Sayfa 677/981 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 5,409 - 5,416 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Daha vakti var. Temeline beklentilerine güvenenler için toplama fırsatı. Paranın ve fırsatın vade değerini düşünenler için işkence dönemi.

Hangi oyuncu üç kademe yükselince mal boşaltan heriflerin olduğu tahtaya gelir?

Bunların dışında sadece kallavi bir sipariş haberi hedefine hızlı götürür; oda teknik zaten haber verir.

Şuan sürünmeye devam. Şahsi fikrimdir.

2. 300 ün altında ufak ufak toplamaya devam ediyorum, gün gelecek değeri bilinecek. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by Physic Yazıyı Oku
    300 ün altında ufak ufak toplamaya devam ediyorum, gün gelecek değeri bilinecek. Yatırım tavsiyesi değildir.
    Fiyat Kazanç oranı ve piyasa değeri defter değeri oranı 10 seviyelerine düştü. Yeni pozisyon açacaklar için bedelsiz potansiyeli olan şirketler içerisinde yıldız gibi parlıyor. Diğer bedelsiz potansiyeli olan ve halka açıklığı düşük şirketler çok yüksek F/K'lardan fiyatlanıyor. 1000 liraya konya alıyorsun temettü yok olsa bile bir lira iki lira. İlaveten, hem ticari hem savunma sanayi sektöründe hizmet veriyor Şirket'imiz. Gördüğü zirveden %35 civarı aşağıda. Bu derece düşüş beklemiyordum ancak biraz daha inerse maliyet yükseltme pahasına pozisyonumu artırabilirim. Tosyalı Holding BMC'deki Ethem Sancak paylarını satın almış. Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük savunma sanayi ihalesini alan firmaya önce Adapazarı tank palet fabrikası peşkeş çekildi, sonra 500 milyon USD bedelli tank motoru arge projesi verildi, en sonda ihaleyi alan firmanın tasarım ve üretimle ilgilenen tek ortağı hisselerini çelik üreticisine sattı. Ortada 2021 Haziran bitiyor hala Altay tankı yok. Devamlı tank modernizasyonuna oluk oluk kaynak aktarılıyor. 3 sene önce Otokar'a verselerdi projeyi şimdi seri üretim ikinci faz sevkiyatlar devam ediyordu. Hatta Otokar farklı dost ve müttefik ülkelere ihracata başlamıştı. Sabredeceğiz en fazla 2 sene daha. İktidar değişince tüm bu ihaleler gözden geçirilecek ve liyakat, kamu yararı esas alınacak. Sonra da zaten kayıtlı sermaye tavanına ulaşma süresi gelecek. Özetle 2025'e kadar kıpırdamadan veya pozisyon artırarak buradayız. BOFA istediği kadar çifte telli oynasın. Kaybettiği %35 zirve düşüşünü bir haberle 3 günde telafi eder.

4. Düşüşler yükselişler bitmez borsada. Heyecan yapmaya da korkmaya da gerek yok. Bi bakmışsınız şirket batmışçasına satarlar günlerce. Sonra da bi bakmışsınız coşkulu alımlar gelir. sadece bu hissede değil pekçok hissede çok sert düşüşlere yakalandım defalarca. 2018-2019 yıllarında 86 liradan 40 liraya düştü diye ttrak aldım 25 liraya düştü. yarı fiyatına inmiş hissede yüzde 40 daha düşüş yedim. gene 2019 da 60 liraya ford aldım 43 liraya indi. 12 liradan 8 liraya indi diye eregl aldım 6 liraya indi. bahsettiğim düşüşler kovid sürecindeki düşüşler de değil 2018-2019 yıllarındaki düşüşler. kovidde yakalandığım düşüşü saymıyorum bile. sabırla bekledim. çoğu çok iyi fiyatlara gitti. şu düşmüş halleriyle bile iyi seviyedeler o günkü fiyatlarına göre. 2019 da 25 liraya sattıkları ttrak 15 lira temettü verdi bu yıl. Ortağı olduğum şirketin gerçekten iyi bir şirket olduğunu düşünüyorsam ve gerçekten ortak olmak için güçlü nedenlerim varsa düşüşler iyi bir şirkete daha az parayla daha fazla ortak olma fırsatıdır benim için. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Düşüşler yükselişler bitmez borsada. Heyecan yapmaya da korkmaya da gerek yok. Bi bakmışsınız şirket batmışçasına satarlar günlerce. Sonra da bi bakmışsınız coşkulu alımlar gelir. sadece bu hissede değil pekçok hissede çok sert düşüşlere yakalandım defalarca. 2018-2019 yıllarında 86 liradan 40 liraya düştü diye ttrak aldım 25 liraya düştü. yarı fiyatına inmiş hissede yüzde 40 daha düşüş yedim. gene 2019 da 60 liraya ford aldım 43 liraya indi. 12 liradan 8 liraya indi diye eregl aldım 6 liraya indi. bahsettiğim düşüşler kovid sürecindeki düşüşler de değil 2018-2019 yıllarındaki düşüşler. kovidde yakalandığım düşüşü saymıyorum bile. sabırla bekledim. çoğu çok iyi fiyatlara gitti. şu düşmüş halleriyle bile iyi seviyedeler o günkü fiyatlarına göre. 2019 da 25 liraya sattıkları ttrak 15 lira temettü verdi bu yıl. Ortağı olduğum şirketin gerçekten iyi bir şirket olduğunu düşünüyorsam ve gerçekten ortak olmak için güçlü nedenlerim varsa düşüşler iyi bir şirkete daha az parayla daha fazla ortak olma fırsatıdır benim için. Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    sn Otokar aynı fikirleri paylaşıyorum, zira otokar'ın gerçek yeri buralar değil bunu herkes biliyor.

Sayfa 677/981 İlkİlk ... 177577627667675676677678679687727777 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •