa bende mutlu olurum fakat koç grubu şirketlerinde bu alışkanlık yok. Tahta derinlik kazanır ii olur. Tl bazlı her ne kadar zirvedeysekte dolar bazlı fiyatı hala uygun yerlerde. Bist30 dışında pekçok şirket iyi primler yaptı. Borsa için tehlikeli olan düşüncelerin yaygın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Pekçok şirket tavan tavan gidiyor. İnsanlar hiç çekinmeden tavandan hisseler alıyor. 3 kat 4 kat veya daha fazla çıkmış hisselerde daha da yukarı gideceği söylentileri ile çok rahat alışlar yapılıyor. Bedelli yapan şirketlere muhteşem bi rağbet var. Her ne kadar teknik olarak borsa geneli güzel görünsede bu davranışlar beni ürkütüyor. Bahsettiğim tavan tavan şirketler veya 3-4 kat giden şirketler daha yukarılara da gidebilir fakat rüzgar terse dönerse çok can yanar. İnsanlara yıllık bileşik getrim yüzde 50 diyorum beğenmiyolar. Haliyle böyle bi dönem beni ürkütüyor
    Endeks bazinda sikinti olmaz o ufak sirketlerden cikan paralar oburlerine gider ama bence bu turlu islem icin henuz ufukta hareket yok.Ama burasi borsa belli de olmaz...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

8.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Endeks bazinda sikinti olmaz o ufak sirketlerden cikan paralar oburlerine gider ama bence bu turlu islem icin henuz ufukta hareket yok.Ama burasi borsa belli de olmaz...
    Ytd

Zaten iyi veya kötü her durum ufukta hiçbirsey yokken aniden oluyor sayın hocam. Biz bireysel yatrımcılarda şöyle bi durum var. Biz fiyatlar yukarı giderken almayı seviyoruz. Kaçırdığımızı düşünüyoruz. Fiyatı yukarı giden hisse için çok iyi şirket gözüyle bakıyoruz. Fiyat düşüyorsa da çöp gözüyle bakıyoruz. Zaten forumu genel olarak incelediğinde 135 lerde söven sövene 170 lerde biraz daha çoşkulu paylaşımlar var. Zaten bu durum sadece otokara özel değil. Tüpraşa şimdi herkes sövüyor 140 lı fiyatlarda herkes öve öve bitiremiyordu. Yatrmcının haklılık payı var tabi. Elindekinin değer yitirmesi hoş birsey değil. Ama şirketler aynı şirket sadece fiyat ve algılar farklı.

Sayfa 425/981 İlkİlk ... 325375415423424425426427435475525925 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •