Sayfa 13/956 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon
Arama sonucu : 7641 madde; 97 - 104 arası.

Konu: PNSUT - Pınar Süt

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
     Alıntı Originally Posted by temelreisim Yazıyı Oku
    Başkan doğru hesaplamışsın. Senin matematik doğru. Arkadaşın eli açık biraz , geniş tutmuş hesabı))) hisse defter değerine yakın. Bugün kademeleri garipti, dikkatimi çekti. Bildiğim bir hisse değil, ama analiz ettim tam uzuncu hissesi. Son çeyrek bilanço ile patron , borsaya hoşgeldin partisi vermiş. Oluyor bu tip işler, borsamız ve şirket gerçeklerimiz bunlar. Alt şirket yan şirket ortak azınlık falan filan inter Milan olunca kar düşüyor da artıyor da, patronların ahiret inancı ve vicdanlarına kalmış bir durum. Sizin yazıları okudum belli şirket ve hissenin erbabısınız. Bedelsiz temettü her borsacının kalbinde yatan aslan , her hissede bu tip yazılar mevcut ta. Yeniden değerleme gibi bir yazı okudum, o nedir ? Bilgi verirseniz sevinirim . Teşekkür ederim.
    Ben temel rasyolara bakarım bu arada, Balon hisse , doji çanak fincan yapsa ne fayda lakin şu an hisse rasyoları borsa değerini karşılamıyor diye düşündüm kendimce , potansiyel epeyce var.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app
    Merhabalar, öncelikle beni yetkin gördüğünüz için teşekkürler, ancak 15 aydır pnsut yatırımcısı olan, sermaye piyasası okuyan 20 yaşında bir gencim, bunu peşinen ifade etmekte yarar görüyorum benden çok daha bilgili yatırımcılar elbet vardır.

İlk söylemek istediğim, şirketimizin mevcut çıkarılmış/ödenmiş sermayesi 44.951.051 TL olduğu ve buna karşın 2021 yılına kadar geçerli olan sermaye tavanımızın ise 80.000.000 TL olduğudur.

Normal şartlar içerisinde bu rakamın üzerine çıkılamaz. Yani artırılabilecek maksimum sermaye 35.048.949 TL olup %77.97 bedelsiz artırım ile tavana ulaşılabilir. Şirketin iç kaynaklardan yani özsermaye kalemlerinden bu artışı yapacak kaynağı vardır. Nakdi karşılığı olmasına gerek yoktur.

Tek tek her bir kalemde ne kadar olduğunu yazmaya gerek yok ancak hepsinin yeterince dolgun olduğunu söylesem yeterlidir. Ancak sermaye tavanı elverişsiz ve daha yeni güncellendi, bu yüzden bedelsiz beklentisi bence mümkün değil.

Kanunda 1 defalığına iç kaynaklardan olmak şartıyla kayıtlı sermaye tavanının aşılabileceği maddesi vardır ancak bu halka açık şirketler için midir yoksa halka açık olmayan şirketler için midir burada bir ihtilaf var. Bu noktada kanuna hakim olmak gerekiyor, biraz inceleme yaptım ancak kesin bir kanaate ulaşamadım. Çünkü çok detay bir bilgi. Yine de tavan aşılamaz diye düşünmek daha basit olacaktır.

Kişisel fikrim ise Yaşar Grubu'nun Pınar hisselerinde bedelsiz yapmak istemediği yönündedir. Fiyatı fazlaca yükselmiş malum hisselerde bu ihtimal fazladır ancak Pınar'larda henüz böyle bir durum yok. Biraz da yatırımcı çekmek içindir bedelsiz ki Yaşar'ların bence öyle bir amacı da yok.

Syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

bugün kaybettik maçı.. Final Four hayalimiz bitti. Biz daha şanslıydık ama banvit tavukçuları finallere kaldı..
    Yarın spek bunu da kullan

% 150 getiri bekliyorum sponsorumuzdan ama doğru zamanı ve doğru vadeyi henüz kestiremiyorum..

ytd..
    35 ½

Hangi fiyattan alırsan pişmanlık

yazdıklarım tamamen hayal ürünüdür yatırım tavsiyesi değildir

4. Çalış, çalış ileri, çalışan kalmaz geri...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    1,501
    Benden hızlısınız sayın adestim

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/596156

Temettünün kesilme tarihi 31 Mayıs Çarşamba, hesaplara aktarılma tarihi ise 2 Haziran Cuma günü olarak kabul edilmiş.

Ufak kırgınlığımız olsa da, buna da şükür diyelim, nice batak şirketlerde yıllarını harcayanlar görüyorum çünkü...

Hayırlı olsun, syg.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

6. Hay bin kunduz.
    02 Hazirana kadar ohho.

Hayırlı olsun ortaklar, şuan için umduğumuzu bulamasakta gelecekte zarar ettirmeyecektir. Sürekli kar eden bir şirketimiz var sonuçta. Herşeyin hayırlısı..

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Bilmek değil, yapmaktır hayatı değiştiren!

8.  Alıntı Originally Posted by Börsianer Yazıyı Oku
    Merhabalar, öncelikle beni yetkin gördüğünüz için teşekkürler, ancak 15 aydır pnsut yatırımcısı olan, sermaye piyasası okuyan 20 yaşında bir gencim, bunu peşinen ifade etmekte yarar görüyorum benden çok daha bilgili yatırımcılar elbet vardır.

İlk söylemek istediğim, şirketimizin mevcut çıkarılmış/ödenmiş sermayesi 44.951.051 TL olduğu ve buna karşın 2021 yılına kadar geçerli olan sermaye tavanımızın ise 80.000.000 TL olduğudur.

Normal şartlar içerisinde bu rakamın üzerine çıkılamaz. Yani artırılabilecek maksimum sermaye 35.048.949 TL olup %77.97 bedelsiz artırım ile tavana ulaşılabilir. Şirketin iç kaynaklardan yani özsermaye kalemlerinden bu artışı yapacak kaynağı vardır. Nakdi karşılığı olmasına gerek yoktur.

Tek tek her bir kalemde ne kadar olduğunu yazmaya gerek yok ancak hepsinin yeterince dolgun olduğunu söylesem yeterlidir. Ancak sermaye tavanı elverişsiz ve daha yeni güncellendi, bu yüzden bedelsiz beklentisi bence mümkün değil.

Kanunda 1 defalığına iç kaynaklardan olmak şartıyla kayıtlı sermaye tavanının aşılabileceği maddesi vardır ancak bu halka açık şirketler için midir yoksa halka açık olmayan şirketler için midir burada bir ihtilaf var. Bu noktada kanuna hakim olmak gerekiyor, biraz inceleme yaptım ancak kesin bir kanaate ulaşamadım. Çünkü çok detay bir bilgi. Yine de tavan aşılamaz diye düşünmek daha basit olacaktır.

Kişisel fikrim ise Yaşar Grubu'nun Pınar hisselerinde bedelsiz yapmak istemediği yönündedir. Fiyatı fazlaca yükselmiş malum hisselerde bu ihtimal fazladır ancak Pınar'larda henüz böyle bir durum yok. Biraz da yatırımcı çekmek içindir bedelsiz ki Yaşar'ların bence öyle bir amacı da yok.

Syg.
    Genç kardeşim başarılar, evet epeyce gençmişsin))) ben ilk hissemi 1992 yılında almıştım . Lotaltı vardı o zamanlar. Neyse. Kafa ütülemiyim. Finans okumak iyi lakin borsa apayrı bir mecra. Umarım borsa kazığını yemeden kazanırsın. Bu hisse uzuncu uv hissesi gibi duruyor. Sadece kademeleri çok tuhaf geldi ondan dikkatimi çekti. Arada bakıyorum .
    Herkese bol kazançlar .
    Yatırım tavsiyesi değildir .

Sayfa 13/956 İlkİlk ... 311121314152363113513 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •