Sayfa 461/982 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 3,681 - 3,688 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Teşekkürler sayın otokar paylaşımlarınız için.İlk modellerinin 2021 içinde üretilmesi planlanıyor kaynak otokar kendi sitesindeki haberde var.zor kağıt olduğunu bugünde isbatladı uzun vadede güzel olur mekik gibi tekniği dokuyo bakalım ne olacak sert bir bayrak çekmesi lazım herkese saygılar bişey bildiğim yok bilseydim kendime faydam olurdu DEVİR...

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    5 ekimde 140 liraydı fiyatı. 25 günde yaklaşık 195 lira gördük. 1 aydır hacim yükselerek devam ediyor. Hacimli bi şekilde 175 tarihi zirveyi kırıp 195 e çıktık. Tekrar geri 175 e dönerek yükseliş için onay çalışmasına ve aynı zamanda günlük giren çıkanları alsatçıları korkutmaya çalıştı burda. Zaten son zamanlardaki hareketleri hep aynı. Yükseltiyo tavana değdirip salıyo ertesi gün eksi açıp aşağı çekiyo sonra birden yukarı korku coşku yaşatıyor spek. Bu hacimleri bu hareketleri küçük yatrmcı yapamaz. Doların çıkışı hisseyi olumlu etkiliyor çünkü ihracat oranı yüksek. Fakat merkezden yüksek faiz artırımı gelirsede işler terse döner. Çünkü 100 milyon dolar satış yaptığını farzedelim. Bugünkü kurla 850 milyon satış geliri elde edecekken yüksek faiz artırımıyla dolar sert düşerse atıyorum 7 liraya düşse 150 milyon lira gelir kaybı yasayacak. Birde zaten borçlu firmayız (borçludan kasıt kredi kullanıyor) faizlerin artmasından dolayı faiz gideri artacak. Bunun dışında iş akışı ve yeni sipariş beklentileri 2021 yılı için güzel görünüyor. Önümüzü görebiliyorsak korkmaya gerek yok. Karlılık artıyor yeni işler alıyor. Günlük dalgalanmalarda boğulmaya gerek yok. Benim içim rahat otokar için. Yazdıklarım yatrm tavsiyesi değildir. Borsada korkuya da coşkuya da yer yok. Çünkü zaten sistem bunun üzerine kurulu.
    Doların düşüşü otokarı nasıl etkiler 4 kasımda burda belirtmiştik. Satışların yüzde 82 si ihracat olan bi şirket 100 milyon dolarlık satışta 4 kasımda 850 milyon tl gelir elde edecekken bugün 750 milyon tl gelir elde edecek. 100 milyon dolarlık satışta 100 milyon Tl kayıp. 350 milyon gecen yılın yılsonu net karına oranladığımızda önemli bi kayıp gibi görünüyor. Tabi bu yazdıklarımdan otokarın fiyatının düşeceği anlamı da çıkarılmasın. Bilançodaki etkiyi görebilmek adına yazdım.

3.  Alıntı Originally Posted by Devir Yazıyı Oku
    Teşekkürler sayın otokar paylaşımlarınız için.İlk modellerinin 2021 içinde üretilmesi planlanıyor kaynak otokar kendi sitesindeki haberde var.zor kağıt olduğunu bugünde isbatladı uzun vadede güzel olur mekik gibi tekniği dokuyo bakalım ne olacak sert bir bayrak çekmesi lazım herkese saygılar bişey bildiğim yok bilseydim kendime faydam olurdu DEVİR...
    2021 yıl sonu diyor sn devir bu yüzden 2021 bilançolarında çok etkisini göremeyiz son çeyreğe biraz etkisi olur diye düşünüyorum. Ama 2022 de asıl etkisini göreceğiz. Selamlar

4. Bu arada kazakistandaki şirket kurulalı yaklaşık 1 yıl olmuş hala bi sipariş gelmedi şuradan

5.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Bu arada kazakistandaki şirket kurulalı yaklaşık 1 yıl olmuş hala bi sipariş gelmedi şuradan
    Asya pazarinda cin devreye giriyor olabilir...
    Oraso fevkalede satislar yapacak bence...
    Ytd elbette onumuzdeki 5 yillik dunyada eksen kaymalari olacak hep beraber Cin ekarsi kayacaklar.Koc onceden haberleri almis Asya da baya siparis yapacaktir.
    5 6 yil sonra bu iletimi tekrar paylasirim....
    Ytd tekrar iletiyorum...

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

6. eylül sonu dolar kuru 7.77 idi
    kimsenin doların 8.50 fiyatına göre hesap yaptığı yoktur.

7. Cıty düne göre 40 k daha artı, bakalım ne zamana kadar yerinde sayacak?

8.  Alıntı Originally Posted by koçari Yazıyı Oku
    Cıty düne göre 40 k daha artı, bakalım ne zamana kadar yerinde sayacak?
    deuche de düne göre 14k artı oldu.

Sayfa 461/982 İlkİlk ... 361411451459460461462463471511561961 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •