Sayfa 450/981 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 3,593 - 3,600 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. borsa her ne kadar yeşil ışık yaksa da ABD seçim sonuçlarındaki belirsizlik nedeniyle piyasa altın ve dolara yükleniyor

2. Bu telegram mı ne halt varmış? Borsa grupları falan varmış. Nedir mevzu bilgisi olan var mı?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by tanilcanbayoglu Yazıyı Oku
    Bu telegram mı ne halt varmış? Borsa grupları falan varmış. Nedir mevzu bilgisi olan var mı?

Watsapp benzeri bi uygulama. Son zamanların hisse pazarlama mekanı. Eskiden twitterda çok takipçili hesaplar tarafından yapılırdı bu iş. Spk ceza kesmeye başladığından bu yana telegrama döndüler. Önce sığ bi hisse bulunur. Düşük fiyattan birileri tarafından toplanır Yeterli lot sayısına ulaşıldığında bu kişiler telegramda hisse uçacak kaçacak diye reklam yapmaya başlar. Bu gruplarda çok fazla kişi olduğu için hisse hızla yukarı gitmeye başlar çünkü sığ talep çok. Bu esnada operasyon çeken küçük grup yani şirketi önceden toplayıp pazarlayanlar elinden çıkarmaya başlar düşük fiyattan topladıkları malı. Küçük bi grubun ciddi kar ettiği çoğu kişinin zarar ettiği bir şekilde olay son bulur. Mağdurlar fiyat düşmeye başlayınca söylenmeye başlar. Olayı düzenleyenlerse biz dedikten sonra şu fiyata gitti satsaydınız biz şu fiyattan söyledik deyip yeni bi hisse ile aynı durum devam eder gider. Benim son zamanlarda burda yazmak istememin sebeplerinden biri bu. Bu yüzden burada da uçuk fiyatlar yazıp uçacak kaçacak diyen arkadaşların dikkat etmesini istiyorum. Çünkü bilmeden başkalarının değirmenine şu taşımış oluruz. Borsaya yeni başlayan tecrübesiz pekçok arkadaş var burayı okuyan. Verilen uçuk fiyatlardan etkilenip alıp zarar etmesinler. Çünkü şirketin kendi faaliyetlerine karlılığına dayanmayan her yükseliş çöptür. Ve kimsenin ahı kimsede kalmaz. Benim hissem yükselecekse karlılığından iş akışından kaliteli olduğu için yükselsin. Bende isterim elimdeki hissenin çok yükselmesini fakat bu telegramcıların çektiği bi operasyon sonucunda başkalarının mağduriyetiyle olmasın. Bu yüzden çoğu zaman diyorum kimsenin gazına gelmeyin kimsenin sözüne inanarak hisse almayın

4. Çok faydalı oldu teşekkürler. Ben de forum gibi bir şey sanıp indirdim. Baktım forum değil. Sildim. Tecrübe önemli. Teşekkürler tekrar.

Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Sn. kartopu,

Öncelikle paylaşımlarınız için teşekkürler. Tulpar, 1,2 milyon USD ancak Otokar'ın IP hakları kendisinde olan asimetrik muharebe tankının birim fiyatı çok daha yüksektir. İnşallah, yakın bir gelecekte Altay tankı projesinin de ihalesinin iptal edilip tekrar ihaleye çıkılmasını umut ediyorum. Herhangi bir duyumum yok. Ancak görünen köy de kılavuz istemez. İhale sonuçlanalı yıllar oldu ortada ne tank var ne de başlamış bir takvim.
    Küçük bir iyi haber yabancı payımızdan gelsin.

https://www.yatirimkredi.com/otkar-yabanci-takas-orani

Yılbaşında %32,5 olan yabancı oranımız küçük dalgalanmalar olmakla birlikte devamlı azalma eğilimindeydi. 11 aydır ilk defa 6 Kasım tarihli takasların yerlerine gitmesinde yabancı payımız %17,64 seviyesinden %18,75 seviyesine yükselerek bir günde %1,1 puan birden arttı. Som bir yılda yabancı payının günlük artış oranı bakımından bu yükseliş bir ilk. İnşallah devamı gelir.

6. şirketler hakkında hiç bir şey bilmeyen bilanço okumaz sermayesini öz sermayesini bilmez fiyat kazanç oranını defter değeri cirosu nedir bilmez alıp satmakla duyum ile tüyo ile hisse alan kendini borsacı sanan insanların sonunda paralarını kaybetmek olur bir şirketin F / K oranı 10 nun altında ne kadar altında olursa ucuz dur 10 nun üzerinde geleceği satın alınır aldığı sipariş sözleşmeleri ile kazandığı ihalelerle gelecek yıllarda kapasitesini tam dolu olarak çalışması için hisse alınır bugün için tulpar tank üretim hattı hazır yurt dışından sipariş alımı bekleniyor eninde sonunda silahlı kuvvetlerde otokar a sipariş vereceklerdir işte o zaman cirolar ve karlar katlanarak artacaktır . defter değeri insanı yanıltabilir çoğu şirketler yeniden değerleme yapmıyor duran varlıklarıda çok düşük kalıyor . ama fiyat kazanç oranı önemli otokar bürüt 39 kar marjı ile çalışıyor esas faaliyet kar yüzde 21,5 net kar oranı yüzde 18,5 ile çalışıyor şirket ciroları arttıkca kazanacak kazandıkca kar marjlarıda artacaktır
    yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku
    şirketler hakkında hiç bir şey bilmeyen bilanço okumaz sermayesini öz sermayesini bilmez fiyat kazanç oranını defter değeri cirosu nedir bilmez alıp satmakla duyum ile tüyo ile hisse alan kendini borsacı sanan insanların sonunda paralarını kaybetmek olur bir şirketin F / K oranı 10 nun altında ne kadar altında olursa ucuz dur 10 nun üzerinde geleceği satın alınır aldığı sipariş sözleşmeleri ile kazandığı ihalelerle gelecek yıllarda kapasitesini tam dolu olarak çalışması için hisse alınır bugün için tulpar tank üretim hattı hazır yurt dışından sipariş alımı bekleniyor eninde sonunda silahlı kuvvetlerde otokar a sipariş vereceklerdir işte o zaman cirolar ve karlar katlanarak artacaktır . defter değeri insanı yanıltabilir çoğu şirketler yeniden değerleme yapmıyor duran varlıklarıda çok düşük kalıyor . ama fiyat kazanç oranı önemli otokar bürüt 39 kar marjı ile çalışıyor esas faaliyet kar yüzde 21,5 net kar oranı yüzde 18,5 ile çalışıyor şirket ciroları arttıkca kazanacak kazandıkca kar marjlarıda artacaktır
    yatırım tavsiyesi değildir
    Temel verileri dediğiniz gibi güzel otokarın. Zaten kendisinden kaynaklanmayan küresel değişimlere rağmen sipariş alması da bunu gösteriyor. Alternatif (savunma) üretimleri de talebine elaştikiyet sağlıyor. Bence destek fiyatını gün geçtikçe yüksek basamağa çıkarıyor veya tahtacı çıkarıyor olabilir.Güzel hisse seviyorum. YTD.

Sayfa 450/981 İlkİlk ... 350400440448449450451452460500550950 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •