Sayfa 418/981 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon
Arama sonucu : 7842 madde; 3,337 - 3,344 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. Otokar geçmiş yıllarda genelde eylül ekim gibi hazırlığa başlar mart nisana kadar yükseliş devam eder. Sonrasında temettüyle birlikte yatay ve düzeltme hareketleri devam eder. Bu sene nasıl olur bilmiyorum. Bu tür hisselerden çok büyük şeyler beklemek doğru olmaz çünkü keşfedilmemiş bi hisse değil ve genelde ederinde fiyatlanan hisseler üç aşağı beş yukarı. fakat yıllık belli bir seviyede de primini yapar dibinden alabilen için. Ben diğer hisselerden ettiğim karlar ve temettülerle otokar almaya devam ediyorum. Bugün tofaşın 10 da birlik kısmını satıp karı otokara anaparayı tavhl attım. Gönül isterki bizim hissemizde tavan tavan gitsin fakat öyle bi dönem hiç olmadı bundan sonrada olmaz diye düşünüyorum. Hersey gönlünüzce olsun bol kazançlar diliyorum.

2. Önümüzdeki bir yıllık süreç için izmir eshot teslimatları bae zırhlı teslimatları gürcistan otobüs teslimatları iveco için üretimin başlayacak olması karlılığı artırabilecek durumlar. İveco işinin etkisi ne kadar olacak bunu merak ediyorum. Otokarda karlılığı zıplatacak olan esas olay ise büyük ölçekli zırhlı anlaşmaları olacaktır. Uzun süredir zırhlı haberi almıyoruz ne yazıkki. Kısaca otokar hala otobüs üreten bir otomotiv hissesi görünümünde hala savunma sanayii şirketi diyemeyiz diye düşünüyorum. Uzuncu pek çok arkadaşın sabrını sınıyor

3. Bir gun tupraslarimi satarsam kaydiracagim sirket Otokar olacaktir.
    Askeri alanda cirosunun daha da artmasi onemli tabi...
    Ama otobus ve cesitlerinde maliyeti dusuk tutup inovatif hamleler yapmasi da dikkat cekici....
    Fiyatlamasi mi?
    Tipik degerli sirket fiyatlamasi çöp sirket olsaydi simdi 1000 lira olurdu....
    Ytd

"Bir ülkenin bağımsızlığı yabancıların lütuf ve merhametine bırakılamaz."M.Kemal ATATÜRK
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi içermez.Yatırım tavsiyesi verecek yetkinlikte değilim.
    "Memleketim varsa ben de varım."

4. Kazakistan savunma bakanlığının armayı kullanmaya hazırız söylemleriyle ilgili haberler var nette. Otokar bi süre önce kazakistanda küçük bi şirket kurmuştu. Sipariş gelir umarım

5. eylül ayı üretim ve satışlar nasıl bilen varmı inşallah iyi haberler gelir otokar kardeş intrenette nerde haber kaynağı bu aralar baya el değiştirdi gibi sanki

Sayfa 418/981 İlkİlk ... 318368408416417418419420428468518918 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •