Sayfa 434/981 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 3,465 - 3,472 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Ayı piyasası bitmedi, devam edecek, ABD ve Avrupa borsalarında önümüzdeki hafta yine endişeli hava hakim. Şu ortamda girilecek hisselere bile girmiyorum. Hava bekle ya da sat havası. Bu şimşekli havada iyi bilançolu şirketlere girilir mi? Ben girmem, girene de mani olmam.

2.  Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Evet cok dillendi bu hisse fiyatini etkiler mi bilemem ama...
    Nasıl dillenmesin ki... 2 sene önce tank işi yatınca fiyatı yarıya indi neredeyse.. Şükür az biraz kayıpla çıkmıştım. Geçen gözüme çarptı, Koç firmalarının oynaklığı az ama 2 senede neredeyse aynı fiyatlarda... Otomotiv sektöründe Sermayesi en az olan... son sermaye arttırımı 2003... 15 yıldır düzenli temettü...

Bol kazançlar dilerim

3.  Alıntı Originally Posted by fugi06 Yazıyı Oku
    Nasıl dillenmesin ki... 2 sene önce tank işi yatınca fiyatı yarıya indi neredeyse.. Şükür az biraz kayıpla çıkmıştım. Geçen gözüme çarptı, Koç firmalarının oynaklığı az ama 2 senede neredeyse aynı fiyatlarda... Otomotiv sektöründe Sermayesi en az olan... son sermaye arttırımı 2003... 15 yıldır düzenli temettü...

Bol kazançlar dilerim
    Bereketli olsun...
    İlk duzeltmede dayanabilcek mi ky acaba?
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4. Piyasada riskler ve fırsatlar içiçe marttaki düşüşte portfoy yüzde 53 düşmüştü. Herkes hemen alıyım kazanıyım istiyor. Piyasanın doğasında var düşüş ve yükseliş. Bu yüzden yükseilşlere de düşüşlere de hazırlıklı olmalı.

5. Piyasada riskler
    1.risk faiz artıyor
    2.risk doların yükselişi
    3.risk faiz artmasına rağmen dolar artıyor
    4.risk vaka sayılarının artması ve avrupa ülkelerinde karantinaların başlaması
    1.faizlerin artması otokarın faiz giderlerini artırır ve aynı zamanda iç satışları olumsuz etkileyebilir
    2.doların yükselişi otokar ihracat oranı yüksek bi şirket bu açıdan dövizin yükselişinden olumlu etkilenebilir. Üretimde kullanılan hammadde fiyatları doların artışıyla yükseleceği için biraz olsun olumsuz etkisi olur bu kısımda.
    3.faiz artmasına rağmen doların artışı genel bi sıkıntı. Bu en kısa sürede çözülmeli. Örneğin otomobil alacaksınız dolar arttığı için fiyatı yükselmiş zaten birde kredi maliyetleri artınca iç piyasada ciddi sıkıntı yaşanır özellikle iç piyasaya satış yapan şirketlerde
    4.vaka artışları ve karantina şirketi direkt etkilemiyor çünkü daha çok sipariş üzerine çalışıyor. Fakat marttaki gibi üretime ara verilirse üretim kaybı yaşarız. Bu madde için örneğin bi tüpraş gibi değil çünkü karantina kısıtlamalarında tüpraşın satışları çok etkileniyor. Bu madde için eğer borsaya sert bir satış gelirse marttaki gibi otokarda bu satıştan nasibini alır.
    Olumlu gördüğüm kısımlar
    1.gürcistan otobüs teslimatı 18.5 milyon euro
    2.eshot otobüs satışları 500 milyon lira yaklaşık
    3.gecen gün açıklanan 110 milyon dolarlık sipariş bir afrika ülkesine
    4.bae zırhlı teslimatları devam ediyor
    5.iveco ile yapılan anlaşma
    6.kazakistanda kurulan şirket
    Sosyal medyada kazakistanın armayı incelediği ile ilgili haberlerde çıktı zaten
    Şirketin iş akışında bi sorun olmaması benim için yeterli kötü bir bilanço açıklamadı 9 aylıkta. Yazdıklarım kişisel görüşlerimdir yatırım tavsiyesi değildir. Kimsenin gazına gelmeyin arkadaşlar. Kendi risk getri analizinizi yapın ve alıp sattığınız herseye değer biçin. Borsada hersey mümkün. Borsa pişmanlıklarla dolu. Alırsınız düşer pişman olursunuz. Almazsınız çıkar pişman olursunuz. Satarsınız yükselir pişman olursunuz. Satmazsınız düşer pişman olursunuz. Borsada para kaybettiğinizde sadece paranızı kaybetmezsiniz uykularınız kaçar sağlığınızı da kaybedersiniz. Bunları yaşayan çok tanıdığım oldu. Herkese bol kazançlar diliyorum

Alıntı Originally Posted by uzunvade87 Yazıyı Oku
    Lot sayisi fazla degil ky gelmez bu hisselere....
    Tl nin degersizlestigi ortamda buralardan iki uc kat gelir kaydedemezler.
    Anca dibi yakalamalari gerek ben bu dipte kacirdim.Neden kacirdim nasil kacirdim ona girmeyecegim ama cok uzgunum cok...
    75 lerden yamulsaydim su kagida obur kagitlarimi beslerdim.
    Hayirlisi nasip...
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Bilakis KY lot sayısı az olan hisseleri sever. Zaten şimdi gelmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Küçük yatırımcı yoktur: YATIRIMI KÜÇÜK vardır...küçüklerde elbet büyür...şu fiyatlardan biraz zor silkelerler, biraz daha pirim yapması lazım. 4 milyara böyle bir dev olamaz....yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşümdür.

8.  Alıntı Originally Posted by güven06 Yazıyı Oku
    küçük yatırımcı yoktur: Yatırımı küçük vardır...küçüklerde elbet büyür...şu fiyatlardan biraz zor silkelerler, biraz daha pirim yapması lazım. 4 milyara böyle bir dev olamaz....yatırım tavsiyesi değildir, şahsi görüşümdür.
    bu sermayeyle 1 milyarlık işi yapsınlarda görelim.gecmıs yl karlarını eklesınler bıraz.
    1 tane daha 1 mılyarlık iş alacak sermayesı kalmaz fırmanın..

O sermaye artısı kacınılmaz yapmak zorundalar.

Sayfa 434/981 İlkİlk ... 334384424432433434435436444484534934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •