Sayfa 906/981 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 7,241 - 7,248 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Şirketlere yaklaşık 900 bin USD veya 800 bin EURO dan yukarı pozisyon almayın uyarısı, yoksa kredi alamazsınız deniyor..
    Buradaki şirketler küçük ölçekli şirketler. (şirketlerin yabancı para nakdi varlıklarının, en güncel finansal tablolarına göre aktif toplamından veya son 1 yıllık net satış hasılatından büyük olanının yüzde 10'unu aşması durumunda söz konusu şirketlere TL cinsinden yeni bir nakdi ticari kredi kullandırılmamasına karar verildi) Yani şirketin aktif toplamı ya da son bir yıllık net satış hasılatı 150 milyon TL nın altında ise TL cinsinden kredi kullandırılmayacakmış..
    Üstelik kredi verilse bile, kredi faizlerinde herhangi bir indirim falan da yok.

2. bir sürü alavere dalavere

3. Bizim şirket borcu olan kredide kullanan bi şirket. Döviz geliri yüksek olsa da kasasında çok fazla döviz tutmayan bi şirket. Kararın şirkete etkisi nötr. Fakat fiyat bistin genel akışı içinde dalgalanır kısa süre için. Piyasa alttan yerine koyabileceği bi hava yakalarsa ucuzmu pahalımı gözünün yaşına bakmaz satar alttan yerine koyar. Yeterki insanların panik olabileceği bi hava olsun. Olası bistin sert düşüşünde otokardaki düşüşler daha sınırlı kalmalı diye düşünüyorum. Son 3-5 gündür bistin düşüşüne direnç göstermeye başlamıştı.

4.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    Bizim şirket borcu olan kredide kullanan bi şirket. Döviz geliri yüksek olsa da kasasında çok fazla döviz tutmayan bi şirket. Kararın şirkete etkisi nötr. Fakat fiyat bistin genel akışı içinde dalgalanır kısa süre için. Piyasa alttan yerine koyabileceği bi hava yakalarsa ucuzmu pahalımı gözünün yaşına bakmaz satar alttan yerine koyar. Yeterki insanların panik olabileceği bi hava olsun. Olası bistin sert düşüşünde otokardaki düşüşler daha sınırlı kalmalı diye düşünüyorum. Son 3-5 gündür bistin düşüşüne direnç göstermeye başlamıştı.
    Düşüşler sınırlı kalmalı diye düşünme sebebim biz zaten son 1 yıldır biste göre sınırlı daha düşük getri sağlamış bi şirketiz. İşler yolunda olmadığı için sınırlı getri sağlamış olsak düşüşlerde de daha sert düşmemiz gerektiğini düşünürüm. Fakat son 1 yıldır ne kötü bir bilanço açıklandı diyebiliriz ne de mevcut satışlar kötü denebilecek durumda diyebiliriz. Aylık üretim ve satışlar iyi durumda açıklanan bilançolarda iyi durumda mevcut rasyolarda pahalı denebilecek seviyelerde değil. Bakiye siparişler ve iveco anlaşmasını da düşünecek olursak bi süre daha yeterli diye düşünüyorum. Emtia süper döngüsünde de kırılım yaşanıyor görüntüsü var. Yani hammade fiyatlarının düşüşe geçmiş olması üretim maliyetlerinde iyileşmeye sebep olacaktır

5. Satış Gelirleri------------>1.293.998.000
    Ticari Alacaklar---------->1.256.902.000
    Stoklar------------------->1.858.872.000
    Finansal Borçlar---------> 960.571.000 bu kalem 200 mil. iyileşme ile 1 118 000 000 dan düşüş sağlamış
    Net YPP (Hedge Dahil)---> -12.289.000 hedge fonda olmayan yükümlük 125 mil. tl negatif
    Serbest Nakit Akım-------> 523.571.000

2022 yılı ilk çeyrek bilanço dip notları

6. Ali Koç'un, Kazakistan devlet başkanı ile görüşmesi güzel.
    Umarım yakında güzel haberler alırız bu görüşmeye binayen.
    Herkese bol kazançlar...

Sayfa 906/981 İlkİlk ... 406806856896904905906907908916956 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •