Sayfa 563/981 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 4,497 - 4,504 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by foton Yazıyı Oku
    haklisin sn Dvk_Psh, Ancak otokar özelinde bunun doğru olmadığını, söylemek istiyorum. iveco ile işbirliği konusu var, ve ciroya %45 katkısı olacak ,neredeyse toplam.cironun yarışı bu işbirliğinden gelecek, sasa firması bu tür eylemleri sürekli pozitif fiyatliyor ,
    Hissenin fiyatlanması daha çok hissedarların psikolojileri, yatırım alışkanlıkları ve borsa konusunda bilgileri ile bağlantılı olduğundan, hissedarların hisseleri hep aynı kriterlere göre değerlendirmediklerini (fiyatlandırmadıklarıı) düşünmekteyim.

Alıntı Originally Posted by samilkafkasya Yazıyı Oku
    Zevkle okuyorum yorumlarınızı hocam

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by sam14 Yazıyı Oku
    Sn.Foton, Mzffr,

Samimi ve değerli bilgi paylaşımlarınız için çok teşekkürler,
    Altay tankı proje geliştirmesi zamanında bende Otokar hissesi taşıdım , sonuç olumsuz olunca ayrılmıştım,hisse taşıyanlar için baya bir hüsran olmuştu,
    geçen yıl tekrar Ağustos ayında girdim ve taşımaya devam ediyorum edeceğimde,inşallah bu süreçte hep birlikte kazanırız,
    çünki bu sitedeki diğer paylaşım yapan arkadaşlarda çok seviyeli ve değerli.
    Saygılarımla,
     Alıntı Originally Posted by Jens Van de Beek Yazıyı Oku
    Hissenin fiyatlanması daha çok hissedarların psikolojileri, yatırım alışkanlıkları ve borsa konusunda bilgileri ile bağlantılı olduğundan, hissedarların hisseleri hep aynı kriterlere göre değerlendirmediklerini (fiyatlandırmadıklarıı) düşünmekteyim.
    Sn. şamilkafkasya, ben de sizlerin geçmişteki katkıları için teşekkür ederim.

Sn. sam14, otokar topiği örnek bir topic. Genelde teknik, temel ve takas analizleri ve değerlendirmeleri paylaşılır. Zaten toplasan 8-10 kişi aktif katılımcıyız ki bence henüz otokar'ın zamanının gelmediğini de anlatıyor bu gösterge.

Sn. Jens Van de Beek, katılıyorum yazdıklarınıza. Genel teamül bu şekilde. Yıllarca bant aralığında dolaşan cari oran bir haber, beklenti, bilanço, spekülasyon vb. olaylarla tabiri caizse zembereği boşaltıp uçuyor. 40 olan Sasa 140'ta olur. Bildiğiniz üzere ana temel fiyatlama mekanizması; gelecekteki fiyat kazanç oranlarına, özkaynaklarına, karlılığına, likide ulaşma potansiyeline (kolaylığına/zorluğuna), iş hacmine vb. parametrelerle şekillenir. Mesela, Otokar'ın 2022 cirosu 5,5 milyar TL olacaksa spot fiyatı 1000 lira olsa bile çok pahalı demeyebiliriz.

3.  Alıntı Originally Posted by Jens Van de Beek Yazıyı Oku
    evet hocam otokar da kendi temel yapısı ile.gitsin yeterlidir sorun yok , ama sasa özelinde patronun hisse düşüşlerini alımla korumaya aldığını bu is için 200 milyon tl. ayırdığını açıkladılar... otokar için böyle bir beklentimiz yok pek tabii... ancak 462 fiyattan 332 ye kadar sert bir düşüş yaşadı, nedeni bilinmez...! ama marj bu kadar yüksek olunca sat al yapanlar düzenli surekli bir beklentiye giriyorlar...
    otokarin marjlarini dar tutup stabil olması gerekir ki hisse taşıyanların da psikolojileri korunsun.
    ytd

4. Bi eşşeklik edip 413,4 ten verdiğim 540 lotu(altın aldım yüzde 10 çarpıldım) 395 ten yerine koydum.. Kesinlikle benim dökülmemi bekliyor olmalı.. Ayrıca dün 375,2 den 1 lot daha kaptım elinden..

Alıntı Originally Posted by EREGLTUPRS Yazıyı Oku
    19 Ekim Cuma 11:22 SAVUNMA SANAYİ BAŞKANI DEMİR: ALTAY TANKI GÖRÜŞMELERİ BİTTİ YARIN DAHİ İMZALAYABİLİRİZ -AA
    19 Ekim 2018 açıklamanın yapıldığı tarih.

17 Şubat 2021, tam 28 ay geçti. Ortada tank yok.

İnat etmeyip Otokar'a da bir iş payı verseler şu an seri üretim başlamıştı. Üzülmüyorum ancak bu duruma. Birkaç sene daha oyalanırlarsa zaten ihale iptal edilir inşallah ve tekrar ihaleye çıkılır.

6.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    sn kartopu hocam şu yapı kredideki robotu işleten ve emir veren umarım korono olur da yatakda kıpırdayamaz hale gelir yav her gün hissenin içine ediyor namıszızlar biraz ara verseler hisse toparlayacak ama nerde günlük ne aldıkları var ne sattıkları habire top olasıcalar top gibi çeviriyorlar
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

Sayfa 563/981 İlkİlk ... 63463513553561562563564565573613663 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •