Special Days Image
Sayfa 766/980 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 6,121 - 6,128 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. OTOKAR Presentara al ARMA 8X8 Y URAL 4X4 en el SITDEF 2021 / ¿UNA OPCION PARA EL PERU ?
    (OTOKAR, ARMA 8X8 VE URAL 4X4'ü SITDEF 2021'de tanıtacak / PERU İÇİN OPSİYON MU?) başlıklı video perululardan kazakistan arma test görüntüleriyle
    https://www.youtube.com/watch?v=DBR**Csn208

2.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    bunu okudum fakat paylaşmak istemedim, çünkü city bayağı alım yapıyor, insanlara saydırıp sonra en tepeden aldırmak aracı kurumların işi, otokar gibi 24 mil. çok çok küçük sermayeli yıllıkta en az 750 mil açıklanması beklenen (yani 30 kat kardan fazla) bir firmaya sat vermek deli.saçması üstelik bu endekste açıklanan 6 aylık veriler bile 450 tl yapar, neyse hayırlısı
    Hocam bir şirketin sermayesinin 30 katı kar açıklamasının fiyatlama ile nasıl bir ilgisi var anlamıyorum.

Şirket temettü ödüyor; bedelli yada bedelsiz vermiyor. Sermayesinin düşük olmasının sebebi bu? Neden yüksek fiyatlansın ki?

Yanlış anlamayın acaba bir şey mi kaçırıyorum diye soruyorum.

3.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    Meşhur olduk sjsjsjsjs 😁😂

4.  Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Hocam bir şirketin sermayesinin 30 katı kar açıklamasının fiyatlama ile nasıl bir ilgisi var anlamıyorum.

Şirket temettü ödüyor; bedelli yada bedelsiz vermiyor. Sermayesinin düşük olmasının sebebi bu? Neden yüksek fiyatlansın ki?

Yanlış anlamayın acaba bir şey mi kaçırıyorum diye soruyorum.
    şöyleki ; direkt etkili olup, doğru orantılıdır...
    yani 24 mil sermayeli otokar yıllıkta max 24 mil açıklasaydı , o vakit fiyatı 2 li rakamlarda olurdu. 100 kat kar açıklasaydı egeen gibi o vakit 1000 rakamlarda olması gerekirdi. vs vs

5. sn Gueno, sadece kar artışı değil elbette özsermaye artışı ve borç azalması da etkendir.

6.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    şöyleki ; direkt etkili olup, doğru orantılıdır...
    yani 24 mil sermayeli otokar yıllıkta max 24 mil açıklasaydı , o vakit fiyatı 2 li rakamlarda olurdu. 100 kat kar açıklasaydı egeen gibi o vakit 1000 rakamlarda olması gerekirdi. vs vs
    Bakış açınızı anladım hocam. Aslında hbk bakıyorsunuz. Düşük sermayenin bedelsiz potansiyeli dışında bir faydası ve zararı yoktur reelde. Önemli olan faliyetler, hikaye ve finansallar.

Saygılar

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Bakış açınızı anladım hocam. Aslında hbk bakıyorsunuz. Düşük sermayenin bedelsiz potansiyeli dışında bir faydası ve zararı yoktur reelde. Önemli olan faliyetler, hikaye ve finansallar.

Saygılar
    Özsermayesi kuvvetli, kredibilitesi iyi, sürdürülebilir karlılığa ulaşmış şirketlerde sermayenin düşük olması hiçbir risk yaratmyor. Sadece sermaye düzeltmesi farkları kalemi 52,7 milyon TL. Toplam özkaynakları 960 milyon TL. Dönem sonu (haziran sonu) nakiti 324 milyon TL. Şu aşamada sermaye için söyleyebileceğimiz tek bilgi son kez sermaye tavanına ulaşma süresini 2025'e kadar uzattı yönetim kurulu. Genel kurul da tasdikledi. Sermaye tavanı 100 milyon TL. Bir sefer mahsus sermaye tavanını istediği kadar geçecek şekilde sermaye artırımı yapabilir. Dolayısıyla 2024 yılı sonlarında herhangi bir yönetim kurulu ile sermaye artırım kararı alması lazım en geç. 2025 yılı Mart genel kurulunda da onaylar yeni sermayeyi. Bizim gibi uzun vadecilerin maliyetleri iki rakamlı olduğu için her sene aldığımız/alacağımız temettüye odaklandık. 2024'e kadar maliyetimiz sıfıra düşer. Altay tankı projesi döneminde bile sermaye artırmadı ki milyarlarca dolarlık kamu ihalesiydi. Yani şirketin sermaye artırmak gibi bir niyeti olduğunu zannetmiyorum. Bununla birlikte pazartesi bile yönetim kurulunda sermaye artırım kararı alabilir çünkü şirket kayıtlı sermaye sisteminde.

Birkaç gün önce Altay tankının motor tedariki ile ilgili Güney Kore ile niyet anlaşması imzalandığı duyuruldu. Daha önce Savunma Sanayi Başkanı motor tedarik sözleşmesinin imzalanmasıyla BMC'nin takviminin başlayacağını bildirmişti. Niyet anlaşmasının bir tedarik sözleşmesi olduğunu düşünmüyorum. Adı üstüne iki taraf uygun bir motoru Güney Kore dönüştürerek üretebiliyorsa ve diğer tüm şartlarda anlaşılırsa tedarik sözleşmesine dönüşecektir. Bu bağlamda; Altay tankı sözleşmesi halen resmi olarak yürürlüğe girmedi. Yürürlüğe girmedi demek belki yanlış olur ancak sözleşmenin T0'ı hala başlamadı diyebiliriz. Seçime de fazla birşey kalmadı. İnşallah hükümetin değişmesiyle birlikte daha önce haksızca yandaşa verilen tüm ihaleler tekrar masaya yatırılacak ve Altay tankı ihalesi de iptal edilip tekrar yapılacaktır.

Sayfa 766/980 İlkİlk ... 266666716756764765766767768776816866 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •