Sayfa 648/980 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon
Arama sonucu : 7840 madde; 5,177 - 5,184 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Bankof bir gün satıyor bir gün alıyor yarın yükseliş var o zaman ytd

2. Sakallı yandaştan bize sıra gelmiyor; 4 aydır tek yurt içi zırhlı satışımız yok.

Alıntı Originally Posted by Gueno_33 Yazıyı Oku
    Sakallı yandaştan bize sıra gelmiyor; 4 aydır tek yurt içi zırhlı satışımız yok.
    Seçime kadar yurtiçine herhangi bir askeri araç satışı beklemiyorum. Seçimden sonra liyakat, fiyat/performans esas alınacağı için seçime 3-4 ay kala yeni bir hareketin başlaması muhtemeldir. Adam, Altay tankı gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük ihalesini aldı, üzerine bir de fabrika verdiler, yine ortada tank yok. Şimdi de payını Tosyalı Holding'e satmak için görüşmelere başlamış. Bir Allah'ın kulu da çıkıp sormuyor dev gibi sözleşme aldınız ilk teslimatı ne zaman yapacaksınız diye.

4. Otokar yatırımcı ilişkilerine bir mail attım, soruların bir çoğu cevaplanması da belki okuyan arkadaşlarların işine yarar diye paylaşmak istedim;

- Tulpar a ilgi var mı

Genel Müdürümüz Sn. Serdar Görgüç 22.04.2021 tarihinde yaptığı açıklamada, “Tulpar'ın testlerdeki performansı ve potansiyel kullanıcılar tarafından gelen geri bildirimler oldukça memnun edici. Tulpar seri imalata hazır, biz de dünyadaki mevcut ihtiyaç ve alımları takip ediyoruz." ifadelerine yer vermiştir (https://www.aa.com.tr/tr/turkiye/zir...aliyor/2216741). Mevcut durumda kamuoyu ile paylaşmamızı gerektirecek farklı bilgi bulunmamaktadır.

- zırhlı araç satışlarında bir ivme bekleniyor mu

Talep ettiğiniz bilgi " Geleceğe Dönük Değerlendirmeler" kapsamında olup Şirketimiz beklentilere ilişkin bilgileri paylaşmamaktadır. Bununla birlikte, KAP açıklamalarımızda yer verdiğimiz, teslimatları 2021 yılında planlanan veya devam eden siparişlere ilişkin teslimatlar ve teslimatlara ilişkin faaliyetler, planlandığı şekilde yürütülmektedir.

-idef 2021 fuarı yapılacak mı, yapılacaksa eğer fuarla ilgili beklentiler yüksek mi

Bugün tarihli AA kaynaklı habere göre “25-28 Mayıs tarihleri arasında planlanan IDEF 2021, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulunun tavsiye kararı doğrultusunda 17-20 Ağustos’a ertelenmiştir”( https://www.haberler.com/turkiye-nin...111239-haberi/).

Fuarlar, araçlarımızı potansiyel kullanıcılar ve müşterilerle bir araya getiren platformlar olup, Şirketimiz için değerlendirebileceğimiz fırsatlar bulundurmaktadır.

- çip tedariğindeki problemler OTOKAR ıda etkileyecek boyutta mı

Dünya ve ülkemizde üreticilerin çip tedariğinde karşılaştığı problem, öngörülerimiz ve aldığımız tedbirler kapsamında, Otokar üretim sürecini olumsuz etkileyecek boyutta değildir.

-sene sonunda Iveco için araç üretme ile ilgili süreç devam ediyor mu –

25.02.2020 tarihinde konuya ilişkin yaptığımız KAP açıklamasında da yer verdiğimiz üzere üretimin “ Otokar tesislerindeki üretim hattı hazırlıklarının tamamlanmasını takiben 2021 yılı sonunda başlaması planlanmaktadır” ( https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/821565 ).

Çalışmalarımız planlandığı şekilde sürdürülmektedir.

- Iveco üretim sürecine bir yatırımda bulunacak mı, yoksa şuan kullanımda olmayan kapasite Iveco ya mı ayrılacak.

25.02.2020 tarihinde konuya ilişkin yaptığımız KAP açıklamasında da yer verdiğimiz üzere “taraflar, projeye ilişkin yaklaşık 26 milyon Euro tutarında ortak yatırım yapacaktır”.

Şirketin mevcut üretim kapasitesi Iveco projesine ilişkin üretimi gerçekleştirmeye uygundur. Projenin hayata geçirilmesi ile kapasite kullanım oranının artış yönünde etkilenmesi muhtemeldir.

- İlk çeyrek bilançosu oldukça iyi geldi, 2. Çeyrek için benzer şekilde iyi bir bilanço bizi bekliyor mu –

Talep ettiğiniz bilgi " Geleceğe Dönük Değerlendirmeler" kapsamında olup Şirketimiz beklentilere ilişkin bilgileri paylaşmamaktadır.

- Atlas kamyon satışlarında bir artış göze çarpıyor. Firmanın buradaki beklentileri ne yönde. Satış hacminin giderek artması bekleniyor mu –

Hafif kamyon sınıfında üretim ve satışını gerçekleştirdiğimiz Atlas kamyon, kullanıcı talebi ve satış hacmi açısından memnuniyet vericidir. Beklentilerimiz yönünde talep ettiğiniz bilgi " Geleceğe Dönük Değerlendirmeler" kapsamında olup Şirketimiz beklentilere ilişkin bilgileri paylaşmamaktadır.

Saygılarımızla,

Otokar Yatırımcı İlişkileri

5.  Alıntı Originally Posted by mzffr Yazıyı Oku
    Seçime kadar yurtiçine herhangi bir askeri araç satışı beklemiyorum. Seçimden sonra liyakat, fiyat/performans esas alınacağı için seçime 3-4 ay kala yeni bir hareketin başlaması muhtemeldir. Adam, Altay tankı gibi Türkiye Cumhuriyeti'nin en büyük ihalesini aldı, üzerine bir de fabrika verdiler, yine ortada tank yok. Şimdi de payını Tosyalı Holding'e satmak için görüşmelere başlamış. Bir Allah'ın kulu da çıkıp sormuyor dev gibi sözleşme aldınız ilk teslimatı ne zaman yapacaksınız diye.
    seçime girecek cesaretleri yok ki...

şirkete dönersek tulparın sipariş beklentisi baskı yapıyor kağıda. umarım bir an önce 3-5 satar önü açılır.

Sayfa 648/980 İlkİlk ... 148548598638646647648649650658698748 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •