Sayfa 892/981 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902942 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 7,129 - 7,136 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by temettuverimi Yazıyı Oku
    TULPAR zaten tank değil mi? Teknik olarak tank sınıfına girmiyor mu?
    Tulpar hafif tank. Altay ana muharebe tankı

2. Genel müdür serdar beyin idef 2021 röportajı yukarıda bahsettiğim tulpar sınıfı araç alım ihalelerinin takibini burda ve edr nin haberinde belirtmişti.
    https://twitter.com/anadoluajansi/st...aksES7iCw&s=19

Düşüyor, alıyorum.. Düşmeye devam ediyor, yine alıyorum. Ama çıkınca satamıyorum. Aşk gibi bir şey. Acaba benim yatırım yaptığım hisselerin yönetim kurulunda Erşan Kuneri mi var.

4. Yatrmcıyı bıktırmadan lanet edip sattırmadan götürmeye niyeti yok namussuzların. Sabrı olan vakti olan için sorun yok. Sabrı olmayan vakti olmayan ihtiyacı olanın malına çökmek adetleri

5. Son yasanan rallide 540-650 arası hakkıydı diye düşünüyorum. Tabi bizim düşünmemizle olmuyor bu işler. Nolurdu 540 olsa 12 fk civarına denk gelirdi. Son 5 yılda ortalama yüzde 70 büyümüş bir şirket için pahalı denemeyecek bi seviye tabi büyümenin devam edeceği öngörülüyorsa

6. Her şirket için farklı değerleme yöntemleri kullanmak daha doğrudur elbette. Benim karlılığında herhangi bir bozulma olmayan şirketler için kullandığım değerleme 10 fk + (büyüme yüzdesi/10). Burdaki büyüme yüzdesi gelecek yıl beklenen büyüme yüzdesi. Geleceği bilmek zor elbette fakat geçmiş yılların ortalaması bu açıdan ışık tutabilir bizlere. Otokarın son 5 yıl ortalama net kar büyümesi yüzde 70. 17 fk bu şirketin ederidir benim gözümde. Önümüzdeki yıl veya yıllarda karlılıktaki büyüme devam edermi bunu incelemek gerekli

7. Daha önceki paylaşımlarımda otokarın ilk çeyrek karlarını paylaşıp en kötü bilanço açıkladığı çeyrepin ilk çeyrekte açıkladığını belirtmiştim. Hatta bazı yıllaeda zarar açıkladığı bile oluyor ilk çeyreklerde. Birde çeyreklik karlar zırhlı teslimatlarının teslimat durumuna göre dalgalanabiliyor. Ama yıllık karda belkide koç grubunun en istikrarlı şirketi

8. Otokar ve otomotiv sektöründeki oekçok şirket için olumsuz gördüğüm durum sın dönemdeki enflasyon. Daha önceki yıllardaki enflasyonun ana kaynağı kur kaynaklıydı. Otokarda ağırlık olarak ihracat yaptığı için maliyetlerin ağırlığı Tl gelirler döviz olduğu için. Kur kaynaklı enflasyondan olumsuz etkilenmek bir kenara olumlu etkileniyordu. Fakat son dönemdeki enflasyonun sebebi sadece kur değil aynı zamanda enerji maliyetleri başta olmak üzere farklı sebepleri mevcut

Sayfa 892/981 İlkİlk ... 392792842882890891892893894902942 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •