Sayfa 884/981 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894934 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 7,065 - 7,072 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Ara ara düşüş dönemlerinde burada tartıştığımız arkadaşlar oluyor. Eğer gerçekten burada 1 tek kişi herhangi bir zaman diliminde yazma derse herhangi bir paylaşımda bulunmayacağım. Çünkü düşüş dönemlerinde zaten hisse fiyatının düşüşünden benim de canım fena yanıyor benimde içim daralıyor. Böyle dönemlerde birde burada birileriyle tartışmak extra yoruyor insanı. Herkesin yatırımı kazancı kaybı kendine. Buralarda tartışmak, sövmek saymak kimseye birsey kazandırmıyor. 7-8 yıldır otokar yatırımcısıyım. Yaşamadığım çöküş kalmadı, bu dönemleri atlatmak çok kolay da olmadı. 47 dolardan 10 dolara 147 liradan 60 liraya düşüşüne gün gün tanık oldum. Şu günlerde de gecen yılki 62 dolar zirvesinden anlık 30 doların altındaki fiyatına buradaki pek çok arkadaşla birlikte tanığız. İyi veya kötü inandık bi hisseye yatrmcısı olmaya haber akışını takip etmeye, zor zamanlarda burada paylaşımda bulunan insanların paylaşımlarından destek bulmaya çalışıyoruz. Hisse fiyatı çıkarken başka bişeye kimsenin baktığını sanmıyorum fiyat zaten herkese yetiyor. Düşerken gerçekten tutunacak birşey arıyor insan. Bu açıdan zor zamanları kimsenin daha da zorlaştırmamasını diliyorum. Burada sunu alalım bunu satalım burada stop olalım surda kar alalım mantığıyla herhangi bir paylaşımda bulunmuyoruz. Borsada 2 gün sonrasının bile garantisi yokken 2-3 yıl sonrasına yatırım yapıyoruz. Şirkette ne gibi gelişmeler olacağı ya da dünyanın başına bu 2 yıl içinde neler geleceğini hiçbirimiz bilmiyoruz zaten mümkünde değil bilmemiz. Belki yarı fiyatına inecek hisse fiyatı belki de hiçbirimizin hayal etmediği fiyatlara çıkacak. 2013 mayıs ayında otokar 85 lira zirvesini görüyor ve 2020 mart ayında covid krizinde 95 lira dibini görüyor. Aradan 7 yıl geçmiş ve 7 yıllık paranın değer kaybına rağmen hisse nerdeyse aynı seviyesinde. Verdiğim fiyat örneği 2013 mayısın zirvesi 2020 martın dibi gibi çok uç örneklerde olsa borsada herşey her fiyat mümkündür olumlu olumsuz anlamda. Herseyin bi anda olumsuza dönmesi beklenmedik bi anda bi krize bi açıklamaya bakar aynı durum tam tersi içinde geçerli. Herkese iyi bayramlar diliyorum. Selametle

2.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Ara ara düşüş dönemlerinde burada tartıştığımız arkadaşlar oluyor. Eğer gerçekten burada 1 tek kişi herhangi bir zaman diliminde yazma derse herhangi bir paylaşımda bulunmayacağım. Çünkü düşüş dönemlerinde zaten hisse fiyatının düşüşünden benim de canım fena yanıyor benimde içim daralıyor. Böyle dönemlerde birde burada birileriyle tartışmak extra yoruyor insanı. Herkesin yatırımı kazancı kaybı kendine. Buralarda tartışmak, sövmek saymak kimseye birsey kazandırmıyor. 7-8 yıldır otokar yatırımcısıyım. Yaşamadığım çöküş kalmadı, bu dönemleri atlatmak çok kolay da olmadı. 47 dolardan 10 dolara 147 liradan 60 liraya düşüşüne gün gün tanık oldum. Şu günlerde de gecen yılki 62 dolar zirvesinden anlık 30 doların altındaki fiyatına buradaki pek çok arkadaşla birlikte tanığız. İyi veya kötü inandık bi hisseye yatrmcısı olmaya haber akışını takip etmeye, zor zamanlarda burada paylaşımda bulunan insanların paylaşımlarından destek bulmaya çalışıyoruz. Hisse fiyatı çıkarken başka bişeye kimsenin baktığını sanmıyorum fiyat zaten herkese yetiyor. Düşerken gerçekten tutunacak birşey arıyor insan. Bu açıdan zor zamanları kimsenin daha da zorlaştırmamasını diliyorum. Burada sunu alalım bunu satalım burada stop olalım surda kar alalım mantığıyla herhangi bir paylaşımda bulunmuyoruz. Borsada 2 gün sonrasının bile garantisi yokken 2-3 yıl sonrasına yatırım yapıyoruz. Şirkette ne gibi gelişmeler olacağı ya da dünyanın başına bu 2 yıl içinde neler geleceğini hiçbirimiz bilmiyoruz zaten mümkünde değil bilmemiz. Belki yarı fiyatına inecek hisse fiyatı belki de hiçbirimizin hayal etmediği fiyatlara çıkacak. 2013 mayıs ayında otokar 85 lira zirvesini görüyor ve 2020 mart ayında covid krizinde 95 lira dibini görüyor. Aradan 7 yıl geçmiş ve 7 yıllık paranın değer kaybına rağmen hisse nerdeyse aynı seviyesinde. Verdiğim fiyat örneği 2013 mayısın zirvesi 2020 martın dibi gibi çok uç örneklerde olsa borsada herşey her fiyat mümkündür olumlu olumsuz anlamda. Herseyin bi anda olumsuza dönmesi beklenmedik bi anda bi krize bi açıklamaya bakar aynı durum tam tersi içinde geçerli. Herkese iyi bayramlar diliyorum. Selametle

iyi bayramlar diliyorum hepinize, fikirlerine katılıyorum. Otokar her tür sürprizi içinde barındıran bir firma, bu sebeple kendi adıma beklemek en mantıklı seçenek,

3. 1997 yılından bugüne borsa ile devamlılığım var 25 seneyi geçmiş başladığım zaman hiç bir şey bilmiyordum grafik açmasını indikatörlerin ne olduğunu şirketlerin temel varlıklarının nasıl olduğu bilmiyordum deneme yanılma yöntemle bilen kişilere sorarak okuyup takip etmekle biraz bir şeyler öğrendik birazda yaşayarak oldu ama tam biliyoruz anlamına gelmez herkes % 10 bilse o bile yeter zaten hiç kimse 4 / 4 lük bilemez . forumlarda olsun çevremizlerdeki tanıdıklarımız olsun borsaya yatırdığı zaman çok kısa zamanda çok kazanmak spekülatif hisselerin peşinde alıp satmak istiyor sonunda elindeki parayı bitiriyor ondan sonra borsa kumar batırdı beni diyor bugün altın alan döviz alan ev alan yükselince hiç satanı görmedim ancak ihtiyacı olduğu zaman ihtiyaç
    kadar satarlar . borsada da hissenin ucuz ve gelecekte daha iyi işler ciro ve karlılığını artıracağını düzenli temettü veren bildiğin hisseyi alıp bekler borsada hisselerin 1 /2 yıllık geleceğini satın alırlar işte o zaman daha iyi ucuz bir hisse bulursak satıp yeni bir hisse alınır benim takip ettiğim kadarı ile borsada bir hisse en az 5 ile 10 sene arasında düşük fiyatlarda tutarak alabildiği kadar alıp hisseyi değerinin üzerine çıkarıp yani geleceğini de satın alıyor sonra yatırımcıya satıyor borsadaki yatırımcı da çok giden hangi hisse olursa olsun onun peşınden gidiyor çok kazanmak için otokar 2020 10 eylül de 139 00 ortalama ile aldım bekliyorum satmıyorum hedefim 2023 sonu 12 aylık bilançoyu görmek yani 2024 şubat ayında geleceğine satıp satmamaya karar veririm zamanla çoğalıp azalma oluyor elimdeki hisselerden hangi hisse ani bir atak yaparsa ondan biraz satıp atak yapmaya hazır hisseden alıyorum geri geldiği zaman sattığım hisseyi geri alıyorum beklerken elimdeki fiks hisse adedine hiç dokunmuyorum tamamını satmakla hisse değiştirmekle ben kazanamadım 2009 yılından sonra beklemekle kazandığımı anladım bryatı 10 sene bekledim jantsayı 1.5 / 2 sene denk geldi çok iyi kazandırdı bu şekilde her zaman denk gelmez herkesin ramazan bayramını kutlarım .
    yatırım tavsiyesi değildir

4.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    Faaliyet raporundaki bakiye siparişlerin ne kadarı savunma ne kadarı otobüs tarafından geliyor buna nereden bakabiliriz?
    Şirket böyle bir bilgi paylaşıyor mu?

485 milyon TL İstanbul belediyesi otobüsleri..
    Kalan bakiyenin bir kısmı 2020 kasımında imzaladığımız Afrika ülkesi (african military ye göre Uganda), Bangladeş, Ruanda projesi ile alakalı cobralar muhtemelen..
    Ram dış ticaretten alınan 394 milyon TL avans bana kalırsa streetway için gelen paralar ve Avrupadaki bayilere sabit satışlar için gelen avanslar olma ihtimali yüksek..
    Ayrıca 39 zırhlı satışı askeri tarafta 320 milyon TL ciro var.. Burdan bir cobra nın 700 bin dolar civarı olduğunu düşünebiliriz..
    Yıl son çeyreği 167 üretilen zırhlı satış 80 Di yanlış hatırlamıyorsam..
    Burdan 2. Ve 3.çeyrek bu zırhlıların eritileceğini, son çeyrek belki de rabdan 2.faza alan açıldığını düşünüyorum..
    Bana kalırsa özellikle 3.çeyrek Avrupaya otobüs üretimi ağırlıklı bir çeyrek olacak..
    OMAHALI

5. Otokar philippines
    https://youtu.be/apWEZt53DSc

Video bugün paylaşılmış.
    Otokarın filipin ordusuna önerdiği araçlar

6. Genel olarak otokar yatrmcısı arkadaşların canı sıkkın. Son 1 yıldır dolara altına enflasyona biste karsı negatif getirisinin olması pek çok yatırımcı arkadaşı yormuş durumda. Zırhlı tarafında 1-2 sipariş açıklasa da rahatlasak modunda herkes

7. Çekler sözleşme imzalandı diye haber yapmışlar az önce. 410 milyon korun olduğu yazıyor. Otokarın haber yapmaya niyeti yok sanırım
    https://ekonomickydenik.cz/cestujici...usy-z-turecka/

Sayfa 884/981 İlkİlk ... 384784834874882883884885886894934 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •