Sayfa 560/981 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon
Arama sonucu : 7841 madde; 4,473 - 4,480 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1.  Alıntı Originally Posted by alanyaatlisi Yazıyı Oku
    "madde:7_Sermaye Piyasası Kurulu ve Ticaret Bakanlığı’ndan gerekli onayların alınmış olması şartıyla;
    Yönetim Kurulu’nun Şirket Esas Sözleşmesi’nin “Sermaye†başlıklı 7. maddesinin değişikliği
    hakkındaki önerisinin kabulü, değiştirilerek kabulü veya reddi," bu madde ile ilgili olarak genel kurulda yapilacak gorusmede ,odenmis sermayede degisiklik olabilir mi? sayin uzmanlarin gorusu nasildir
    evet benim de beklentim o yönde sermaye ile ilgili gk la sunulacak diyor gibi hissettim ben fazla beklemiyorum zaten %400 1000 arası bana göre çok iyi olur hayırlısı aslında gk la sunar ama yönetim kurulu bunu daha sonra da açıklayabilir çünkü kayıtlı sermayede bir şirket hakkımızda hayırlısı
    kurt kuzuyu kaptıgı yeri dokuz defa dolaşırmış
    ben binemeyecegim eşege ot vermem bu biline

2. bu tahtanın gavuru bank of amerika tahtayı istediği gibi kullanıyor yerli işbirlikcileri ile . veya bıyıklı gavur , işbirlikcileri ile direksiyona geçmişler ileri geri mola istediklerini yapıyorlar sanki geri gelmekle yatırımcı mal verecekler sanıyorlar 14 16 tl lik temettüye burun kıvırıyorlar beğenmemiş havası yaratıp yatırımcıda mal kalmaması için uğraşıyorlar ondan sonra yoluna devam etmek istiyor . ama yanılıyor buradaki yatırımcılar hep uzun vadecidir ben şahsen 2 ila 10 sene tuttuğum hisse vardır .
    yatırım tavsiyesi değildir

3.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

bu tahtanın gavuru bank of amerika tahtayı istediği gibi kullanıyor yerli işbirlikcileri ile . veya bıyıklı gavur , işbirlikcileri ile direksiyona geçmişler ileri geri mola istediklerini yapıyorlar sanki geri gelmekle yatırımcı mal verecekler sanıyorlar 14 16 tl lik temettüye burun kıvırıyorlar beğenmemiş havası yaratıp yatırımcıda mal kalmaması için uğraşıyorlar ondan sonra yoluna devam etmek istiyor . ama yanılıyor buradaki yatırımcılar hep uzun vadecidir ben şahsen 2 ila 10 sene tuttuğum hisse vardır .
    aynen 435 ve üstünde vermedik si.di neden verelim, veripte ne alacağız, dursun yastık altinda...

4. yukarıdaki pasta ile gün sonu pastayı karşılaştırın tek elden yönetildiği bariz belli oluyor ,

5.  Alıntı Originally Posted by kartopu Yazıyı Oku

yukarıdaki pasta ile gün sonu pastayı karşılaştırın tek elden yönetildiği bariz belli oluyor ,
    Bu pasta ISMEN e ait pasta..sanırım yanlış eklediniz..

6. yukarıdaki pasta ile gün sonu pastayı karşılaştırın tek elden yönetildiği bariz belli oluyor ,
    dalgınlık olmuş kusura bakmayın

7. Biz yatırımcılar SPK ve BİST yönetimlerine aşağıdaki şöyle bir yazı gönderme konusunda ne düşünüyorsunuz? Ancak çok sayıda kişi tarafından yazılırsa belki dikkatler cekilir diye düşünüyorum.

“Borsadaki bazı şirketlerin, özellikle sanayi şirketletinin “maddi duran varlıklarıının değeri, güncel değerine göre bilançolarda aşırı düşük kalmış durumdadır. Borsa şirketletinin maddi duran varlıklarının değerini de 2 veya 3 yılda bir defa güncel değeriyle bilançolarda güncellenmesi şeklinde muhasebe standartları getirilmesi borsa şirketlerinde şefaflığı yükseltir. Yatırımcılar bu şirketlerin gercek özsermaye ve kredibilite gücünü hakkında daha doğru bilgi edinmesi de sağlanmış olur.
    Bu standartlama ile ayrıca borsa şirketlerinin dolayısıyla Bist in genel reel değeri de yükselmiş olur. Buda Bist içinde olumlu durumdur”

Üretimde kullanıldığı veya şirketin kullanım varlıkları olduğu tastik olunmuş bu maddi duran carlıklarının değerlenme farkı her türlü vergiden muaf edilmeli. Ve değerlenme farkları bilançolarda “dönem karına” her hangi bir artı-eksi etkisi olmamalı. Bilançoda sadece varlık değerlenme farkı” kısmına artı-eksi değer olarak yansıtılmalı.

Enflasyonist bir ülke olduğumuz için bu varlıkların değer düşüklüğüne uğramaları gibi bir durumunda pek söz konusu değil, zamanla yine bilanço değerlerinin gerceğe göre düşük kalma olasılığı yüksek.”

8. 50 ve 21 günlük ortalamalar grafikte görülüyor.
    anlık fiyat 21 günlükler altında.
    ayrıca 50 günlük ortalamaya temas etmiş ve tutunmuş.(bank of oralardan alışa geçti bugün).
    381-382 üstünde kalabilirse ilk adımda 21 günlükler üstüne çıkmak isteyecektir.
    gösterge 50 üstünde olup son düşüşe rağmen 50 üstünde olması sebebiyle olumlu.

https://tvc-invdn-com.akamaized.net/...2fc622d1b2.png

Sayfa 560/981 İlkİlk ... 60460510550558559560561562570610660 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •