Sayfa 113/956 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon
Arama sonucu : 7642 madde; 897 - 904 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

1. Cesaretin varsa
    Bu sene
    Geçen sene ve
    Evelsi senenin Pınar süt irsaliyelerini burada paylaşırsın
    Sana kaça geldiğini görürdü millet
    Ama nerde sende o yürek?
    Gerçekler bilinmesin diye paylaşamazsın
    Paylaşacak yüreğin olsaydı Pınar ın fiyatlara zamda zorlandığı gerçeğini irsaliyelerde görülür ve bu gerçek bir tokat gibi inerdi suratına

saygılar/başarılar
    "Canı kaymak isteyen cebinde manda taşır "

Yürek
    cesaret
    tokatlar iner suratıma..
    ne diyon la değişik..

2013 ten buyana gelen kötü bir durum olduğunu ben zaten söylüyorum.. neyin 2 sene önceki irsaliyesini paylaşcam sana..
    bilançolar ortada zaten..

ben buraların dip olduğunu önümüzdeki yılların sektör açısından olumlu geçeceğini düşünerek yatırım yaptığımı hedefimin önce 1 yıl sonra 2 yıl duruma göre de 7-8 yıl yatırım ön gördüğümü belirttim..

neden her defasında laf salatası yapıyorsun burada.. beğenmiyorsan pınar sütü yatırım yapmazsın.. hissemi yok sana bist te..
    ya da boş vaktin çok herhalde.. ya da sende terzi gibi tetikçisin..

aç sütaş ın faaliyet raporunu oku.. bu yıldan başlayarak sektör için ne hedeflediklerini sektör hakkındaki ön görülerini oku.. sütaş için değil bak.. sektör için diyorum..

bana lololo yapma.. artis artis cümlelerde kurma..
    senin cesaretin varsa vuruşalım istersen.. hodri meydan.. artık kim indirirse tokatı..

Saygılar benden..
    35 ½

Sütaş Y.K.B. Muharrem Yılmaz ın görüşleri

2017 yılı değerlendirmelerinde, Avrupa Birliği
    (AB) ekonomisinin artık mali krizin etkilerinden
    kurtulduğunu ve büyümenin oldukça hızlandığını
    görüyoruz. Irak ve Suriye’de savaş ortamının
    yavaş yavaş barış ortamına dönmesi, petrol üretici
    ülkelerin de büyüme hızının petrol fiyatındaki
    istikrara bağlı olarak tekrar artmaya başlaması da
    olumlu gelişmeler.
    Bu nedenle 2017’de özellikle ihracata daha fazla
    odaklanarak AB ve Ortadoğu ülkelerindeki
    faaliyetlerimizi artıracağız. Organizasyon
    yapımızı da bu hedefi gerçekleştirmemize katkı
    sağlayacak şekilde yeniden düzenledik.
    Ayrıca, AB pazarlarına olan ihracatımıza büyük
    ivme getirecek olan Romanya yatırımımızı 2018
    yılı başında hayata geçirmek için çalışmaları
    hızlandırdık.
    Öte yandan önümüzdeki dönemde Türkiye’nin de
    tekrar yüksek büyüme hızlarına dönecek
    olmasına; sağlıklı beslenme bilincinin daha da
    artacağına, ambalajlı ürünlerin daha çok tercih
    edileceğine, kamunun sektörle ilgili
    düzenlemelerinin ve teşviklerinin artarak devam
    edeceğine olan inancımız, bize ciddi büyüme
    hedefleri koyma cesaretini veriyor.
    35 ½

4.  Alıntı Originally Posted by productivity Yazıyı Oku
    Söylediklerinizde sonuna kadar haklısınız Sn. Sozbilen. Ancak bu sonuca pnsut'ü, kendi performansı ve petun ile kıyaslayınca ulaşabiliyoruz. Bende size sonuna kadar katılıyorum. Hatta yıllık kara usd bazında bakarsanız durum dahada vahim. Ancak benim demek istediğim, benzer durumdaki hisselerde de aynı durum mevcutken hatta bazı zamanlar zarar eden hisseler bile çıkış başlatırken bu hisse neden bu kadar baskılanıyor? Ya gerçekten hiç albenisi yok (bunu şirket ve ana hissedarlar sağlar) yada bilmediğimiz başka bir plan veya durum var gibi geliyor bana. Burada sormamın sebebi ise acaba herhangi bir duyumu olan varmıdır düşüncesi. Belkide ortada hiçbir ekstrem durum yok, dediğiniz gibi artan cirolara rağmen yerinde sayan karlılık ve gelecektede bunun böyle devam edeceği öngörüsü, yani sıfır beklenti..

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sn Productivity, Siz de tespitlerinizde çok haklısınız. Yıllık karın USD bazında çok vahim durumda olduğunu belirtmişsiniz. Bence de esas problem burada. Yıllık kar USD bazında oldukça eriyince PNSUT yabancı gözünde cazibesini kaybetti sanırım. Çünkü yatırım karlı alanlara yapılır. Temetü gelirine yönelik yatırım yapıp, temetü geliri ile geçinen insanlar var. Doların 2 TL ve PNSUT net temetü tutarının 1 TL olduğu durumda hisse başına karlılık 0.5 USD idi. Mevcut durumda dolar 3.6 TL ve PNSUT temetü tutarı 0.77 TL civarında, hisse başına karlılık dolar bazında 0.21 USD civarında. Yani karlılık dolar bazında % 50 den daha fazla erimiş durumda. PNSUT önceden yabancı için altın yumurtlayan tavuk konumundayken şimdi malesef öyle değil. Yabancı taraflı bu satış baskısı da bundan olabilir. Durum nasıl düzelir? Ya PNSUT karlılığı arttıracak, ya da dolar iyice gerileyecek. Her iki durumda kısa vadede gerçekleşebilecek durumlar değil. Çalışarak dolar bazlı gelir elde edip, tasarruf yapabilen yabancıların eriyen temetü gelirlerini arttırmaları yüksek dolar, ucuz PNSUT sayesinde hisselerini dahada arttırmaları ile mümkün. Çalışmayan ve başka gelirleri olmayanlar için malesef böyle bir şans yok.

Alıntı Originally Posted by sozbilen Yazıyı Oku
    Sn Productivity, Siz de tespitlerinizde çok haklısınız. Yıllık karın USD bazında çok vahim durumda olduğunu belirtmişsiniz. Bence de esas problem burada. Yıllık kar USD bazında oldukça eriyince PNSUT yabancı gözünde cazibesini kaybetti sanırım. Çünkü yatırım karlı alanlara yapılır. Temetü gelirine yönelik yatırım yapıp, temetü geliri ile geçinen insanlar var. Doların 2 TL ve PNSUT net temetü tutarının 1 TL olduğu durumda hisse başına karlılık 0.5 USD idi. Mevcut durumda dolar 3.6 TL ve PNSUT temetü tutarı 0.77 TL civarında, hisse başına karlılık dolar bazında 0.21 USD civarında. Yani karlılık dolar bazında % 50 den daha fazla erimiş durumda. PNSUT önceden yabancı için altın yumurtlayan tavuk konumundayken şimdi malesef öyle değil. Yabancı taraflı bu satış baskısı da bundan olabilir. Durum nasıl düzelir? Ya PNSUT karlılığı arttıracak, ya da dolar iyice gerileyecek. Her iki durumda kısa vadede gerçekleşebilecek durumlar değil. Çalışarak dolar bazlı gelir elde edip, tasarruf yapabilen yabancıların eriyen temetü gelirlerini arttırmaları yüksek dolar, ucuz PNSUT sayesinde hisselerini dahada arttırmaları ile mümkün. Çalışmayan ve başka gelirleri olmayanlar için malesef böyle bir şans yok.
    Bu nasil hesap. Temettuyu dolar uzerinde hisse fiyatini tl uzerinden hesaplamanin mantigi nedir

LG-H735 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Arkadaşlar
    Sizlerden bir ricam olacak
    Yardımcı olur musunuz?

Ara ara alışveriş yaptığınız marketin (veya bakkalın veya herneresi ise) süt ve süt ürünlerinin fiyatlarını paylaşırmısınız?
    Yaşadığınız ili ve marketin ismi ile beraaber...
    Özellikle uzun ömürlü süt fiyatlarını....

Bakın bu isteğimi inanın küçümsemeyin...
    Çok önemli...
    Ben böyle Banvit te dolar bazında %100 yakaladım......
    Burada amaç fiyatlardaki canlanmaları anında yakalamak...
    Tabiki en doğru fiyatları Tüik ölçüyor ama oda ayda bir açıklıyor. Neden 1 ay verisiz kalalım Her ayın 3 ndede Tüik açıklayınca check ederiz kendimizi

İlk paylaşımı ben yapayım
    İstanbul/Migros da
    1 lt Uzun ömürlü süt
    Pınar:2,85 tl
    Torku:2,95
    Ülker:2,75
    Sütaş:3,45
    SEK:3,10
    Migros Süt:2,00

Dip Not:Uzun zamandır bilinçli bir şekilde Migros da takip ediyorum fiyatları .Aylardır ,hatta neredeyse 1 yıldan fazla böyle fiyatlar

Umarım en kısa sürede (galiba okullar açılınca) fiyatlar canlanır...
    Bizde bunu farkeder etmez hissede pozisyonumuzu doğru almış oluruz...

saygılar/başarılar
    Son düzenleme : Tengri Han; 15-07-2017 saat: 20:49.

7. Arkadaşar hem ucuz hem de kaliteli ben almaya devam ediyorum....

8.  Alıntı Originally Posted by 44reis Yazıyı Oku
    Arkadaşar hem ucuz hem de kaliteli ben almaya devam ediyorum....
    O kadar yazdığımızdan sonra bu yorumumu yaptın?
    Pehhhh

Eeee bende boykota devam ediyorum,bedava da verseler almam...
    Ne yapacağız şimdi?

saygılar/başarılar

Sayfa 113/956 İlkİlk ... 1363103111112113114115123163213613 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •