Sayfa 102/956 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 809 - 816 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Üsluba dikkat ettiğimiz sürece medeni fikir paylaşımı yapabileceğimizi düşünüyorum. Dün gece için kusura bakmayın alakasız bir yerde gereksiz şeyler yazdım.

Konu konuyu açıyor. Konuşan birisi olursa biz de konuşuruz. Yorumlar ''Allah kahretsin hisse neden gitmiyor'' şeklinde olunca temel konuşacak ortam olmuyor.

Birim gelirler ve karın düşmesi tespitiniz doğru. Bütün sorunlar buradan kaynaklanıyor. Tekrar etmek gibi olacak ama sektörde arz fazlası ve aşırı yoğun rekabet bunun nedeni bence.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Gule gule..

Ben düssün demiyorum .. 1 sene boyunca alım fırsatlarım olacak diyorum.. 1 sene cıkmasa da olur diyorum..

Anlaşılan çıkışa az kaldı.. bu kadar kötülediğinize göre..

Gelecek güzel haberler.. ama bugün ama yarın ama 1 sene sonra..

ASUS_X00DD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    35 ½

Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Doğru noktaya parmak bastığınızı düşünüyorum. Süt fiyatlarının da en az dolar kadar yükselmesi lazım çünkü bir temel ürün. Gerçekten ucuz kaldı bence. Süt fiyatı örneğin 1lt'lik sütümüz için 4,00 TL olsa 1,15 USD eder ki ancak eski seviyeye gelir.

Ancak piyasadan bağımsız hareket edip tek başımıza fiyat yükseltemeyeceğimiz için, tek yapabileceğimiz çiğ'in fiyatının yükselmesini beklemek. Tablonuz durumu çok güzel açıklıyor, teşekkürler

Syg.
    Ben teşekkür ederim ortak ancak süt fiyatlarının artması benim lehime mi, aleyhime mi? kestiremedim biran siz öyle deyince Pınar süt kazanacak, kar artacak, belirli oranda bu hisse fiyatına artı olarak yansıyacak ve dolayısı ile bizde kazanacağız. Ama işin birde diğer boyutu var, sonuçta bu sütleri yine bizler satın alıyoruz, 5 liraya süt olsa, olan yine bize olacak ve aile bütçesi etkilenecek

Şaka bir yana süt fiyatlarındaki artış bir çok yavrumuzu da süt içme konusunda olumsuz etkileyecektir çünkü gelir düzeyi aynı oranda artmayacaktır.

Her neyse konu benim kafada farklı bir yere gitti ve onunda şuan konu ile alakası yok..
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    İyimser beklentilerle bir Pnsut 2Ç/2017 tahmini yaptım, buna göre :

Net Satış 295mn
    Brüt Kar 53,1mn
    Pazarlama 20mn
    Genel Yönetim Gideri 10mn
    Finansal Gider 2,5mn
    Net Kar 18,5mn

şeklinde gerçekleşmesini tahmin ve temenni etmekteyim. Açıklanınca ne kadar yaklaştığımı analiz ederim.

Syg.

5.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku

Ancak piyasadan bağımsız hareket edip tek başımıza fiyat yükseltemeyeceğimiz için, tek yapabileceğimiz çiğ'in fiyatının yükselmesini beklemek.
    Syg.
    İşte budur...
    Tebrikler...
    İtibar puanınız yolda...

Çiğ süt fiyatlarının yükseleceğine dair inancınız sadece bir temenimi yoksa somut bir dayanak noktanız var mı?
    Çünkü dünkü gümrük vergilerindeki düşüşler,Setbir başkanının açıklmaları tam aksi istikamette
    Ben çiğ süt fiyatlarında bir düşüş olmasa bile baskılanma olacağını düşünüyorum
    sayılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

6.  Alıntı Originally Posted by productivity Yazıyı Oku
    Ben teşekkür ederim ortak ancak süt fiyatlarının artması benim lehime mi, aleyhime mi? kestiremedim biran siz öyle deyince Pınar süt kazanacak, kar artacak, belirli oranda bu hisse fiyatına artı olarak yansıyacak ve dolayısı ile bizde kazanacağız. Ama işin birde diğer boyutu var, sonuçta bu sütleri yine bizler satın alıyoruz, 5 liraya süt olsa, olan yine bize olacak ve aile bütçesi etkilenecek
    Sn Productvity

Süt fiyatları 5 lira olsun istemiyorum
    4 lira da
    3,60 olması bile burdan %20 zam anlamına gelir ki PNSÜT ve/veya saniyicileri baya rahatlatır...(Migros da 1 lt süt 2,75 tl)

saygılar/başarılar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Süt veren hayvan ile et veren hayvan sayısı arasında bir denge var. Şu anda süt çok kârsız et ise -kârlı mı bilmiyorum ama- çok pahalı. Süt veren hayvanlar kesime gidiyor bunu sürekli duyuyoruz. Bu eğilim süt arzını kısıtlayıp fiyatın artmasını sağlayabilir.

Ayrıca dolar ve enflasyondan dolayı herşey zamlandı, çiğ süt çiftliklerinin batmaması için Konsey'in bu yıl bir artırım yapabileceğini düşünüyorum.

Avrupa ile perakende satış fiyatları aşağı yukarı aynı görünüyorbu da bir çekincem.

8.  Alıntı Originally Posted by productivity Yazıyı Oku
    Ama işin birde diğer boyutu var, sonuçta bu sütleri yine bizler satın alıyoruz, 5 liraya süt olsa, olan yine bize olacak ve aile bütçesi etkilenecek
    biraz detay olacak ama sn Productivity bu cümlesi ile Talebin fiyat esnekliğinden bahsetmiş...

1 malın fiyatını 1 birim arttırırsanız/azaltırsanız talepte ne kadarlık bir değişime yol açar?

Maalesef sütte talebin fiyat esnekliği düşük diye biliyorum/tahmin ediyorum

Yani 1 lt sütün fiyatını 3 tl den 2,5 tl düşürdüğünüzde talep çok artmıyor çünkü bizim milletimizin süt içme alışkanlığı yok
    Kaşar peyniri daha duyarlıdır

saygılar/başarılar

Sayfa 102/956 İlkİlk ... 25292100101102103104112152202602 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •