Sayfa 387/979 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon
Arama sonucu : 7827 madde; 3,089 - 3,096 arası.

Konu: OTKAR - Otokar

1. İsterse sıfırlasın şirket kapanana kadar satmıyacağım. İyi niyetimle söylüyorum. Bu ****lere kimse bulaşmasın. Paranızı parçalayın faklı hisselere girin. Gidin thy alın.Ama bu hayvanlara paranızı kaptırmayın

SM-A705FN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by samilkafkasya Yazıyı Oku
    İsterse sıfırlasın şirket kapanana kadar satmıyacağım. İyi niyetimle söylüyorum. Bu ****lere kimse bulaşmasın. Paranızı parçalayın faklı hisselere girin. Gidin thy alın.Ama bu hayvanlara paranızı kaptırmayın

Aksine sen zengin olacaksın
    Aldığın temettü ler dahil bir servete sahip olacaksın
    Sabredersen

3. İş akışında sorun olmadıkça karlılık bozulmadıkça benim için düşmüş çıkmış sorun değil

4. En son ttrak ve forddaki karı buraya anaparayı tuprasa atmıştım bugünde aygazdaki karı otokara anaparayı toasoya attım

5. İzmir ihalesi için itiraz süresi doldu, haftaya bilemediniz öbür hafta sözleşme imzalanır.

6.  Alıntı Originally Posted by Otokar Yazıyı Oku
    En son ttrak ve forddaki karı buraya anaparayı tuprasa atmıştım bugünde aygazdaki karı otokara anaparayı toasoya attım
    Sn. Otokar, sizi tanımam etmem. Ancak hakikaten Koç ailesine yatırım yapmamanızı tavsiye ederim. Bakın bu yazımı unutmayın yıllar sonra yine hatırlatacağım. Gidin thy alın.

Otokar 60 tl ye düşüş hariç ozaman zararda olduğumuz için yararlanamadık, 7 senedir otokar fiyatı 100 tl ortalama idi. Şu anki fiyatı 139.6 tl . Yüzde kaç getirdi. %40 .
    Değmez hocam. 170 tl ye gelse bir daha bulaşmam.

7. Şamil hocam tavsiyen için tesekkürler. Belki haklısın bu konuda bilemiyorum zaman gösterecek.

8. otokar yıl sonu karlar
    2012 78 milyon
    2013 96 milyon
    2014 72 milyon
    2015 79 milyon
    2016 69 milyon
    2017 99 milyon
    2018 164 milyon
    2019 351 milyon

şirketin görüldüğü gibi 2012-2017 arasında net karı hep yatayda. kısaca karını artıramıyor. hisse başı 2-4 lira arası kar ediyor. bizim borsamızda iyi diye bilinen sağlam şirketlerin fk ları genelde ortalama 10 fk için hisseye ederinde deriz. bu rasyolara göre de otokarın ederi 20-40 lira arasında fiyatlanmalı hadi biraz pahalı fiyatlansın 50 lira ederi var 2012-2016 yılları arası için. fakat şirket 80-147 arasında yani ederinin 5-6 katına fiyatlanıyor. Sebebi hepimizin bildiği Altay beklentisi. Evet olsaydı güzel olcaktı. Otokar bi savunma sanayii devi olacaktı. sadece ülkemiz için değil dost ve müttefik ülkeler içinde üretecekti. ve çok ciddi kar elde edecekti. bahsettiğim yıllar arasında maliyetlenen arkadaşlar hiç satmadan otokarı portfoyde beklettiyse ciddi bir kazanç elde edemediler. 2017 sonrasında zırhlı teslimatları bükreş otobüs teslimatı malta otobüs teslimatları derken şirket karını artırdıda yatırımcısı en azından maliyet olarak zarardan kara geçti. yoksa bu karlılık yatay devam etseydi daha çok zararda beklerdiler. ben 2017 yılında ihtiyaçtan dolayı portfoyun çoğunu boşaltıp borsaya ara vermiştim. bu yüzden yüksek fiyata sattım sayılır otokarı. 2018 temmuzda da yeniden giriş yaptım borsaya ve otokar 60-70 li fiyatlardaydı. bu yüzden tekrar düşük maliyetlenmiş oldum. şirketin fiyatını yukarıya taşıyacak durum şirketin net karını esas faaliyetleriyle artırmasıdır. bu artış ne kadar yüksekse fiyat o kadar yukarı taşır. otokarın iveco bae gürcistan eshot büyük bir ihtimal ve kazakistan belki diyerek iş akışı en azından 2021-2022 yılı için fena durmuyor. fakat son dönemde 160-175 arası küçük yatırımcı sayısı artmış hissede bu yüzden biraz baskı yiyebilir ve aynı zamanda borsanın genel durumu hissenin performansını etkileyecektir. otokar 100 liraykende iyi şirketti 175 lirayken de ii şirketti 60 lirayken de iyi şirket. şirketin fiyatının düşmesi şirketi kötü yapmaz. fakat iyi şirketleri ucuza almak lazım. bu şirketin önümüzdeki yıllarda karı artarmı azalırmı. karı azalır diyorsak zaten hisse performansı olumsuz etkilenir. artar diyorsakta olumlu etkilenir. yazdıklarımı yatırım tavsiyesi olarak almayın. alış ve satışlarınızda kimseden etkilenmeyin. borsada herzaman her fiyat mümkündür. düşmez dedğiniz yerin yarısına kadar düşer fiyat almaya cesaret edemezsiniz ya da çıkmaz dediğinz yerin iki katına çıkar hisseyi almak istersiniz. yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir. herşey gönlünüzce olsun

Sayfa 387/979 İlkİlk ... 287337377385386387388389397437487887 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •