Sayfa 359/981 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 2,865 - 2,872 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

Evet arkadaslar ne yazik ki dow da dayanamadi.

En kotu gunler serisine ne yazik ki yarin basliyoruz benim anladigim.

Hepimize sabir diliyorum.

Yatirimda iken boyle bir duruma denk gelmemiz fazla yipratici...

Umarim girmekte oldugumuz bu durumdan hizli sure icinde bir cikis yakalanir.

Ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Asla yatırım tavsiyesi değildir

Alıntı Originally Posted by Crux Yazıyı Oku
    Evet arkadaslar ne yazik ki dow da dayanamadi.

En kotu gunler serisine ne yazik ki yarin basliyoruz benim anladigim.

Hepimize sabir diliyorum.

Yatirimda iken boyle bir duruma denk gelmemiz fazla yipratici...

Umarim girmekte oldugumuz bu durumdan hizli sure icinde bir cikis yakalanir.

Ytd

Sent from my iPhone using Tapatalk
    Bizi bu bataktan kurtaracak tek şey Şirket'in geri alım programı açıklamasıdır ki 59 lira gördüğümüzde bile buna yanaşmadı. Bu arada, 200 diye gaz verildi yazan arkadaşlara bir iletim olacak. Bu topicte bu tür gaz vermeler neredeyse hiç olmadı. 170,3 ve 170,5 tepelerinde de grafik gayet olgunlamıştı. Yani 200 olması işten bile değildi. 200 olsa da ben pozisyonumu kapatmayacaktım zaten şimdi 100 olsa da kapatmayacağım. 2020 temettüsünü de alıp biraz daha maliye düşürelim. Elbet birgün sermaye artıracak, elbet bir gün Otokar'ın da sırası gelecek. Petrol ihraç eden ülkelerde çok müşterisi olduğu için dramatik ve endeks üstü düşüş yaşadığımızı düşünüyorum ki bu tür bir düşüşü zaten kimse tahmin edemezdi.

3.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Bizi bu bataktan kurtaracak tek şey Şirket'in geri alım programı açıklamasıdır ki 59 lira gördüğümüzde bile buna yanaşmadı. Bu arada, 200 diye gaz verildi yazan arkadaşlara bir iletim olacak. Bu topicte bu tür gaz vermeler neredeyse hiç olmadı. 170,3 ve 170,5 tepelerinde de grafik gayet olgunlamıştı. Yani 200 olması işten bile değildi. 200 olsa da ben pozisyonumu kapatmayacaktım zaten şimdi 100 olsa da kapatmayacağım. 2020 temettüsünü de alıp biraz daha maliye düşürelim. Elbet birgün sermaye artıracak, elbet bir gün Otokar'ın da sırası gelecek. Petrol ihraç eden ülkelerde çok müşterisi olduğu için dramatik ve endeks üstü düşüş yaşadığımızı düşünüyorum ki bu tür bir düşüşü zaten kimse tahmin edemezdi.
    İmkan yok üstad şirketin umrunda değil.

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Tüpraş bile bu kadar düşmedi. Bu oynaklığın azaltılması için bedelsiz vermesi gerekiyor ama şirketin umurunda olduğunu sanmıyorum.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değil, aklıma gelenlerdir.

5. Selam arkadaşlar uzun bir süredir yazamıyordum. Diğer arkadaşlarımın belirttiği üzere düşüş Sadece bizim hissemize Nazır değil, dünya borsalarında ve Türkiye'deki Hisse senetlerinde de aynı sıkıntı yaşanmaktadır. Şu andaki piyasaya göre emtia ve çapraz kur takip edildiğinde özellikle çapraz kur yani $-TL şu an (6.32) ki bu bizim 3 aylık da gelecek olan bilanço omuza artı etki yapacaktır. Şunu söyleyecek arkadaşlarım da olabilir maliyeti mizde yükseldi doğal olarak. Ancak biz şirket olarak Birleşik Arap Emirlikleri ile 2017'de imzaladığımız sipariş Bedeli 661 milyon ABD doları şeklinde olduğundan bilanço muza artı etki yapacaktır. Ben şu inanç dayım 2021 ve 2022 senelerinde Otokar sanki seviyeleri için çok komik rakamlar olarak gözükecektir diye düşünüyorum sebebi ise Bildiğim kadarıyla Birleşik Arap Emirlikleri olan siparişlerin 2023 yılına kadar devam edeceği 2021 yılından sonra Iveco ile yapılan anlaşmaya istinaden gelecek ek gelirin favök oranında iyileşme yapacağı ekstra olarak Kazakistan'dan güzel bir ihale haberi ya da sipariş haberi gelirse şirkete artı yansıyacaktır diye düşünüyorum. yatırım tavsiyesi değildir .saygılar

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Aranızda satan varmı?

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Twmettu kesinlesmis 8,3 temetru haftaya pazartesi. Bu temettu oncesi daha asagisi zor. Kisa surede iyi peim yapabilir. Bu sirketin coronayla filan etkilenemez.

8. Ben satmadım. Bu fiyattan satmam.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değil, aklıma gelenlerdir.

Sayfa 359/981 İlkİlk ... 259309349357358359360361369409459859 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •