Sayfa 331/980 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 2,641 - 2,648 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Yurtdışı bi ihale haberi var gibi otobüs yabancı haber olduğu için anlayamadım konu ne tam olarak
     Alıntı Originally Posted by sularınprensi Yazıyı Oku
    Evet otobüste meyvelerini vermeye başlıyor gibi ancak bizim ülkemizde ,kendi ülkemizde değer görmüyor.enterasandir.Eger ki bu haber doğru ise 70 adet güzel bir rakam.Anladiğim kadariylada 2020 içerisinde teslimatlar gerçekleşecek.hisseyi güzel yerlere taşir ki birde kazakistan haberi gelirse bal kaymak.Allah yardımcıları olsun.ytd

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Habere göre 70 adet otobüslük ihaleyi 4 firma içerisinde yarışarak Otokar kazanmış. Otobüs bedeli 254.950 €/adet. Toplam ihale bedeli 17.846.500 € yani 118 milyon TL civarı. Resmi olarak Otokar'la sözleşme imzalandığında bedel yüksek olduğu için KAP'a bildirim yükümlülüğü doğması lazım. Cironun %5'ini geçen satış haberleri bildirilmek zorunda diye hatırlıyorum. Toplam 2,5 milyar TL yıllık satış gelirine ulaşsa 2019'da neredeyse tam %5'i kadarlık bir ihale anlamına gelir. Bunlar detay. Zaten yabancı da bu ihale haberini almış olacak ki 2-3 gündür süpürüyor. TL bazlı zirve kapanışımızı yaptık. Haftalık kapanış olması da güzel. İlginçtir, millet saçma sapan kağıtlarda BIST'in bu tırmanışında ağlamaya devam ederken Otokar'da hala birbirimizle artık oldukça samimi olduğumuz 4-5 kişiden başka kimse yazmıyor. 29 Kasım itibariyle %33,77 olan yabancı oranının artmaya devam edeceğini değerlendiriyorum. Daha önceki 165 TL civarına gelen hedefin kısada geçilmesi temennisiyle.

3. Küçük yatrımcının çok olmaması iidir. Yabancı oranının yükselmesi de iyidir. Ülkemin insanı otokar gibi güzel şirketlere ortak olsunlar isterim fakat çoğu ky cı kısa vadeci alsatcı. Bu yüzden en sağlıklısı hiç bu hisseye bulaşmamaları

4.  Alıntı Originally Posted by sularınprensi Yazıyı Oku
    Güzelll türk-çe metinlerede düşmüş

5.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Habere göre 70 adet otobüslük ihaleyi 4 firma içerisinde yarışarak Otokar kazanmış. Otobüs bedeli 254.950 â�¬/adet. Toplam ihale bedeli 17.846.500 â�¬ yani 118 milyon TL civarı. Resmi olarak Otokar'la sözleşme imzalandığında bedel yüksek olduğu için KAP'a bildirim yükümlülüğü doğması lazım. Cironun %5'ini geçen satış haberleri bildirilmek zorunda diye hatırlıyorum. Toplam 2,5 milyar TL yıllık satış gelirine ulaşsa 2019'da neredeyse tam %5'i kadarlık bir ihale anlamına gelir. Bunlar detay. Zaten yabancı da bu ihale haberini almış olacak ki 2-3 gündür süpürüyor. TL bazlı zirve kapanışımızı yaptık. Haftalık kapanış olması da güzel. İlginçtir, millet saçma sapan kağıtlarda BIST'in bu tırmanışında ağlamaya devam ederken Otokar'da hala birbirimizle artık oldukça samimi olduğumuz 4-5 kişiden başka kimse yazmıyor. 29 Kasım itibariyle %33,77 olan yabancı oranının artmaya devam edeceğini değerlendiriyorum. Daha önceki 165 TL civarına gelen hedefin kısada geçilmesi temennisiyle.
    Haberin bildirilmemesi sizin beyan ettiğiniz gibi belli bir bedel yada ciroya denk gelmemesi olarak yorumluyorum.Ki böyle bir haber çoktan kap a düşerdi.Gerçi kap ta bazı şeyleri değiştirmeyecekti illaki bu haber bilançolara yansıyacak olup zaten hissede dinlene dinlene gidiyooooooor...

6. Yavrum daşşş gibisin

E5553 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by sularınprensi Yazıyı Oku
    Haberin bildirilmemesi sizin beyan ettiğiniz gibi belli bir bedel yada ciroya denk gelmemesi olarak yorumluyorum.Ki böyle bir haber çoktan kap a düşerdi.Gerçi kap ta bazı şeyleri değiştirmeyecekti illaki bu haber bilançolara yansıyacak olup zaten hissede dinlene dinlene gidiyooooooor...

Aslında bildirilmemesi bu satışın cironun %5’inden az tuttuğunu göstermesi açısından olumlu. Ama en azından sosyal medya hesaplarından yayınlansaydı veya birkaç aracı kurum haber yapsaydı belki cari oranda bir hareket olurdu.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 331/980 İlkİlk ... 231281321329330331332333341381431831 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •