Sayfa 351/980 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Şirketimiz ve ticari araç üreticisi Iveco S.p.A. arasında imzalanan iş birliği ve tedarik sözleşmesi kapsamında şirketimiz (i) IVECO BUS'ın mevcut ürünlerini IVECO BUS adına Sakarya'daki fabrikasında üretecek (ii) IVECO BUS'ın ürün portföyü; fabrikamızda üretilen Otokar ürünleri ile genişleyecek ve ortak sinerji yaratılacaktır.

Sözleşme süresi 5 yıldır ve otomatik olarak 5 yıl daha yenilenebilecektir.

Sözleşme koşullarına göre, sözleşmenin ilk döneminde 5.000'den fazla araç üretilmesi öngörülmektedir; ancak nihai adetler pazardaki gelişmelere göre belirlenecektir.

İlk üretimlerin Otokar tesislerindeki üretim hattı hazırlıklarının tamamlanmasını takiben 2021 yılı sonunda başlaması planlanmaktadır.

Taraflar, projeye ilişkin yaklaşık 26 milyon Euro tutarında ortak yatırım yapacaktır.

IVECO ile yürütülen bu proje sürecinde rakiplerimizin bu bilgiye nihai anlaşma koşulları kesinleşmeden haberdar olması suretiyle Şirketimizin rekabet gücünün zedelenmemesi ve IVECO ile yürütülen görüşmelerdeki pazarlık gücümüzün olumsuz etkilenmemesi için Şirketimizin meşru haklarının korunması amacıyla, 27.12.2019 tarihli Ön Anlaşmanın (MoU- Memorandum of Understanding) kamuya açıklanması, Özel Durumlar Tebliği'nin 6'ncı maddesi kapsamında, ertelenmiştir. Erteleme kararı, Şirketimiz Yönetim Kurulu'nun 10.11.2017 tarih ve 2017/18 numaralı kararı ile verdiği yetkiye istinaden, Genel Müdürlük tarafından alınmıştır. Mevcut durumda erteleme gerekçelerinin ortadan kalkması nedeniyle konuya ilişkin açıklama yapılmaktadır.

2. Önemli bir habere benziyor.eski otkar cilar yorumlarlar ise seviniriz.

3. OTKAR - Otokar

gol olur...yarın minimum % 10 + ile açmasını bekliyorum . YTD.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

(i) IVECO BUS'ın mevcut ürünlerini IVECO BUS adına Sakarya'daki fabrikasında üretecek

Taseron uretim demek herhalde...
    Mantikli olabilir ama kendi uretimi kadar karli olamaz asla...

ii) IVECO BUS'ın ürün portföyü; fabrikamızda üretilen Otokar ürünleri ile genişleyecek ve ortak sinerji yaratılacaktır.

Bu biraz daha iyi haber

Sözleşme süresi 5 yıldır ve otomatik olarak 5 yıl daha yenilenebilecektir.

Bu da guzel

Sözleşme koşullarına göre, sözleşmenin ilk döneminde 5.000'den fazla araç üretilmesi öngörülmektedir; ancak nihai adetler pazardaki gelişmelere göre belirlenecektir.

Az marj ile 5.000 tam marj ile 500 arac eder herhalde...

İlk üretimlerin Otokar tesislerindeki üretim hattı hazırlıklarının tamamlanmasını takiben 2021 yılı sonunda başlaması planlanmaktadır.

Oldukca ilerisi icin bir anlasma...

Taraflar, projeye ilişkin yaklaşık 26 milyon Euro tutarında ortak yatırım yapacaktır.

Rakam bu kadar kucuk olunca tam anlayamadim...
    Ama 5.000 otobus daha mantikli geliyor kulaga...

Sonucta kendi basina buyuk bir voli vurmis gorunmuyor...

Bu sinerji 2021 icin uretilecek ve meyvelerini sonraki yil verecek

Kendi urettigi gibi bir marj imkansiz ama hacimden kazanacaktir herhalde...

Bir de iveco ile ortak bir proje markasini guclendirir herhalde....

Uzun sure sonrasina dair bir duyuru oldugu icin bakalim nasil bir tepki gelir piyasadan.

Sirketin zaten yatirim sirketleri degerlemesi bu rakamlarin cok ustunde idi.

En azindan o rakamlari gormesini hizlandirir bence.

Bir de en cok temettu oranina sahip sirketlerden olunca

Yokumuz uzun ama cok verimli olur insallah.

Hele bir de savunma sanayiinde bir iki ihale alirsa bu yil o zaman yeme de yaninda yat....

Not : asla yatirim tavsiyesi degildir.
    Bildigim sacmalamalardandir....

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

5. Şirket büyüyor bence güzel haber

6. Bu tür anlaşmalar kendi ürünleri kadar iidr diye düşünüyorum. Pazarlama gideri yok. Anlaşma kadar üret paranı al satılıp satılmaması bile önemli değil. Ford un öde ya da al anlaşması gibi.

7. Arkadaşlar haber gayet güzel.yanlişsaam lütfen düzeltin İTALYAN bus ,kamyon ve motor üreticisi IVECO otobüslerini sakaryada bizim fabrikamızda ortak üretim karari aliyor.(+) bir karar olmakla birlikte 2021 sonu gibi hisae fiyatları bu seviyede kalırsa tabi.ytd

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8. Ölümcül virüste gerileme
    Çin’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 2 bin 717’ye çıktı. Son 24 saatte 52 kişi yaşamını yitirdi, 406 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi. Çin'de Kovid-19’a yakalanma durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 2 bin 491’e, müşahede altına alınanların sayısı 79 bin 108’e geriledi. Ayrıca salgından iyileşerek taburcu edilenlerin sayısı ise 29 bin 745’e çıktı.
    Ölümcül virüste gerileme
    GİRİŞ 26.02.2020 07:40GÜNCELLEME 26.02.2020 07:48
    Çin Ulusal Sağlık Komisyonu’ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, ülkede son 24 saatte 52 kişi yaşamını yitirdi, 406 yeni Kovid-19 vakası tespit edildi.

İLK KEZ GERİLEME GÖRÜLDÜ

Ülkedeki Kovid-19’a yakalanma durumu şüpheli olan kişilerin sayısı 2 bin 491’e, müşahede altına alınanların sayısı 79 bin 108’e geriledi.

Bununla birlikte toplam ölü sayısı 2’si Hong Kong Özel İdari Bölgesi’nden olmak üzere 2 bin 717’ye, tespit edilen toplam vaka sayısı ise 78 bin 64’e ulaştı.

Kovid-19’dan iyileşerek taburcu edilenlerin sayısı ise 29 bin 745’e çıktı.

Virüs bulaşan kişi sayısı Çin ana karası dışında, Hong Kong’da 85’e ulaşırken, Makau Özel İdari Bölgesi’nde 10 olarak bildirildi.

Hubey eyaletine bağlı Vuhan kentinde 12 Aralık’ta ortaya çıkan Kovid-19 salgını nedeniyle aralarında Türkiye'nin de bulunduğu birçok ülke, Çin'in bu kentinde mahsur kalan vatandaşlarını tahliye etmişti.

Yeni tip koronavirüsün, kısa sürede diğer kent ve ülkelere yayılması üzerine Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) "acil durum" ilan etmişti.

Sayfa 351/980 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •