Sayfa 880/982 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon
Arama sonucu : 7850 madde; 7,033 - 7,040 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    aracı kurumların fiyat hedefleri
    vakıf yatırım 395
    akyatırım 525
    halk yatırım 543
    teb yatırım 510
    gedik yatırım 485
    işyatırım 514
    yapı kredi yatırım 435
    paylaşım için teşekkürler

işyatırım 2021 yılında 720 mil.kar öngörmüştü otokar 1,041 milyar açıkladı, bu yıl için 850 öngörmüşler demekki 1 milyarı üzeri ihtimali var, hatta 2023, ve 2024 tahminleride var, bunlar kenarda dursun gelecek kar rakamı ile firmanın ederini bilmek mümkün,
    otokar ürün gammı ile her tür fırsatı içinde barındırıyor, bugün olmassa yarın da o şansa sahiptir, sabır la beklemeye devam...

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Fuar dı siparişti tanktı zırhlı ydı otobüstü yazdıklarımızı baz alıp hisse almamanız dileğiyle. Son 1 yıldır 10 fuara katıldık ama açıklanan bişey olmadı. 3 yıldır kazakistan armayı 1 yıldır tulparı test ediyor gene alım konusunda bi açıklama olmadı. Tulpar ilk 8 yıl önce sergilendi ama tek bir ülkeye bile henüz satışı olmadı. Fiyatı kriterlerinize uygunsa ucuzsa temel ve teknik olarak iyi durumdaysa alın ki düştüğü zaman yazanı çizeni suçlamayın. Bae ye 2017 şubatta 660 milyon dolarlık o zaman için Türk savunma sanayi tarihinin tek kalemde en büyük ihracat anlaşması yapıldığı günkü zirvesinden sonra tam 18 ay düşüş yaşadı bu şirketin fiyatı.
    sevgili otokar hocam bilgiler için teşekkürler bizlerin umut etmek için seçimlerde iktidar degişikligi baya iyi olur diye düşünüyoruz o zaman şu kelepirci tank ihalesini verdiklerinden geri otokara geçme ihtimalini yüksek görüyorum çünkü ihaleyi pazarladıkları zatlar boş çıktılar ve elde avuçda bir şey yok bu yüzden 2023 sonrası otokar için iyi olur umuduyla hayırlı günler.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

3.  Alıntı Originally Posted by mercek2 Yazıyı Oku
    sevgili otokar hocam bilgiler için teşekkürler bizlerin umut etmek için seçimlerde iktidar degişikligi baya iyi olur diye düşünüyoruz o zaman şu kelepirci tank ihalesini verdiklerinden geri otokara geçme ihtimalini yüksek görüyorum çünkü ihaleyi pazarladıkları zatlar boş çıktılar ve elde avuçda bir şey yok bu yüzden 2023 sonrası otokar için iyi olur umuduyla hayırlı günler.
    herhangi bi ülkeye tulpar satsak yetecekte 8 yıl oldu tek bir ülkeye satamadık. kazakistanda testler biteli nerdeyse 1 yıl oldu burdan da ses seda çıkmadı

4.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    herhangi bi ülkeye tulpar satsak yetecekte 8 yıl oldu tek bir ülkeye satamadık. kazakistanda testler biteli nerdeyse 1 yıl oldu burdan da ses seda çıkmadı
    hocam dünya konjektürü ters bir ortama girdik ortalık bir sakinleşsin bu dediklerinizin hemen hemen hepsi gerçekleşir ümidiyle bir de bizim içerde işler sıkıntılı bu da cabası oldu ama otakar her daim benim yıllardır gördügüm kadarıyla degerli bir şirket ve koçlar da gerçekten atılımcı bir holding ve bu hükümet zamanında aralarında da bir sıkıntı var egerki iktidar da degişirse bu tür firmaların işleri de baya açılacaktır şurda bir sene kaldı sıkalım dişimizi bence biraz orta uzun vade bakalım bu verilere bir de sermaye artışı gelirse çok süper olur ümidiyle der aydınlatıcı bilgilerinizi daima bekleriz saglıklı hayırlı kazançlar.
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

5. filipinlere cobra2 önerildiğiyle ilgili video az önce paylaşılmış
    https://www.youtube.com/watch?v=pW1aMjIkeS0

6. Sn. Otokar,

Geçmiş mesajlarınızı baya bir okudum da resmen aydınlanma yaşadım.

Gerçekten çok sağlam bir yatırımcıymışsınız. Doğruyu söylemek gerekirse sizi çok taktir ettim ve size imrendim.

Otokar özelinde yaptığım yatırıma ev aldım kiraya verdim gözüyle bakıyorum. Aldığım pay sayısına ev alsam kira getirisi Otokar temettüsü kadar ya olur ya olmaz. O sebeple kendimi bu şekilde motive etmeye çalışıyorum.

Bir de Otokar'ın savunma sanayisinde bu kadar etkin bir firma olduğunu bilmiyordum açıkçası. Savunma sanayi denince benim aklıma aselsan, roketsan, iha siha vs. geliyor. Hiç Otokar gelmiyordu. Neyse bilmemek ayıp değil. 2 gündür Otokar hakkında baya bir bilgi edindim.

Hisse alırken mottom; çok klişe olacak ama iyi şirketi mümkünse ucuz almak isterim, ucuz almak mümkün değilse makul fiyata almak isterim. Şu anki fiyatlamanın ucuz değil ama makul fiyat olduğunu düşünüyorum mevcut çarpanları dikkate aldığımızda. Bu sebeple bir miktar daha pay artırdım. Hakkımda hayırlı olur inşallah.

Saygılar...

NOT: Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup, yatırım tavsiyesi değildir. Yönlendirme amacı taşımamaktadır.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir.

7.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Sn. Otokar,

Geçmiş mesajlarınızı baya bir okudum da resmen aydınlanma yaşadım.

Gerçekten çok sağlam bir yatırımcıymışsınız. Doğruyu söylemek gerekirse sizi çok taktir ettim ve size imrendim.

Otokar özelinde yaptığım yatırıma ev aldım kiraya verdim gözüyle bakıyorum. Aldığım pay sayısına ev alsam kira getirisi Otokar temettüsü kadar ya olur ya olmaz. O sebeple kendimi bu şekilde motive etmeye çalışıyorum.

Bir de Otokar'ın savunma sanayisinde bu kadar etkin bir firma olduğunu bilmiyordum açıkçası. Savunma sanayi denince benim aklıma aselsan, roketsan, iha siha vs. geliyor. Hiç Otokar gelmiyordu. Neyse bilmemek ayıp değil. 2 gündür Otokar hakkında baya bir bilgi edindim.

Hisse alırken mottom; çok klişe olacak ama iyi şirketi mümkünse ucuz almak isterim, ucuz almak mümkün değilse makul fiyata almak isterim. Şu anki fiyatlamanın ucuz değil ama makul fiyat olduğunu düşünüyorum mevcut çarpanları dikkate aldığımızda. Bu sebeple bir miktar daha pay artırdım. Hakkımda hayırlı olur inşallah.

Saygılar...

NOT: Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup, yatırım tavsiyesi değildir. Yönlendirme amacı taşımamaktadır.
    hayrlı olmasını dilerim sayın hocam. uğurlu gelir umarım ayağınız. malum bi süredir endeks altı getiri sağladı

Sayfa 880/982 İlkİlk ... 380780830870878879880881882890930980 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •